Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Mlexer ze zmianami w składzie i z odświeżoną nazwą

29.08.2018, 14:30:13 Rozmiar tekstu: A A A
Mlexer ze zmianami w składzie i z odświeżoną nazwą
Fot. Ryszard Biel

Mlexer może mieć problemy z grą w II lidze. Klub rozpoczyna sezon osłabiony o trzech czołowych zawodników. Dobra wiadomość jest taka, że na dobre pożegnał PRL. Od teraz to Elbląski Klub Sportowy Mlexer.

Przygotowaniom elbląskich tenisistów stołowych do nowego sezonu i zmianom w EKS Mlexer poświęcona była konferencja, która odbyła się dzisiaj (29 sierpnia) w siedzibie klubu przy ul. Skrzydlatej.

Do rozpoczęcia nowego sezonu, które odbędzie się 1 października, pozostało już niewiele czasu. Zawodnicy z Elbląga na pewno zagrają w III lidze. Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja odnośnie do udziału EKS w II lidze. Władze Mlexera nie ukrywają, że jej podjęcie nie będzie łatwe. Klub osłabiony został o trzech zawodników. W zespole nie będą już grali: Georgij Rubinsztajn i Wojciech Tebecio. Z kolei Ryszard Grzelak, dotychczasowy lider klubu, został asystentem trenera reprezentacji Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych i w barwach Mlexera zagra tylko w trzech meczach.

To nie jest wzmocnienie dla klubu. Z jednej strony ubolewamy, że tak się stało, a z drugiej czujemy satysfakcję, że nasz zawodnik pełni taką funkcję. Zarząd stanął przed ważnymi decyzjami odnośnie do składu i uczestnictwa w II i III lidze. Na razie w składzie II ligi widzimy Kamila Urbanowicza, Jacka Świtalskiego, Michała Linka, który wraca w tym sezonie do Elbląga i zawodników, którzy w razie potrzeby uzupełnią skład to np. Tomek Libura, czy Łukasz Susło. Mamy również kontakt z dwoma zawodnikami, którzy są zainteresowaniu grą w Elblągu, ale musimy jeszcze dopracować warunki. Jutro odbędzie się posiedzenie zarządu. Jeśli uda się z nimi porozumieć, to w najbliższych dniach przedstawimy skład z II ligi

- mówi Mirosław Kozłowski, prezes EKS Mlexer.

Mlexer w tym sezonie planuje nie tylo uzupełnienie składu, chce również postawić na szkolenie młodych. W tym celu do klubu dołączy trener Jacek Świtalski.

Klub do tej pory dysponował najstarszym zespołem w II lidze. Chcielibyśmy, aby zespół z Elbląga był zasilany zawodnikami z Elbląga. Chcemy zatrudnić w tym sezonie trenera, który poświęci się głównie szkoleniu dzieci i młodzieży, taka, abyśmy za dwa, trzy lata w końcu mieli zawodników z Elbląga. Umowę podpiszemy z Jackiem Świtalskim, to młody trener, w ubiegłym sezonie grał w drugoligowym klubie Luks Warmia Lidzbark Warmiński. Być może będzie on również naszym zawodnikiem II-ligowym

- dodaje Mirosław Kozłowski.

W nowy sezon klub wejdzie z nowym zarządem i nową nazwą. Szefostwo klubu to teraz: Mirosław Kozłowski (prezes), Tomasz Libura (zastępca prezesa), Zygmunt Okulus (sekretarz) oraz Andrzej Haracz i Łukasz Susło (członkowie zarządu). W nazwie klubu, po latach, słowo ludowy zostało zastąpione przez elbląski.

20 sierpnia zapadła decyzja Sądu Okręgowego w Olsztynie. Od tego dnia możemy używań nazwy Elbląski Klub Sportowy Mlexer, a nie tak jak do tej pory Ludowy Klub Sportowy Mlexer. Pierwszą uchwałę w tej sprawie podjęliśmy 7 lat temu, teraz po 57 latach funkcjonowania LKS w końcu to się zmieniło

- wyjaśnia prezes klubu.

Amatorzy tenisa stołowego będą mogli sprawdzić się podczas VII Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Rozegrany on zostanie 15 września na Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Regulamin zawodów znajduje się na stronie klubu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Fan Gargamela
  Środa, 29.08

  ...i w czym niby ma to pomóc?

 2. 2
  +14
  ~ opinia
  Środa, 29.08

  Pana MK nigdy nie powinni pokazywać i pisać na jego temat .

 3. 3
  +16
  ~ jan-49
  Środa, 29.08

  kominiarz e elektrowni juz dawno powinien byc na emeryturze a nie prezesowac zrszta z niego taki prezes jak przewodniczacy zwiazku za co sie wzial to zaraz bylo bankructwo dziwne ze klub jeszcz istnieje

 4. 4
  +11
  ~ j23
  Środa, 29.08

  niech da mu prezio jedynej i słusznej partii....... , a tak w nawiasie to chyba spadochroniarz .......ten pan prezes

 5. 5
  +13
  ~ Już
  Środa, 29.08

  Ten prezes czerwono twarzy z życiorysem w gdańskim IPN jako tajny współpracownik nie powinien się publicznie pokazywać bo zgłoszenie sieje

 6. 6
  +11
  ~ polak
  Środa, 29.08

  prezes Kozłowski z KIEPSKICH wypisz wymaluj , lawirant , konfident , pijak , jak by się nie kręcił *** zawsze z tyłu , drugi taki sam jak w arce gdynia , zawsze jak nie przewodniczący to prezes , paranoja

 7. 7
  +11
  ~ polak
  Środa, 29.08

  prezes Kozłowski z KIEPSKICH wypisz wymaluj , lawirant , konfident , pijak , jak by się nie kręcił *** zawsze z tyłu , drugi taki sam jak w arce gdynia , zawsze jak nie przewodniczący to prezes , paranoja

 8. 8
  +13
  ~ Jokasta
  Środa, 29.08

  Miro Kozłowski - ubecki T.W. Rambo 2 - ligi. Typowy sprzedajny solidaruch.

 9. 9
  +3
  ~ Senior
  Czwartek, 30.08

  Gfzie ten mlexer z mleczarni 😞😢

 10. 10
  +4
  ~ Jaeząbek
  Czwartek, 30.08

  Trzeba było zmienić nazwę na Tęcza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.