Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

W Concordii powstaje drugoligowa drużyna futsalu. Trwa nabór do zespołu!

25.06.2018, 10:00:10 Rozmiar tekstu: A A A
W Concordii powstaje drugoligowa drużyna futsalu. Trwa nabór do zespołu!
fot. Rafał Kadłubowski

Elbląg w ciągu kilku najbliższych lat może stać się czołowym ośrodkiem futsalu w Polsce. Budowy zespołu, który będzie reprezentował nasze miasto w ogólnopolskich rozgrywkach PZPN, podjęła się MMKS Concordia Elbląg. Trenerem futsalowej drużyny Concordii, która w nowym sezonie występować będzie w II lidze pomorskiej, został elblążanin Andrzej Bianga - były trener reprezentacji Polski w futsalu w latach 2015-2017.

Drużyna futsalowa będzie osobną sekcją w MMKS Concordia. Jej pomysłodawcą, założycielem i jednocześnie prezesem będzie Łukasz Nadolny, który obowiązki te łączył będzie z prowadzeniem czwartoligowej drużyny seniorów Concordii na boiskach trawiastych.
 

Chcemy zbudować w Elblągu profesjonalną drużynę futsalu, która w ciągu najbliższych lat będzie walczyć o najwyższe cele w kraju. Zaplecze do tego jest, bo w Elblągu wielu zawodników gra w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Futsalu. Do tego widzimy, że w naszym mieście jest zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Pokazały to chociażby eliminacje do turnieju finałowego Mistrzostw Europy, które w kwietniu 2017 r. odbyły się w Elblągu. Polską reprezentację, która wywalczyła wówczas możliwość gry w barażach o finały, dopingowały z trybun hali przy Grunwaldzkiej całe rzesze kibiców

– mówi Łukasz Nadolny.

Drużyna futsalowa Concordii występować będzie w II lidze pomorskiej (liga warmińsko-mazurska nie istnieje). Rozgrywki wystartują jesienią, we wrześniu lub październiku. - Bardzo zależy nam na tym, aby przez pierwszy sezon wywalczyć awans do I ligi, a następnie powalczyć o to, by w Elblągu była Ekstraklasa futsalu – zdradza plany prezes sekcji futsalu w Concordii.

Trenerem zespołu futsalowego Concordii będzie doświadczony szkoleniowiec Andrzej Bianga, który w latach 2015-2017 z sukcesami prowadził polską reprezentację w futsalu. Jego zadaniem będzie zbudowanie drużyny od podstaw. Concordia prowadzi już rozmowy z pierwszymi zawodnikami, którzy mieliby reprezentować jej barwy. W najbliższą środę, 27 czerwca o godz. 19 w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Szańcowej w Elblągu, klub organizuje test mecz dla piłkarzy, którzy będą sprawdzani do gry w Concordii.
 

Będą to piłkarze, z którymi już rozmawialiśmy, ale też osoby, które chciałby grać w zespole. Skupiamy się obecnie na zawodnikach z Elbląga i okolic. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mieli styczność z futsalem na nasz test mecz

– informuje Łukasz Nadolny.

Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział w test meczu do trenera Andrzeja Biangi (numer telefonu 606 643 694).
 

Jeżeli ktoś ma predyspozycje do gry w futsalu i chciałby się sprawdzić w naszym test meczu, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na wszystkich zainteresowanych. Concordia wyszła z ciekawą inicjatywą budowy drużyny futsalowej i mam nadzieję, że będziemy drugim obok Lubawy większym ośrodkiem futsalowym w naszym województwie

– mówi trener Andrzej Bianga.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Gigi
  Poniedziałek, 25.06

  Po pierwsze .A.Bianga nie jest elblazaninem.Po drugie dobry ruch Concordii.Po co im seniorzy w 4 czy w 3 lidze na boiskach trawiastych.Jak tu odrazu sa w 2 lidze.Po trzecie do futsalu nie jest im juz potrzebne boisko i stadion .Tylko hala.Także juz ich nie bedzie mozna nazywac bezdomnymi jak beda w hali grali i w hali trenowali

 2. 2
  --1
  ~ Conca Fan
  Poniedziałek, 25.06

  Oszołomie zwany Gigi. Trener Bianga jest elblążaninem, bo tutaj mieszka od kilkudziesięciu lat i to, że się tu nie urodził nie świadczy, że nie może się nazywać elblążaninem. Po drugiej żal ci tyłek ściska, że twoja Olimpia nie wpadła na ten sam pomysł. Concordia nadal będzie miała swój zespół seniorów, który walczyć ma o awans do 3 ligi, w której już wkrótce spotka się z OE :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.