Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Trener Concordii: W nowym sezonie chcemy walczyć o najwyższe cele

20.06.2018, 20:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Trener Concordii: W nowym sezonie chcemy walczyć o najwyższe cele
fot. Rafał Kadłubowski

Piłkarze Concordii po udanej rundzie wiosennej, zakończonej zajęciem trzeciego miejsca na koniec sezonu IV ligi, udali się na zasłużone urlopy. Przygotowania do nowego sezonu, który rusza już 11 sierpnia, rozpoczną 5 lipca. Do tego czasu zagrają 6 sparingów. Jakie cele zostaną postawione drużynie w kolejnym sezonie? - Obecnie chcemy zbudować mocny zespół, który po ewentualnym awansie utrzyma się w III lidze. Planujemy kilka wzmocnień doświadczonymi graczami, którzy wesprą naszą zdolną młodzież. Myślę więc, że wszystko idzie w dobrym kierunku – mówi trener Concordii Łukasz Nadolny. Ze szkoleniowcem pomarańczowo-czarnych rozmawialiśmy o minionym sezonie, przygotowaniach do kolejnego oraz o planach na przyszłość.

Jak oceni trener zakończony właśnie sezon w wykonaniu Concordii?

- Widzę sporo pozytywów w porównania do rundy jesiennej. Z szóstego miejsca zajmowanego w pierwszej rundzie, udało nam się zakończyć sezon na podium. Ta runda była o wiele trudniejsza, bo na dole trwała zażarta walka o utrzymanie i każdy mecz był ciężki, a rywal wymagający. Wiosną graliśmy głównie piłkę ofensywną no i przyniosło to efekt. Jesienią strzeliliśmy 18 bramek, podczas gdy w rundzie rewanżowej niemal podwoiliśmy tę liczbę zdobywając 34 gole. Ponadto w tej rundzie przegraliśmy tylko dwa mecze, podczas gdy jesienią zanotowaliśmy 5 porażek.

Wiosną rzeczywiście w Concordii nastąpiła przemiana. Odmłodzona kadra poradziła sobie bardzo dobrze, podwajając dorobek punktowy zespołu.

- Przyznam szczerze, że jestem bardzo zadowolony z drugiej części sezonu. Praktycznie wszyscy zawodnicy z kadry, którą mieliśmy dostali dużo szans do gry. Szansę pokazania się dostali m.in. nasi młodzieżowcy, w tym nawet Radosław Pasik z drużyny juniora młodszego. Zimą założyliśmy sobie, że będziemy wprowadzać naszą młodzież do zespołu seniorów i spisała się ona poprawnie, zdając ten egzamin. Myślę, że wiosną mieliśmy zdecydowanie najmłodszy zespół w tej lidze. W każdym meczu grało u nas po 5-7 młodzieżowców. Nie wydaje mi się, aby jakaś drużyna w naszych rozgrywkach, tak dużo i tak często wprowadzała młodych chłopców. Mamy utalentowaną młodzież i jedyne co obecnie nam potrzeba, to trochę więcej doświadczenia.

Co było tajemnicą tego, że wiosną zespół zaczął odnosić lepsze wyniki?

- Praktycznie na każdym treningu miałem cały zespół. Jak na warunki czwartoligowe jest to ewenement, bo w odróżnieniu od większości zespołów na tym poziomie rozgrywkowym, w tygodniu trenowaliśmy niemal codziennie. Treningi były systematyczne, a atmosfera w drużynie bardzo dobra. Wszystko szło w dobrym kierunku i pojawiły się wyniki. Zafunkcjonowało to pozytywnie i każdemu miło się pracowało. Chciałbym pogratulować całej drużynie za osiągnięty wynik.

Jak będą wyglądały przygotowania do nowego sezonu?

- Po ponad dwutygodniowych urlopach, 5 lipca wracamy do treningów. Czeka nas krótki, ale intensywny okres przygotowawczy, bo już 11 sierpnia gramy pierwszy ligowy mecz. W tym czasie mamy zaplanowanych 6 sparingów z mocnymi drużynami, głównie z trzeciej ligi. Będą to: Huragan Morąg, Bałtyk Gdynia, KP Starogard Gdański, Wierzyca Pelplin, Zatoka Braniewo i jeszcze jedna drużyna, która wkrótce zostanie potwierdzona. Przygotowania do nowego sezonu prowadzić będziemy na własnych obiektach.

Czy wiadomo już jakie ruchy transferowe przeprowadzi klub w letniej przerwie?

- Jeżeli chodzi o transfery, to prowadzimy już rozmowy w sprawie wzmocnień składu. Są to głównie doświadczeni piłkarze z Elbląga i mający już za sobą grę w Concordii. Więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć na początku lipca. Nadal stawiać będziemy na młodzieżowców, którzy zostaną wsparci zawodnikami doświadczonymi. Z końcem tego sezonu wiek juniora młodszego kończy 6 zawodników naszej szkółki piłkarskiej. Wszystkich zaprosimy na nasze treningi w lipcu, więc będziemy mieli z kogo wybierać.

Czy w przerwie między sezonami z drużyny odejdą jacyś zawodnicy?

- Wszyscy piłkarze z obecnej kadry wyrażają chęć gry w Concordii w przyszłym sezonie. Są dwie-trzy osoby, które chciałyby sprawdzić się w wyższej lidze, stąd w najbliższym czasie wyjaśni się ich dalsza przyszłość w Concordii. Klub nie będzie robił im z tego powodu żadnych problemów, bo chcemy, aby mieli oni możliwość dalszego rozwoju. Jeżeli im się powiedzie, to będziemy życzyć im powodzenia, a jeżeli nie, to będziemy zadowoleni, że zostaną z nami.

O co w nowym sezonie będzie grała Concordia?

- Wiadomo, że zawsze gra się o najwyższe cele. W każdym meczu będziemy grali o 3 punkty. Jeżeli uda nam się wywalczyć awans do III ligi będziemy bardzo zadowoleni. Jeżeli nam się to nie uda, nie będziemy z tego robili wielkiej tragedii. Chcemy się zaprezentować jak najlepiej, aby nasza gra była miła dla oka kibiców i rywalizować o najwyższe miejsce w tabeli. W tej rundzie pokazaliśmy, że potrafimy grać. Były naprawdę dobre mecze i było dużo plusów. Budujemy mocny zespół, który po ewentualnym awansie utrzyma się w III lidze. Nie robimy wielkich rewolucji w kadrze. Planujemy kilka wzmocnień doświadczonymi graczami, którzy wesprą naszą młodzież i powinno to zafunkcjonować. Myślę więc, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.