Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

No i po awansie? Olimpia wysoko przegrała z Radomiakiem i spadła na 7 miejsce

13.05.2018, 19:05:13 Rozmiar tekstu: A A A

Nie powiodło się piłkarzom Olimpii w niedzielnym meczu z czwartym w tabeli Radomiakiem. Żółto-biało-niebiescy przegrali w Radomiu 0:4 i ich szanse na zajęcie czwartej pozycji gwarantującej grę w barażach o I ligę, są już tylko teoretyczne. Elblążanie po tej porażce spadli w ligowej klasyfikacji na siódme miejsce.

W niedzielnym meczu w Radomiu, Olimpia już do przerwy przegrywała 0:2. Obie bramki padły w końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 35 minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Rolinc, który sprytnym strzałem przelobował Kacpra Tułowieckiego. Siedem minut później rezultat meczu podwyższył z rzutu karnego Peter Mazan. W drugiej części meczu gospodarze zdobyli kolejne dwa gole. W 52 minucie w sytuacji sam na sam Tułowieckiego pokonał Jakub Wróbel, a wynik meczu ustalił w 79 minucie były piłkarz elbląskiego zespołu Damian Szuprytowski.

Radomiak Radom - Olimpia Elbląg 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Jakub Rolinc (35'), 2:0 Peter Mazan (42'-k.), 3:0 Jakub Wróbel (52'), 4:0 Damian Szuprytowski (79')

Radomiak: Haluch - Skowron, Grudniewski, Świdzikowski, Zając, Mikita (82' Sokół), Mazan, Bemba (62' Colina), Leândro (7' Rolinc), Szuprytowski, Wróbel (71' Jabłoński).

Olimpia: Tułowiecki - Balewski, Danowski, Wenger, Filipczyk, Kolosow (56' Szmydt), Niburski, Korkliniewski (46' Ressel), Stępień, Kiełtyka (46' Bojas), Kurbiel (61' Szołtys).

Żółte kartki: Mazan, Skowron (Radomiak), Korkliniewski, Szmydt (Olimpia)
Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice)

W kolejnym meczu Olimpia zmierzy się 16 maja u siebie z MKS Kluczbork.