Poniedziałek, 26.08.2019, Imieniny: Maria, Sandra, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Kto pokieruje szkołą sportową?

17.04.2018, 14:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Kto pokieruje szkołą sportową?
fot. archiwum redakcji

Sportowa podstawówka w Elblągu jeszcze nie funkcjonuje. Działalność rozpocznie we wrześniu tego roku, gdy z edukacyjnej mapy miasta zniknie Gimnazjum nr 5. Ratusz jednak rozpoczął już poszukiwania dyrektora nowej placówki.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu działalność rozpocznie 1 września tego roku w miejsce Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola.

Rekrutacja do nowej placówki już się odbyła. Teraz miasto szuka osoby, która ją poprowadzi. Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na dyrektora "trójki". Swoje kandydatury mogą zgłaszać nauczyciele mianowani lub dyplomowani posiadający m.in.: wyższe wykształcenie z zakresu zarządzania i posiada co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku nauczyciela. O stanowisko mogą się starać również osoby niebędące nauczycielami, pod warunkiem jednak, że mają wyższe wykształcenie i co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym.

Oferty chętnych będą przyjmowane do 30 kwietnia do godz. 15.

O stworzeniu w Elblągu szkoły sportowej z prawdziwego zdarzenia mówiło się już od dawna. Placówka, która powstanie we wrześniu, w miejsce Gimnazjum nr 5, będzie jednocześnie częścią Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego pod patronatem WMZPN. Kontynuacją Wojewódzkiego Ośrodka będzie nauka w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu przy ul. Sienkiewicza.

Elbląg zapewnia w tym momencie najlepszą bazę treningową w naszym województwie. Do dyspozycji Ośrodka będą: 2 pełnowymiarowe hale sportowe, mniejsza hala sportowa, hala z bieżnią tartanową, 2 siłownie, basen z odnową biologiczną, 5 pełnowymiarowych boisk piłkarskich w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią, inne obiekty sportowe jak np. Orliki. Ośrodek zapewnia również najwyższej klasy trenerów będących pod stałym nadzorem szkoleniowym WMZPN i PZPN. Chętni zawodnicy spoza Elbląga, od V klasy Szkoły Podstawowej, będą mogli korzystać z bursy szkolnej. W szkole będzie psycholog sportowy, który oprócz zajęć będzie miał czas dla potrzebujących takiego wsparcia

- przekonywał WMZPN.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ xyz
  Wtorek, 17.04

  Kto będzie? Pewnie już wiadomo kto wygra "KONKURS" ...

 2. 2
  +8
  ~ :(
  Wtorek, 17.04

  po co ta ściema

 3. 3
  +8
  ~ Rodzic ucznia
  Wtorek, 17.04

  Przecież już przedstawiono kandydata na spotkaniu z rodzicami.

 4. 4
  +13
  ~ rodzic
  Wtorek, 17.04

  Po co ten konkurs , skoro na zebraniu z rodzicami już podano ( po naciskach) nazwisko pani dyrektor, oraz część kadry. Nie rozumiem też dlaczego nie może zostać obecna pani dyrektor, która przeszła przez to całe piekło z przeprowadzkami , remontem i tworzeniem już klas piłkarskich. Mało kto wie ile serca , pracy i siły włożyła w tą szkołę pani dyrektor. A jeśli chodzi o poziom, no cóż drodzy narzekający rodzice przyjrzyjcie się lepiej swoim dzieciom, bo nawet najlepsi nauczyciele nie są wstanie z takich dzieci nic wykrzesać.

 5. 5
  +7
  ~ Oj, nieładnie
  Wtorek, 17.04

  Poszukiwany ???????????????????? To żart ??????????????????? To nie wiadomo KTO będzie dyrektorem ??????????????? Skończcie z tym pozoranctwem. Naprawdę macie ludzi za id.....ów ???????????????????????

 6. 6
  +2
  ~ ass
  Środa, 18.04

  a kto tam teraz jest dyrektorką???

 7. 7
  0
  ~ rodzic
  Środa, 18.04

  Tez byłam na spotkaniu z rodzicami. To,że ktoś mówi że będzie startował to nie to samo że będzie. A konkurs musi być zgodnie z prawem i sprawiedliwem. GDzie indziej nie musza być konkursy. Zgodnie z nowymi przepisami zniesiono nawet wymagania do spółek skarbu państwa Dziś nie trzeba mieć tam nawet wyższego wykształcenia. Tak samo nie muszą byc konkursy na pracowników służb cywilnych , w sądach i tp. Odczepcie się od biednej oświaty która przez reformę pis i tak został pokancerowana. Widać,że miasto ratuje co można. Czapki z głów.

 8. 8
  +3
  ~ Rysiek
  Środa, 18.04

  A ja myślałem, że będzie to babsko z 1 LO, same plusy jest z Solidarności, ma mocne łokcie, kosi konkurencje i no i chyba ma plecy, skoro taka promowana, mimo,że słaba i nielubiana. Pamiętam, że jak jej nazwisko pojawiało się, to wszyscy zgłaszaliśmy podania o przeniesienie, wredne babsko, no ale to Elbląg...

 9. 9
  +2
  ~ Poinformowany
  Środa, 18.04

  Od ponad miesiaca wiadomo, że nową dyrektor tejnplacówki będzie Pani Hania zarządzająca obecnie SP 4. Wróble na mieście o tym ćwierkają.W klubach rodzicom o tym opowiadają.Czy takowy konkurs nie będzie miał znamion ustawki czyt. przestępstwa? Ciekawe czy ktoś to zgłosi do odpowiednich instancji-organów adm.państwowej.

 10. 10
  +1
  ~ Poinformowany
  Środa, 18.04

  I aby była uasność nie mam nic do w/w osoby. Super zarządza swoja placówką i najlepiej aby tak pozostalo. Rodzice sie martwia że dyrekcja idejdzie i szkoła znowu popadnie w zapaść.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.