Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Wyjazdowa porażka Meblarzy ze Stalą Mielec

10.03.2018, 19:42:17 Rozmiar tekstu: A A A

Po bardzo wyrównanym pojedynku szczypiorniści Meble Wójcik przegrali w wyjazdowym meczu 26 kolejki PGNiG Superligi ze Stalą Mielec 23:26. Dla Meblarzy była to 20 w tym sezonie porażka, która nie wpłynęła jednak na miejsce elbląskiego zespołu w grupie granatowej. Na cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego elblążanie nadal zajmują szóste miejsce w swojej grupie.

Początek meczu to dość wyrównana gra z obu stron. Do 19 minuty żadnej z drużyn nie udało się uzyskać prowadzenia wyższego niż 3 bramki przewagi. Dopiero w ostatnich minutach Stal zaczęła trafiać do elbląskiej bramki seriami i na koniec pierwszej połowy wygrywała z Meblarzami 15:11. W pierwszych minutach drugiej odsłony meczu, elblążanie zdołali dojść rywala na jedną bramkę straty (16:17). Później gospodarze znów odskoczyli elbląskiemu zespołowi na 2-3 bramki różnicy i taką też przewagę utrzymali do końca spotkania. Ostatecznie Stal, po zaciętym widowisku, pokonała Meble Wójcik 26:23.

Stal Mielec - Meble Wójcik Elbląg 26:23 (15:11)

Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk 1, Janyst 2, Rusin, Skuciński, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 5, Kawka 5, Chodara 2, Cuzić, Krupa 3, Wojkowski 4, Basiak, Ćwięka 3.

Meble Wójcik: Kiepulski, Ram – Grzegorek 1, Miedziński, Lachowicz, Szopa, Nowakowski 2, Załuski,. Adamczak, Netz 3, Moryń 9, Tórz 5, Koper 3.

Już w niedzielę (11 marca) w Mielcu dojdzie do rewanżu obu drużyn. Tym razem stawką będzie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Kolejny mecz ligowy Meblarze rozegrają z kolei 17 marca u siebie z Orlen Wisłą Płock.