Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Spora niespodzianka w Elblągu. Meblarze ograli MMTS Kwidzyn

03.03.2018, 18:29:57 Rozmiar tekstu: A A A

Udało się szczypiornistom Meble Wójcik zrewanżować MMTS Kwidzyn za porażkę z pierwszej rundy PGNiG Superligi. Elblążanie w sobotnim meczu 24 kolejki pokonali przed własną publicznością wyżej notowanych kwidzynian 25:24 i zanotowali tym samym piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia w Elblągu. MMTS, który w ostatniej kolejce zaskoczył kibiców zwycięstwem nad Azotami Puławy, przyjechał na spotkanie z Meblarzami jak po swoje. Tymczasem to gospodarze od pierwszych minut dyktowali warunki na boisku. Po siedmiu minutach było już 5:2 dla Mebli. Zespół z Kwidzyna po pierwszym kwadransie gry zdołał jednak dogonić rywala i doprowadził do remisu 9:9. Gdy wydawało się, że faworyzowani goście wrzucą kolejny bieg, gospodarze rozegrali wyśmienitą końcówkę pierwszej połowy. Ostatnie dziesięć minut to niesamowite parady Pawła Kiepulskiego w elbląskiej bramce i dobra skuteczność Meblarzy w ataku. Wszystko to sprawiło, że podopieczni trenera Jacka Będzikowskiego zdobyli sześć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 16:10. MMTS zdołał odpowiedzieć tylko celnym rzutem Kryńskiego i pierwsza połowa zakończyła się pięciobramkowym zwycięstwem ekipy Meble Wójcik.

Na początku drugiej odsłony kwidzynianie błyskawicznie zdołali zniwelować straty do jednego trafienia. Cztery z rzędu bramki sprawiły, że w 40 minucie zrobiło się już tylko 16:15 dla miejscowych. Kolejne minuty to bardzo wyrównana gra z obu stron, ze wskazaniem jednak na Meblarzy. To oni prowadzili zazwyczaj jednym lub dwoma trafieniami. Tak było niemal do ostatnich minut meczu. W 57 minucie zespół z Kwidzyna po raz kolejny zdołał wyrównać, a po chwili, pierwszy raz w tym dniu objął prowadzenie 24:23. Ostatnie dwie minuty przyniosły sporo emocji, z którymi lepiej poradzili sobie gospodarze. Drużyna Meble Wójcik za sprawą dwóch celnych rzutów Adamczaka i Kupca zdołała ponownie wyjść na prowadzenie i ostatecznie zasłużenie zwyciężyć cały pojedynek 25:24.

Meble Wójcik Elbląg - MMTS Kwidzyn 25:24 (16:11)

Meble Wójcik: Kiepulski, Ram – Grzegorek 3, Miedziński, Szopa 4, Nowakowski, Adamczak 4, Netz 1, Moryń 5, Kupiec 6, Tórz 1, Koper 1.

MMTS: Szczecina, Dudek, Żurawski – Kryński 3, Krieger 2, Peret 3, Rosiak, Nogowski 8, Ossowski 1, Potoczny 4, Janikowski, Pilitowski 3, Landzwojczak, Przytuła.

W kolejnym meczu Meblarze zmierzą się 7 marca u siebie z Zagłębiem Lubin.