Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Piotrkowianin pokonany. Czwarta wygrana Meblarzy w tym sezonie

17.02.2018, 18:45:30 Rozmiar tekstu: A A A

Szczypiorniści Meble Wójcik odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie. W meczu 22 kolejki PGNiG Superligi Meblarze pokonali przed własną publicznością Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 27:20, rewanżując się tym samym rywalowi za porażkę z pierwszej rundy. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Jacka Będzikowskiego awansowali na szóste miejsce w grupie pomarańczowej, przeskakując KPR Legionowo, które ma jeden mecz zaległy do rozegrania.

Gospodarze dobrze zaczęli mecz od dwóch celnych trafień Morynia i Szopy. Piotrkowianin swoją pierwszą bramkę zdobył dopiero w szóstej minucie, gdy na 1:2 rzucił Góralski. Po 10 minutach był już remis 3:3. Jak się później okazało ostatni w tym spotkaniu. Kolejne minuty należały już do Meblarzy, którzy między 11 a 23 minutą rzucili rywalowi 8 bramek, tracąc w międzyczasie tylko jedną. Świetnie w elbląskiej bramce spisywał się również Sebastian Ram, który w całym spotkaniu wybronił wiele trudnych rzutów rywali. Wszystko to sprawiło, że na siedem minut przed końcem pierwszej połowy Meble Wójcik prowadziły 11:4. Gospodarzom udało się utrzymać siedmiobramkowe prowadzenie i na przerwę Meblarze schodzili wygrywając z Piotrkowianinem 15:8.

Na początku drugiej odsłony meczu zawodnicy z Piotrkowa starali się odrobić straty, co po części im się udało. W 39 minucie po trzech z rzędu bramkach przyjezdnych Piotrkowianin przegrywał już tylko 13:17. Niewielka czterobramkowa przewaga Meblarzy utrzymywała się jeszcze do 53 minuty i wydawało się, że po raz kolejny elbląskich kibiców czekać będzie emocjonująca końcówka. Tak tym razem nie było. W kolejnych dwóch minutach zespół Jacka Będzikowskiego trzykrotnie trafił do bramki rywala i zrobiło się 24:17. Goście nie zdołali już odrobić strat i cały mecz zakończył się wygraną Mebli 27:20.

Meble Wójcik Elbląg - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:20 (15:8)

Meble Wójcik: Ram – Grzegorek 3, Miedziński, Szopa 4, Nowakowski, Adamczak 1, Netz 4, Moryń 7, Kupiec 5, Tórz, Koper 2.

Piotrkowianin: Procho, Schodowski – Mróz 4, Urbański 3, Woynowski 3, Iskra, Góralski 4, Szczepaniak, Surosz 2, Andreou, Pożarek, Achruk, Makowiejew, Tórz 2, Pacześny 2, Rutkowski.

W kolejnym meczu Meblarze zmierzą się 24 lutego na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk.