Sobota, 19.10.2019, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Puchar Polski Nordic Walking w Elblągu. W zawodach weźmie udział 600 zawodników

21.06.2017, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Puchar Polski Nordic Walking w Elblągu. W zawodach weźmie udział 600 zawodników
Fot. Ryszard Biel

W najbliższą sobotę (24 czerwca) Elbląg po raz kolejny stanie się polską stolicą nordic walking. Na starcie zawodów w ramach Pucharu Polski stanie z kijkami ponad 600 osób z całego kraju.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak prestiżowa impreza odbędzie się właśnie w Elblągu, w naszej wspaniałej Bażantarni, która idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny. Zachęcam do udziału w zawodach. Zapraszam również do kibicowania

– podkreśla Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

W sobotniej imprezie zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w podziale na płeć i kategorie wiekowe na 3 dystansach  - 5, 10 i 21km. Będą rywalizowali o punkty klasyfikacji generalnej. Zapisy trwają do środy do godz. 23:59. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km. Wszystkie trasy będą przebiegały przez tereny leśne Parku Bażantarnia. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci.

Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. W tym roku odbywa się jego ósma edycja. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Celem imprezy jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia.

Wielki finał Pucharu Polski Nordic Walking zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce. Łącznie w tegorocznej edycji odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, a sponsorem strategicznym – Santander Consumer Bank, sponsorami imprez są również: Ziaja, Staropolanka, Hotele Unitral, Lidia i Senator, Polar, Bungy Pump. W ostatniej edycji Pucharu Polski w Hajnówce 9 września 2017 wylosowany zostanie samochód osobowy marki Suzuki Swift. Aby wziąć udział w losowaniu tego pięknego samochodu wystarczy być osobą pełnoletnią i wystartować przynajmniej w jednej z 7 edycji na terenie kraju. Każdy start to dodatkowa szansa na wygraną w loterii.

Organizatorami imprezy są: Polska Federacja Nordic Walking, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i Santander Consumer Bank.

Program Pucharu Polski Nordic Walking w Elblągu

Piątek, 23 czerwca

18:00 – 20:00 Biuro zawodów 5,10 i 21km

 
Sobota, 24 czerwca

08:00 – 9:30 Biuro zawodów 21km

08:00 – 10:30 Biuro zawodów 10 km

8:00 – 11:15 Biuro zawodów 5km

10:00 – START 21km

11:00 – START 10km

11:20 – Otwarcie imprezy

11:35 – Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km

12:00 – START 5km

13:30- 14:15 – pokazy i występy artystyczne

14:30 – dekoracje

 

Zapisy na zawody i szczegółowe informacje znajdują się na stronach:

www.pucharpolskinw.pl


www.pfnw.eu

https://www.facebook.com/pfnw.eu/

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wyprzedzający epokę
  Czwartek, 22.06

  Wszystko ładnie, tylko organizator zawodów po raz kolejny niszczy naszą Bażantarnię wymalowując każdy kamień i korzeń żarówiastą farbą, która drażni oko przez kilka miesięcy. Zostawcie las takim, jakim go zastaliście.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.