Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

"Bażantarnia jest piękna i wymagająca". Za nami Puchar Świata Nordic Walking

28.08.2016, 07:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
"Bażantarnia jest piękna i wymagająca". Za nami Puchar Świata Nordic Walking
Fot. Ryszard Biel

Za nami Puchar Świata Nordic Walking 2016. Ponad pół tysiąca osób wystartowało w zawodach zorganizowanych w elbląskiej Bażantarni. Trasa jest piękna, ale i wymagająca - zgodnie podreślali uczestnicy.

Frekwencja była znakomita. Wystartowało pięćset sześćdziesiąt osób, łącznie z konkurencją dla dzieci. Ogólnie impreza zgromadziła ponad tysiąc osób. Bażantarnia jest już znana w Polsce, kijkarze oceniają ją bardzo wysoko. Jest dużo pozytywnych emocji, ludzie chcą tu wracać. W Elblągu zaczynaliśmy od pucharu regionalnego, potem był Puchar Europy, teraz mamy Puchar Świata. Następne zawody powinny być galaktyczne

– mówi Olaf Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking organizującej zawody.

– Słyszałam o tych zawodach organizowanych w Bażantarni i postanowiła przyjechać do Elbląga. Trasa rzeczywiście jest świetna. W pewnym momencie górka trochę mnie zapowietrzyła, ale samo otoczenie, krajobraz jest piękny. Szło się znakomicie, choć konkurencja była spora. Było bardzo dużo zawodników, ale udało mi się w mojej konkurencji zająć dziewiąte miejsce i jestem z siebie bardzo dumna. Z reguły startuję na 10 kilometrów, ale dzisiaj poszłam piątkę, ze względu na to, że nie znałam terenu i pogodę – było bardzo gorąco – dodaje Elżbieta Szczypek ze Słupska.

Do Bażantarni przyjechali zawodnicy z różnych stron Polski, przyjechali również zawodnicy z zagranicy. Zorganizowano tu bowiem kolejne zawody z serii o Puchar Polskich i Puchar Świata. Uczestnicy podkreślali, że wzięli w nich udział najlepsi z najlepszych, a konkurencja była spora.

Wystartowałam na dystansie pięciu kilometrów. Zajęłam czwarte miejsce. Jestem zadowolona, bo konkurencja była ostra. Pojawiła się tu elita Nordic Walking. Dopiero od roku zaczęłam trenować z kijkami. W tym roku byłam już na jednych zawodach, wtedy zajęłam II miejsce. Staram się jak najczęściej chodzić. Od dziecka byłam dobra na długie dystanse. Krótkie mnie rozwalały, ale długie lubiłam. Z kijkami jest oczywiście inaczej. Trzeba się nauczyć prawidłowego chodzenia. Na początku kije przeszkadzają, ale później rzeczywiście przy odpychaniu dają powera

– Joanna Gibas z Elbląga.

Podczas zawodów swoich sił z kijkami mogli spróbować elblążanie, którzy do tej pory nie mieli z tym sportem do czynienia. Chętnym instruktor pokazał jak prawidłowo uprawiać Nordic Walking. Najmłodsi mogli swoich sił spróbować w specjalnie dla nich przygotowanej konkurencji.

– Syn wziął udział w zawodach dla dzieci. Pierwszy raz miał do czynienia z Nordic Walking, my z mężem zresztą też nigdy nie chodziliśmy z kijkami, ale myślę, że się przełamiemy. To fajny sposób na spędzanie czasu – pani Daria, która przyszła do Bażantarni z rodziną, aby dopingować zawodników.

– Trochę było ciężko, bo nie przygotowywałem się i pierwszy raz miałem kijki w ręku, ale podobało mi się – dodaje siedmioletni Michał.

Nordic Walking jeszcze do niedawna uprawiany sporadycznie, teraz zyskuje coraz więcej zwolenników. W Bażantarni widać to codziennie, tutaj trenują elbląskie Włoczy-kije.

To trochę jak narkotyk. Wciąga. Jak nie pójdę gdzieś przez dwa dni to źle się czuję. Nie mogę sobie miejsca znaleźć. Poszłam na emeryturę i trochę mi odbijało z nudów. Koleżanka w końcu miło powiedział „Koniec marudzenia, kupuj kije, będziemy razem wędrowały” i tak się zaczęło. Chodzę drugi rok

– dodaje Elżbieta Szczypek.

Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdzemy na stronie Polskiej Federacji Nordic Walking.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Puchar Świata Nordic Walking 2016 ( zdjęć 124 )
Dodano: 2016-08-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ x
  Niedziela, 28.08

  wIDZIELIŚCIE ROPUCHA z kijami??? :-))))))))))))))))))

 2. 2
  +4
  ~ malkontent
  Niedziela, 28.08

  Zawody zawodami, ale każdego kamienia i korzenia na szlaku, a nawet poza, nie trzeba malować na fluorescencyjny pomarańczowy kolor. Pozdrawiam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2928330898285