Piątek, 9.06.2023, Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

LKS Mlexer działa w Elblągu od 55 lat. Za nami niezwykły jubileusz - zobacz zdjęcia

28.05.2017, 11:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
LKS Mlexer działa w Elblągu od 55 lat. Za nami niezwykły jubileusz - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 27 maja, w hali Widowiskowo-Sportowej, odbył się otwarty turniej tenisa stołowego, który uświetnił obchody 55-lecia Ludowego Klubu Sportowego Mlexer.

 

Pod koniec 1949 r. utworzono w Elblągu pierwszą sekcję tenisa stołowego. Założycielem jej był Jan Butkiewicz. Wkrótce w Elblągu istniały sekcje tenisowe w klubach Ogniwo, Start, Gwardia. Czołowymi zawodnikami, którzy reprezentowali wtedy Elbląg w rozgrywkach byli Józef Pyka, Adam Giersz, Ryszard Lange

– mówił Grzegorz Bojanowski prezes LKS Mlexer.

- Klub Sportowy Mlexer był jednym z największych klubów w naszym mieście. Było w nim wiele dyscyplin sportowych m. in. kolarstwo, piłka nożna, szachy, tenis stołowy. Po 50 latach udało nam się obronić tenis stołowy. Zależy nam na tym, żeby tenis stołowy stał się jedna z czołowych dyscyplin w Elblągu - mówił Mirosław Kozłowski, rzecznik klubu.

Największą bolączką Klubu jest brak sponsora strategicznego. - Bez niego jest trudno osiągnąć nasze cele, ale nie jest to niemożliwe. Mamy czołowe miejsce w II Lidze - dodał Mirosław Kozłowski. - Mamy szkółkę, która się coraz bardziej rozrasta. Cieszymy się z pomocy władz miasta, bo mamy do dyspozycji halę, na której możemy trenować.

- Dzięki staraniom władz klubu i przychylności władz samorządowych od kilku lat LKS Mlexer może funkcjonować w nowym obiekcie w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR przy ul. Grunwaldzkiej – mówił prezes KS Mlexer. - Dzięki temu znacznie poprawiły się warunki treningowe i organizacyjne działalności klubu. Obecnie klub Mlexer jest reprezentowany przez dwie drużyny występujące w II i III klasie rozgrywek sportowych.

Obecnie Mlexer liczy 50 członków klubu. - Zawodników, którzy grają w II i III lidze jest ok. 30 - mówił rzecznik klubu. -   Kiedyś tenis stołowy cieszył się bardzo dużym zainteresowanie. Jednak te 55 lat istnienia Klubu o czymś świadczą. Bardzo się cieszymy, że zarówno młodzi elblążanie, jak i ci młodzi duchem interesują się tym sportem.

Mirosław Kozłowski zapewnia, że tenis stołowy to sport dla każdego. - Zapraszamy wszystkich - podkreślił. - To sport, który rozwija umysł. Jest zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla tych starszych. To wspaniała dyscyplina, która daje satysfakcje. Dzieci chętnie łapią bakcyla, co nas bardzo cieszy.

Obchody 55-lecia istnienia klubu rozpoczęły się od gry w tenisa w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci do lat 14, juniorzy do lat 18 oraz weterani - powyżej 50 roku życia.

O tym, kto wykazał się największymi umiejętnościami ogłosił prezes KS Mlexer Grzegorz Bojanowski  oraz wiceprezydent Elbląga, Janusz Nowak.

Na podium stanęli: w kategorii do 14 lat: Natalia Grzegorz, Adam Okulus, Grzegorz Koronowski; w kategorii juniorzy: Daniel Grzegorz, Aleksandra Jabłonka, Grzegorz Demczuk; w kategorii 50 +: Zenon Kastran, Franciszek Jarzębowski, Leszek Brzeski.

Przyznano także dwa medale dla najmłodszych zawodników – Julii Dziwosz i Julii Gromko.

Następnie Grzegorz Bojanowski wręczył medale okolicznościowe dziękując tym samym za owocną współpracę. Poza Januszem Nowakiem otrzymali je przedstawiciele kilku firmy i instytucji, które przez lata wspierały klub. Wśród wyróżnionych znalazła się także redakcja info.elblag.pl za co dziękujemy.

Uroczystość uświetnił turniej OPEN. W tym turnieju startowali już zawodowcy. Wyniki turnieju zostaną opublikowane na stronie LKS Mlexer.

Oczywiście nie zabrakło słodkiego akcentu, w postaci urodzinowego tortu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / LKS Mlekser dzia la w Elblągu od 55 lat. ( zdjęć 92 )
Dodano: 2017-05-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2043380737305