Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Szczypiorniści Meble Wójcik przegrali z Chrobrym Głogów. Turniej w Kwidzynie kończą na 4 miejscu

13.08.2016, 14:46:45 Rozmiar tekstu: A A A

Mimo znacznie lepszej postawy, piłkarzom ręcznym KS Meble Wójcik nie udało się wygrać meczu z Chrobrym Głogów, którego stawką było trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn. Meblarze dopiero w ostatnich minutach sobotniego pojedynku dali sobie wydrzeć zwycięstwo przegrywając 24:25. Turniej zakończył się triumfem gospodarzy MMTS Kwidzyn.

Elbląski zespół po piątkowej, wysokiej porażce z Kwidzynem 19:30, w sobotę zmierzył się z Chrobrym Głogów o trzecią lokatę w turnieju. Głogowianie w pierwszym turniejowym meczu ulegli KPR Legionowo 21:28. Dzisiejszy rywal Meblarzy nie był aż tak wymagający jak drużyna z Kwidzyna. Cały mecz był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowała lepsza końcówka w wykonaniu graczy Chrobrego.

Jako pierwsi prowadzenie w meczu objęli elblążanie. Między 10 a 12 minutą podopieczni Jacka Będzikowskiego zdołali zdobyć trzy bramki z rzędu i na tablicy wyników widniał rezultat 6:3 dla Mebli. Kolejne minuty to jednak lepsza gra Chrobrego, który ponownie doprowadził do remisu 6:6. Od tej pory, niemal do końca pierwszej połowy, żaden zespół nie był w stanie uciec przeciwnikowi na więcej niż jedną bramkę. Dopiero w 28 minucie, po dwóch trafieniach z rzędu, Meblarze odskoczyli na różnicę dwóch bramek prowadząc 13:11. Chrobry zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem i pierwsza odsłona meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Mebli Wójcik.

Druga połowa miała podobny przebieg. Po 40 minutach elbląski zespół wygrywał 17:15, jednak po trzech kolejnych trafieniach Chrobrego, to rywale objęli prowadzenie 18:17. We wspomnianej już wcześniej końcówce, bardziej doświadczona ekipa z Głogowa zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Między 52 a 56 minutą Chrobry zdobył trzy bramki z rzędu i prowadził już 24:21. Elblążanom w ostatnich sekundach meczu udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki do jednego trafienia.

KS SPR Chrobry Głogów - KS Meble Wójcik Elbląg 25:24 (12:13)

Chrobry: Stachera, Kapela - Pawłowski 1, Płócienniczak 3, Świtała 1, Sadowski, Sićko, Gujski 3, Tylutki 3, Sobut, Biegaj 1, Krzysztofik 1, Kubała 12.

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor – Malczewski 1, Dorsz 2, Adamczak Paweł 3, Janiszewski 2, Szopa 3, Nowakowski 4, Adamczak Piotr 3, Malandy 1, Kupiec 2, Żółtak 2, Tórz 1.

Przegraliśmy z Głogowem jedną bramką, ale byliśmy trochę osłabieni, bo nie mógł z nami zagrać Kamil Netz i Kuba Olszewski. Tak naprawdę wyniki są teraz dla nas drugorzędną sprawą. Liczy się to, czy zrealizowaliśmy pewne założenia. Dzisiejszym meczem z Chrobrym mieliśmy polepszyć się w tym, co źle wychodziło wczoraj z Kwidzynem. Poprawiliśmy się na pewno, jeśli chodzi o powrót do obrony i konsekwencję gry w ataku. Zabrakło nam trochę, by wygrać ten mecz. Ogólnie rzecz biorąc, można być zadowolonym z naszej postawy. W turnieju w Kwidzynie zmierzyliśmy się z drużynami, z którymi będziemy grać od września w lidze zawodowej. Był to więc taki papierek lakmusowy, zobaczyć gdzie teraz jesteśmy. Chodziło o to, by moi zawodnicy zobaczyli, czego im jeszcze brakuje i w jakich elementach gry muszą się jeszcze polepszyć

– podsumował występ przeciwko Chrobremu i cały turniej Jacek Będzikowski, trener KS Meble Wójcik.

Turniej zakończył się zwycięstwem MMTS Kwidzyn. Gospodarze  po zaciętym pojedynku o pierwsze miejsce w Turnieju pokonali KPR Legionowo 30:29.