Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Remis Meblarzy w pierwszym test meczu z Wybrzeżem Gdańsk. Zobacz zdjęcia z pojedynku

04.08.2016, 23:00:22 Rozmiar tekstu: A A A

Szczypiorniści KS Meble Wójcik rozegrali pierwszy mecz sparingowy w ramach przygotowań do nowego sezonu w zawodowej PGNiG Superlidze. Meblarze w hali przy ul. Grunwaldzkiej zremisowali 21:21 z niedawnym rywalem z I ligi Wybrzeżem Gdańsk. Pojedynek nie był zbyt porywającym widowiskiem, ale trener elblążan Jacek Będzikowski uspokaja, że na lepszą i skuteczniejszą grę przyjdzie czas już wkrótce.

Przygotowująca się od ponad dwóch tygodni do rozgrywek PGNiG Superligi drużyna Meble Wójcik, w czwartkowy wieczór rozpoczęła etap gier kontrolnych. Pierwszym sparingowym rywalem był zespół Wybrzeża Gdańsk, z którym elbląscy piłkarze zmierzą się także w nowym sezonie ligi zawodowej. Gdańszczanie, mimo iż w I lidze zajęli trzecią lokatę, tuż za KS Meble Wójcik i Warmią Traveland, wystąpią w czternastozespołowej Superlidze dzięki „dzikiej karcie” i spełnieniu wymogów licencyjnych.

Wybrzeże w przerwie wakacyjnej wymieniło niemal pół składu, pozyskując do kadry aż 8 nowych zawodników. Prowadzony przez duet trenerski Damian Wleklak – Marcin Lijewski zespół, w pierwszej odsłonie meczu nie pozostawił po sobie zbyt dobrego wrażenia. Gdańszczanie tylko raz w 4 minucie prowadzili w meczu 2:1. Później na parkiecie lepiej prezentowali się Meblarze, którzy w 19 minucie wygrywali już nawet pięcioma bramkami (8:3). Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 9:7 dla gospodarzy.

W drugiej połowie przyjezdni szybko wzięli się za odrabianie strat i już w 36 minucie prowadzili 11:10. Od tej pory kibice oglądali bardzo wyrównany mecz bramka za bramkę. W ciekawej końcówce elblążanie mieli szansę na zwycięstwo, ale w ostatnich 20 sekundach do wyrównania doprowadził Wojciech Prymlewicz i cały pojedynek zakończył się remisem 21:21.

Było to nasze pierwsze granie, więc trudno tu wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Chcieliśmy się skupić na tym, nad czym pracowaliśmy przez te pierwsze 2,5 tygodnia przygotowań. Głównie byliśmy skoncentrowani na obronie i powoli wygląda to w miarę dobrze. To czego nam zabrakło to kontratak i to będziemy musieli poprawić, bo z tej dobrej obrony musimy czerpać więcej kapitału na przyszłość jeśli chodzi o grę z przodu. Było sporo niedokładności i nieskuteczności, ale to jest normalne w tej fazie przygotowań. Mamy opracowany ośmiotygodniowy plan przygotowań i ta skuteczność musi przyjść za 4 tygodnie

- podsumował mecz Jacek Będzikowski, trener KS Meble Wójcik.

KS Meble Wójcik Elbląg - Wybrzeże Gdańsk 21:21 (9:7)

KS Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor – Malczewski, Dorsz 2, Paweł Adamczak, Janiszewski 2, Szopa 4, Nowakowski 3, Olszewski 2, Piotr Adamczak 2, Kupiec 3, Żółtak 1, Tórz 2.

Wybrzeże: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Orzechowski 4, Skwierawski 2, Oliveira 2, Wróbel 2, Kaniowski, Bednarek 1, Sulej 1, Rogulski 1, Prymlewicz 4, Kondratiuk 2, Kostrzewa 1, Podobas 1, Bruy, Kornecki

Następny mecz sparingowy Meble Wójcik zagrają 10 sierpnia ze Spójną Gdynia. Spotkanie zostanie rozegrane w Elblągu w hali sportowo - widowiskowej przy Alei Grunwaldzkiej o godz. 18.30.