Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Złoty Atak

25.10.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Niepełnosprawni zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Atak z Elbąga zostali mistrzami Polski w siatkówce na stojąco. To trzeci medal w trzyletniej historii sekcji siatkówki na stojąco w elbląskim klubie.

Ostatnie tygodnie są szczególne dla kierownictwa, zawodników oraz kibiców elbląskiej drużyny. Po wywalczeniu w Jeleniej Górze wicemistrzostwa kraju w siatkówce na siedząco, teraz elbląska ekipa sięgnęła po złoty medal w stojącej odmianie tej popularnej dyscypliny sportowej.

W dwóch turniejach eliminacyjnych z pięciu meczów elbląscy siatkarze przegrali tylko jeden mecz i z pierwszego miejsca awansowali do finałowego turnieju, który odbył się właśnie w Elblągu.

Podczas finałowego starcia siatkarze reprezentujący barwy Ataku nie dali żadnych szans wygrywając wszystkie swoje spotkania. Najpierw zdeklasowali ekipę ze stolicy 3-0 (25-3, 25-15, 25-7), a następnie siatkarzy z Zielonej Góry 3-0 (25-23, 25-12, 25-15). W spotkaniu rozegranym następnego dnia Atak pokonał ubiegłorocznego mistrza drużynę Łodzi również bez straty seta 3-0 (25-10, 25-22, 25-9) i zapewnił sobie tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Ukoronowaniem zdobytego mistrzostwa były również nagrody indywidualne, które zdobyli elbląscy zawodnicy, i tak: Piotr Moszczyński, uznany został za najlepszego atakującego, Jarosława Dąbrowskiego uznano najlepszym obrońcą, wyróżniony został także Jarosław Czyżewski.

Mistrzowski skład: Tomasz Woźny, Michał Suliga, Tadeusz Bogusz, Piotr Moszczyński, Andrzej Iwaniak, Jacek Kruszelnicki, Krzysztof Wojtaszek, Jarosław Czyżewski, Jarosław Dąbrowski, Zygmunt Błażejewicz, Rafał Leszczuk.

Pozostałe wyniki elbląskiego turnieju: Łódź – Warszawa 3-0, Zielona Góra – Łódź 0-3, Warszawa – Zielona Góra 0-3

Ostateczna kolejność: 1. Atak Elbląg, 2. Łódź, 3. Zielona Góra, 4. Warszawa.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.