Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw

Porażka Olimpii Elbląg w meczu na szczycie III ligi

09.04.2016, 18:20:00 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 24. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpia Elbląg przegrała na wyjeździe z Huraganem Morąg 1:3.

Ten mecz to miała być prawdziwa wiosenna weryfikacja siły naszej drużyny. Huragan w 4 wiosennych meczach jako jedyny skompletował 4 zwycięstwa. W pierwszej połowie to jednak Olimpia była lepsza, kiedy w 34 minucie Paweł Piceluk otworzył wynik spotkania. Radość elbląskiej drużyny nie trwała jednak długo. W 38 minucie czerwony kartonik obejrzał Paweł Kowalczyk i od tego momentu Olimpia musiała grac w osłabieniu. Grający w przewadze Huragan bezlitośnie wykorzystał błędy osłabionej Olimpii. Wyrównanie dał Wiktor Biedrzycki w 55 minucie, a chwilę później było już 2:1 dla gospodarzy po bramce Daniela Chilińskiego. Wynik na 3:1 ustalił Mateusz Szmydt w ostatniej minucie gry.

Przed meczem Olimpia miała 7 punktów przewagi nad Huraganem i 8 nad trzecim w tabeli MKS-em Ełk (jeden mecz zaległy do rozegrania). Po meczach 24. kolejki przewaga nad drużyną z Morąga stopniała do 4 punktów, a nad Ełkiem do 6 oczek. W następnej kolejce Olimpia Elbląg zagra u siebie z Wissą Szczuczyn.

Huragan Morąg - Olimpia Elbląg 3:1 (0:1)
Wiktor Biedrzycki 55, Daniel Chiliński 56, Mateusz Szmydt 90 - Paweł Piceluk 34

Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl wspiera medialnie Olimpię w walce o II ligę

III liga podlasko-warmińsko-mazurska - sezon 2015/2016 - aktualna tabela, wyniki, terminarz