Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Olimpia Elbląg rozpoczęła rundę wiosenną od zwycięstwa w Białymstoku

13.03.2016, 15:17:00 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 20. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Olimpia Elbląg wygrała na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok 2:1.

Zgodnie z oczekiwaniami nie był to łatwy mecz dla Olimpii. W rezerwach Jagielloni wystąpiło kilku zawodników z Ekstraklasy, którzy przez długi czas stawiali mocny opór elbląskim zawodnikom. Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe, ale minimalną przewagę w środku pola miała Olimpia. Ta przewaga została udokumentowana przez piłkarzy Olimpii tuż po przerwie. W 47 minucie  wynik otworzył Patryk Sokołowski. W 65 minucie było już 2:0 dla Olimpii po samobójczym trafieniu Jonatana Strausa. Na 4 minuty przed końcem spotkania kontaktowego gola dla Jagiellonii zdobył Alvarinho, ale już do końca spotkania nie udało się miejscowym zmienić  wyniku korzystnego dla Olimpii. Elblążanie zasłużenie wywożą z trudnego terenu w Białymstoku 3 punkty.

W następnej kolejce Olimpia Elbląg zagra u siebie z Warmią Grajewo.

Dla tych kibiców, którzy nie będą mogli być w sobotę na stadionie przy Agrykola , przeprowadzimy  relację LIVE  ze spotkania, na którą już dziś zapraszamy.

Jagiellonia II Białystok - Olimpia Elbląg 1:2 (0:0)
Alvarinho 86 - Patryk Sokołowski 47, Jonatan Straus 65 (s)

Redakcja info.elblag.pl wspiera medialnie piłkarzy Olimpii w walce o awans do II ligi

III liga podlasko-warmińsko-mazurska - sezon 2015/2016 - aktualna tabela, wyniki, terminarz