Niedziela, 28.04.2024, Imieniny: Waleria, Ludwik, Pawel

Fenomenalna postawa bramkarza Olimpii nie wystarczyła.Elblążanie bez punktów z Niecieczą

28.04.2012, 20:40:14 Rozmiar tekstu: A A A

Nie pomógł doping wiernych kibiców, ani komfort grania u siebie. Olimpia Elbląg przegrała z  wiceliderem ligi Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 0-1. Porażka byłaby większa, gdyby nie fenomenalna postawa bramkarza żółto-biało-niebieskich Alekseia Rogaczowa.

Pierwsze minuty meczu napawały optymizmem. Zawodnicy Olimpii wierzyli w swoje zwycięstwo stwarzając co raz to nowe sytuacje podbramkowe. Realia te uległy zmianie, gdy w 8 minucie meczu piłkarz Termalicy, grający z numerem 20 Andrzej Rybski, wykorzystał okazję i strzelił, jak się później okazało, decydującego gola. Zmiana wyniku meczu, podłamała Olimpijczyków, w efekcie czego nie potrafili wykorzystać, kolejno następujących po sobie możliwości w polu karnym przeciwnika.

Następne minuty spotkania, uwidoczniły zdolności elbląskiego bramkarza, który kolejno w 29 i 30 minucie meczu obronił dwie, jakże ważne dla elblążan, piłki. Dobra postawa Alekseia Rogaczowa, dodała wiatru w skrzydła Olimpii Elbląg, czego dowodem była jedna z nielicznych interwencji bramkarza z Niecieczy Sebastiana Nowaka.

Druga połowa pojedynku należała do gości. Mimo, iż zawodnicy Termalici nie strzelili żadnej bramki dominowali na elbląskim boisku. Po przerwie żółto-biało-niebiescy dali za wygraną, czego przejawem były niewykorzystane w polu bramkowym przeciwnika zajścia. Po raz kolejny wykazał się natomiast bramkarz Olimpii, ratując swoją interwencją  następną bramkę.

W 50. minucie spotkania żółtą kartkę, za faul na zawodniku Olimpii otrzymał gracz Termalici  Mateusz Kowalski, zaś  w  75., za nie przepisową grę, do kolegi z zespołu dołączył Jakub Biskup. Kartkę, tej samej barwy ujrzał również Witalij Nadijewskij.

Mecz zakończył się kolejną porażką żółto-biało-niebieskich. Dodatkowe 3 minuty spotkania, nie zmieniły wyniku meczu. W najbliższy piątek (4 maja) nadejdzie  kolejna szansa dla Olimpijczyków. Zawodnicy z Elbląga będą mogli wykazać się podczas pojedynku z przedostatnią w tabeli drużyną z Polkowic.

Składy drużyn:

Olimpia Elbląg: 30. Aleksiej Rogaczow - 24. Witalij Nadijewskij, 13. Maciej Scherfchen, 19. Oleg Ichim (79, 3. Mateusz Lisiecki), 25. Adam Banasiak - 11. Michaił Koladko (66, 27. Aleksandr Tiszkiewicz), 7. Andrzej Matwijów, 23.Paweł Czoska (59, 6. Anton Kołosow), 16. Grzegorz Miecznik, 10. Lubomir Lubenow - 13. Tomasz Chałas.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza : 12. Sebastian Nowak - 26. Damian Skołorzyński (78, 4. Dawid Kubowicz), 5. Jakub Czerwiński, 2. Mateusz Kowalski, 27. Dariusz Jarecki - 9. Dariusz Pawlusiński, 3. Krzysztof Lipecki, 6. Karol Piątek, 10. Andrzej Rybski, 20. Jakub Biskup (85, 16. Marcin Szałęga) - 21.Emil Drozdowicz (89, 23. Łukasz Szczoczarz).