Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw

Bez niespodzianki

17.01.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W XV kolejce lider ekstraklasy Start Elbląg bardzo pewnie pokonał przed własną publicznością Gościbię Sułkowice 38-23 (20-10).

Pierwsze minuty spotkania wyrównane, drużyna gości występująca w 10-osobowym składzie, próbowała dotrzymywać kroku gospodyniom. W 5min Gościbia objęła prowadzenie 2-3. Od 6min zawodniczki z Elbląga stopniowo zaczęły powiększać przewagę. Start zaczął grać szybciej, skuteczniej, po 16min notowaliśmy wynik 11-6. Start powiększał przewagę a świetnie w pierwszej odsłonie grały: Kinga Polenz, Zalesia Mihdaliova czy Elżbieta Olszewska. Szybkie i skuteczne kontrataki, wykorzystywane rzuty karne sprawiły, iż po 30min Start prowadził różnicą dziesięciu bramek i kibice zgromadzeni w hali MOSu wiedzieli, że tego meczu ich zawodniczki nie przegrają.

W drugiej połowie wysokie i pewne prowadzenie sprawiło, iż trener Zdzisław Czoska wprowadzał na parkiet rezerwowe m.in. Paulinę Korowacką zastąpiła Justyna Stelina, Kingę PolenzKatarzyna Koniuszaniec, a Monika Pełka-Fedak - Katarzynę Szklarczuk. W 41min Start prowadził 28-13. Swoją szanse ponadto na grę dostała rezerwowa bramkarka Karolina Ziajka oraz Ania Żuławska. W 54 minucie gry Start osiągnął największe 19-bramkowe prowadzenie 37-18. Ostatnie minuty to pełen luz i gra „pod publiczkę” elblążanek, dzięki czemu Gościbia nieco zniwelowała różnicę bramek 38-23.

Wygrana pewna, zdecydowana, trapiona kłopotami organizacyjnymi drużyna z Sułkowic nie miała szans ma wyrównaną grę, w hali aktualnego lidera. Trener Startu wykorzystał to spotkanie to wypróbowania poszczególnym wariantów taktyki, podań oraz zagrań. Wygrana pewna, wynik bez niespodzianki.

Start Elbląg - Gościbia Sułkowice 38-23 (20-10)
Start: Charłamowa, Zwiewka, Ziajka – Olszewska 7, Mihdaliova 5, Stelina 5, Lipska 5, Pełka-Fedak 4, Polenz 4, Korowacka 4, Błaszkowska 2, Szklarczuk 2, Koniuszaniec, Żurawska.