Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Olimpia przegrała ze Stalą Rzeszów 1:0

15.05.2010, 20:48:01 Rozmiar tekstu: A A A

Żółto-biało-niebiescy przegrali dzisiaj na własnym boisku bardzo ważny mecz ze Stalą Rzeszów. Mimo waleczności Olimpii i kilku sytuacji podbramkowych, widać było w zespole braki, w szczególności w środku pola. Nie da się ukryć, że absencja Krzysztofa Sobieraja istotnie osłabiła drużynę Olimpii. Decydującą o wyniku spotkania bramkę zdobył w 27 minucie Krzysztof Majda.

Nerwowo było dzisiaj na boisku przy Agrykola. Decydującą o wyniku spotkania brakmę zdobył dla gości w 27 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Krzysztof Majda, mimo iż pierwsze minuty spotkania wyraźnie należały do Olimpii. Niestety żółto-biało-niebiescy nie wykorzystali kilku sytuacji podbramkowych. Już w 2 minucie meczu Krzysztof Biegański po dośrodkowaniu Łukasza Pietronia oddał strzał, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki. Kolejna sytuacja nadarzyła się w 6 minucie, kiedy to Paweł Byrski podał do Ambroziaka, ten oddał jednak niecelny strzał na brakmę Wietecha. W 11 minucie spotkania to Pietroń nie wykorzystał sytuacji podbramkowej, zaś w 15 minucie Biegański nie wykorzystał "setki". Goście w drugiej połowie spotkania bronili swojej bramki, a żółto-biało-niebiescy nie zdołali się przebić. Był to typowy mecz walki.

Zważyć także należy, że piłkarze gości byli bardzo agresywni, jednak to zawodnicy Olimpii 3 razy karani byli żółtymi kartkami. Sposób sędziowania może budzić wątpliwość ze względu na kilka kontrowersyjnych decyzji. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach Olimpijczycy zdobędą trzy punkty, a sposób sędziowania nie będzie budził kontrowersji. Do gry powrócą Sobieraj i Roszak, którzy pauzowali za kartki.

- To był ciekawy mecz, zdobyliśmy trzy punkty z których się bardzo cieszę. Myślę, że ten meczy wygraliśmy przede wszystkim walką - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Stali Rzeszów Andrzej Szymański. - Jako były sędzia drugoligowy powiem, że sposób sędziowania był co najmniej dobry, ja tu żadnych kontrowersji nie widzę. - dodał trener Stali Rzeszów.

-Rzeczywiście zgodzę się, żę zawodnicy Stali grali bardzo agresywnie i ostro. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry podobnie jak w Łowiczu. Zabrakło nam myślę trochę koncentracji. Przed nami jednak kolejne mecze i kolejne możliwości sięgania po punkty. Wyrównuje się nasz bilans, musimy podejść do kolejnych meczy ambitnie. Jak ważny jest Krzysztof Sobieraj dla tego zespołu udowodnił to również i ten mecz - mówił na konferencji trener Olimpii Elbląg Tomasz Arteniuk. - Ja nie jestem od tego żeby oceniać pracę sędziów. Powiem jedynie, że w ostatnich dwóch meczach jesteśmy kompletnie kartkowani. W meczu z Łowiczem widać było jak sędzia poluje na Sobańskiego, ale kartkę dostał Sobieraj. Teraz trzy kartki. Wyglądałoby na to, że drużyna Olimpii jest bardzo brutalnie grającym zespołem. Ja wiem, że my jesteśmy na cenzurowanym, sędziowie mogą się mylić, ale muszą być rzetelni - dodał Tomasz Arteniuk.

Składy:

Olimpia Elbląg: Dominik Sobański -  Rafał Loda, Kamil Stankiewicz, Mykola Dremliuk, Paweł Byrski, Andrzej Matwijów, Honorat Stróż, Mateusz Kołodziejski ('67 Lukas Hrocov), Łukasz Pietroń, Dawid Ambroziak ('61 Matej Rożnik), Krzysztof Biegański ('84 Jarosław Teśman).

Żółte kartki: Dawid Ambroziak, Krzysztof Biegański, Matej Rożnik.

Stal Rzeszów: Tomasz Wietecha - Szymon Solecki ('63 Sylwester Sikorski), Piotr Duda, Mateusz Rzucidło, Krzysztof Hus, Wojciech Krauze, Janusz Iwanicki, Serges Kiema, Krzysztof Majda ('76 Paweł Kloc) , Damian Wolański ('69 Damian Szala), Ireneusz Gryboś ('72 Wojciech Fabiański).

Żółte kartki: Damian Wolański.

Najbliższy mecz Olimpia rozegra w środę, 19 maja na stadionie przy Agrykola z Przebojem Wolbrom.