Wtorek, 7.05.2024, Imieniny: Ludmila, Gizela, Benedykt

Coraz bliżej Mistrzowskiego tytułu -zobacz galerię zdjęć

16.02.2009, 12:16:11 Rozmiar tekstu: A A A

W minioną niedzielę, 15 lutego siatkarze MKS Truso Grupa Wodna ponownie okazali się najlepsi, wygrywając kolejne starcie. Tym razem pokonali 3:1 w setach drużynę PolKS Gwardia Szczytno. Jeszcze tylko jedno spotkanie dzieli elbląskich siatkarzy od uzyskania tytułu Mistrza III Ligi Wojewódzkiej Seniorów.

Niedzielny mecz elbląskich siatkarzy, który rozegrany został w Hali centrum sportowo – biznesowego przy ul.. Grunwaldzkiej, cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony miłośników siatkówki. Publiczność przez całe spotkanie dopingowała drużynę MKS Truso Grupa Wodna.

Pierwszy set początkowo był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie drużyna gości PolKS Gwardia Szczytno wynikiem 24:26 wygrała to starcie.

Drugi set należał już do siatkarzy elbląskiej drużyny, którzy udowodnili, że nie bez powodu plasują się na szczycie tabeli. Udaną zagrywką Łukasza Pietrulewicza ostatecznie zawodnicy MKS Truso wygrali starcie wynikiem 25:23, tym samym doprowadzając do remisu 1:1 w setach.

Elbląscy siatkarze w trzecim secie okazali się nie do pokonania. Wynikiem 25:20 wygrali starcie, tym samym wysuwając się na prowadzenie 2:1 w setach.

Czwarty set okazał się decydujący dla siatkarzy MKS Truso Grupa Wodna. Ponownie pokonali oni swoich rywali, tym samym wygrywając całe spotkanie wynikiem 3:1 w setach.

Jeszcze tylko jeden mecz dzieli elbląskich siatkarzy od uzyskania tytułu Mistrza III Ligi Wojewódzkiej Seniorów. W ostatnim spotkaniu zmierzą się oni z drużyną UMKS FPP MIKRO Ełk.

- Ważna była dla nas wygrana ze Szczytnem, aby utrzymać czyste konto. Jednak oszczędzaliśmy siły na decydujące starcie z drużyną z Ełku, z którą przyjdzie nam się zmierzyć o tytuł Mistrza Województwa - powiedziała Katarzyna Bukowska kierownik MKS Truso Grupa Wodna . - Udział w rozgrywkach półfinałowych mamy już zapewniony, jednak start na szczeblu centralnym najlepszy będzie dla nas po ukończeniu etapu wojewódzkiego na szczycie tabeli - dodała Katarzyna Bukowska.