Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech

III LO najlepszą szkołą w kręgle (fotoreportaż)

14.03.2008, 12:24:04 Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzostwo Elbląga Szkół Średnich w kręgle zdobyło w tym roku III Liceum Ogólnokształcące. Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Handlowych, a trzecie V Liceum Ogólnokształcące. Rewelacją turnieju okazał się Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, który grając tylko w trzyosobowym składzie, w stawce 12 drużyn zajął wysokie 5 miejsce.

Mistrzostwa odbyły się w czwartek na kręgielni Bowling Clubu. Wzięło w nich udział 12 szkół ponadgimnazjalnych (drużyny liczyły 4 zawodników: po dwóch chłopaków i dwie dziewczyny), które zaczęły turniej od eliminacji. W tej fazie każda drużyna miała do rozegrania po 3 gry. Po zsumowaniu zdobytych w nich punktów, sześć najlepszych szkół awansowało do finałów, a pozostałe zostały sklasyfikowane na miejscach od 7 do 12.

W finale najlepsze szkoły rozegrały po 2 gry, które wyłoniły ostateczną kolejność Mistrzostw. Walka o mistrzostwo rozegrała się między trzema prezentującymi najwyższy poziom drużynami. Po eliminacjach pierwsze miejsce zajmował piąty „ogólniak”, drugie trzeci „ogólniak, a trzecie „handlówka”. W finale, który wszystkie zespoły rozpoczęły z zerowym dorobkiem punktowym, ta kolejność nieco się zmieniła. Ostatecznie tegorocznym mistrzem elbląskich szkół średnich została reprezentacja III LO grająca w składzie: Paweł Kamiński, Aleksandra Kalińska, Miłosz Grabowski i Anna Redzińska. Wicemistrzostwo wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Handlowych (Dariusz Kosecki, Kinga Markiewicz, Dawid Sobol i Izabela Markiewicz), a trzecie miejsce V LO (Magdalena Lis, Marika Sznajdrowska, Patryk Bohdan, Kamil Jacewicz). Z szóstego miejsca zajmowanego po eliminacjach, na czwarte awansował Zespół Szkół Ekonomicznych (Marcin Stępniewski, Mateusz Siajkowski, Paulina Starek, Ilona Pietkiewicz).

Największe uznanie wśród startujących wzbudził jednak wyczyn Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych. Reprezentacja tej szkoły na własną prośbę wystąpiła w turnieju w 3 osobowym składzie (Angelika Kaczmarska, Tomasz Pogorzelski, Karol Puchalski), gdyż jedna z reprezentantek nie dotarła na zawody. Wydawałoby się, że zespół ten z góry był skazany na porażkę, jednak jak się okazało, brak jednej zawodniczki nie okazał się tak wielkim problemem. Szkoła przeszła do finałowej szóstki, gdzie zajęła piąte miejsce. Szóstą pozycję w finale zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 (Anna Kuleta, Bartłomiej Korczyc, Paula Trojakowska, Grzegorz Baran).

Wszystkie zespoły z miejsc od 1 do 6 otrzymały szklane statuetki wyprodukowane specjalnie na tę okazję przez firmę Elglas, a wszystkie szkoły startujące w Mistrzostwach dyplomy.

Po zakończeniu turnieju przyznaliśmy nagrody dla najlepszych uczniów, którzy w finale zdobyli w dwóch grach największą ilość punktów. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Paweł Kamiński z III LO (295 pkt.), druga była Angelika Kaczmarska z ZST-I (292 pkt.), a trzecia Magdalena Lis z V LO (271 pkt.). Czwarte miejsce zdobył Dariusz Kosecki (ZSH), natomiast piąte Aleksandra Kalińska z III LO. Ostatnich trzech zawodników dzielił zaledwie jeden punkt.

Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów: Bowling Club, Computer Team, Salon RTV „ZEW” Zenona Reszki, K&M, Matrix Gym & Fitness, Multikino oraz Coca-Colę i Burn.

Były to już drugie Mistrzostwa elbląskich szkół średnich, które wspólnie zorganizowały: Agencja Reklamowa Gabo i Bowling Club. Patronami medialnymi imprezy byli: serwis info.elblag.pl, Dziennik Elbląski, Radio El i Telewizja Elbląska.

Podczas turnieju dało się zauważyć kilku zawodników, a co cieszy, także i zawodniczki, którzy błysnęli talentem. Kilkukrotnie przekroczono granicę 160 punktów. Najlepszym wynikiem osiągniętym podczas jednej gry poszczycić się mógł Tomasz Pogorzelski, zdobywca 167 punktów oraz Angelika Kaczmarska, która zdobyła 160 punktów.