Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Złoty Kośmider, brązowi Piechota i Tyczkowski (fotoreportaż)

03.03.2008, 15:38:37 Rozmiar tekstu: A A A

5 medali, w tym jeden złoty, wywalczyli młodzi pięściarze z Warmii i Mazur podczas XV Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie, które wczoraj zakończyły się w Elblągu. Mistrzem Polski w kat. 69 kg został Adam Kośmider z elbląskiego Tygrysa. Srebrny medal wywalczył Kamil Komar (Mazur Ełk), a brązowe Maciej Piechota i Grzegorz Tyczkowski (obaj Tygrys) oraz Paweł Kusiński (Zatoka Braniewo).

Przez pięć dni w hali sportowej CKiWM Światowid o medale Mistrzostw Polski rywalizowało 162 zawodników z 69 klubów. Spośród zawodników reprezentujących nasze województwo tylko Adamowi Kośmidrowi udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Pięściarz Tygrysa pokonał w finale Rafała Sodóra z Victorii Ostrołęka jednogłośnie na punkty. Kośmider oprócz złotego medalu wybrany został również najlepszym zawodnikiem tegorocznych mistrzostw.

W kategorii 57 kg srebrny medal zdobył Kamil Komar. Zawodnik ełckiego Mazura przegrał 0:5 z Kamilem Młodzińskim (Victoria Jaworzno). Na najniższym stopniu podium stanęli jeszcze: w kat. 57 kg Maciej Piechota (Tygrys Elbląg), w kat. 75 kg Grzegorz Tyczkowski (Tygrys) oraz w kat. 91 kg Paweł Kusiński (Zatoka Braniewo).

Najwięcej punktów w klasyfikacji klubowej zgromadził Cristal Białystok (54 pkt.), drugi był Tygrys Elbląg (45) a na trzecim miejscu z dorobkiem 33 pkt. uplasowały się trzy kluby: Start Częstochowa, Victoria Jaworzno i Gwardia Wrocław. W klasyfikacji województw pierwsze miejsce zajęło śląskie (105 pkt.), drugie podlaskie (90), a trzecie ex equo warmińsko-mazurskie i dolnośląskie (84).

Wyniki finałów MPJ (zwycięzcy na pierwszym miejscu):

48 kg: Piotr Gudel (Cristal Białystok) - Konrad Rogowski (Górnik Sosnowiec) 5:0
51 kg: Kamil Łaszczyk (Gwardia Wrocław) - Rajnchold Bromboszcz (06 Kleofas Katowice) 5:0
54 kg: Łukasz Gworek (Puls Oświęcim) - Mateusz Łabędź (Sparta Złotów) rsc w III rundzie
57 kg: Kamil Młodziński (Victoria Jaworzno) - Kamil Komar (Mazur Ełk) 5:0
60 kg: Krystian Sielawa (Hetman Białystok) - Krystian Huczko (ZKB Zgorzelec) 5:0
64 kg: Marcin Jarzyna (Legia Warszawa) - Tomasz Kot (Rushh Kielce) 5:0
69 kg: Adam Kośmider (Tygrys Elbląg) - Rafał Sodór (Victoria Ostrołęka) 5:0
75 kg: Piotr Sienkiewicz (Nokaut Warszawa) - Marek Matyja (Orzeł Oleśnica) 3:2
81 kg: Kamil Goiński (Sokół Słupca) - Dawid Deik (Czarni Słupsk) 5:0
91 kg: Marcin Siwy (Start Częstochowa) - Roman Gargula (SKB Nowy Sącz) 5:0
+91 kg: Piotr Basiów (DKS Dzierżoniów) - Patryk Brzeski (Budowlani Inżynieria Płońsk) 4:1