Sobota, 25.04.2026, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Zmarł Andrzej Olechowski. Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej

25.04.2026, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmarł Andrzej Olechowski. Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej
Źródło: Wikipedia

Dziś w wieku 78 lat zmarł Andrzej Olechowski. Był jedną z ważniejszych postaci polskiej sceny politycznej po 1989 roku. Jego kariera łączyła administrację państwową, dyplomację i działalność polityczną.

 

Andrzej Olechowski był także kandydatem w wyborach prezydenckich ( 2000 i 2010 ) oraz jednym z architektów polskiej polityki zagranicznej w okresie transformacji.


Pełnił m.in. funkcje:


- ministra finansów (1992)
- ministra spraw zagranicznych ( 1993-1995)
- współzałożyciela Platformy Obywatelskiej ( nazywany jako " trzeci tenor" )

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2026 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0997688770294