Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

W styczniu zwołano nadzwyczajną sesję RM. Dziś po 3 tygodniach odbędzie się kolejna

09.02.2023, 09:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
W styczniu zwołano nadzwyczajną sesję RM. Dziś po 3 tygodniach odbędzie się kolejna

19 stycznia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.  Po trzech tygodniach odbędzie się kolejna. Dlaczego?


W porządku obrad styczniowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta znalazł się tylko jeden projekt uchwały dotyczący wystąpienia do Ministra Aktywów Państwowych. Trzy tygodnie temu zwołano nadzwyczajną sesję w sprawie wystąpienia do Ministra Aktywów Państwowych o zniesienie klauzuli poufności w projekcie listu intencyjnego dotyczącej realizacji działań inwestycyjnych związanych z rozwojem portu w Elblągu.

Problem w tym, że radni nie mogli dojść do porozumienia. Według radnych PiS projekt listu nie zawierał takiej klauzuli, więc styczniowa sesja została niepotrzebnie zwołana. Pozostali radni mieli inne zdanie.


Jutro, 9 lutego, odbędzie się kolejna nadzwyczajna sesja. Tym razem w porządku obrad pojawiło się kilka projektów. Czego dotyczą?


Pierwszy projekt dotyczy zmian w budżecie miasta na ten rok. Drugi – przystąpienia do realizacji programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 r..

Trzeci i czwarty projekt związany jest ze zmianami w uchwale w sprawie realizacji wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023.

Ostatni projekt zakłada zmiany w uchwale w sprawie ustalenia szczególnych warunków przyznania i odpłatności za usługi opiekuńcze oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwalniana od opłat, jak również trybu ich pobierania.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ TeofilSkorupa
  Środa, 08.02

  Pan minister Śliwka załatwia pieniądze dla naszego miasta a ci nieudaczni radni opozycji snują swoje fantasmagorie. To przez nich nie będzie elbląskiego portu bo zamiast żyć dobrze z naszym rządem oni tylko wymachują szabelką. Mam nadzieję że Pan minister da się namówić przez mieszkańców do kandydowania lub ewentualnie do bycia komisarzem bo inaczej nasze miasto nie ma żadnych szans.

 2. 2
  +7
  ~ Jacek Boki
  Środa, 08.02

  A kiedy ta tzw. Rada Miejska zajmie się tematem godnego upamietnienia w Elblągu polskich ofiar ludobójstwa na Wołyniu? W tym roku przypada 80 rocznica Krwawej Niedzieli 11 Lipca 1943 roku, kiedy to bandy OUN-UPA, tylko w jednym dniu zaatakowały 150 polskich miejscowości na Wołyniu i wymordowały od10 do 20 Polaków. Partnerzy obecnych władz Elbląga, z Tarnopola na sesji rady obwodowej 21 grudnia 2022 roku, jako punkt pierwszy obrad na 170 omawianych tego dnia, jednogłośnie uchwalili, że do 5 marca 2023 r. wladze miasta Tarnopola mają przedłożyć radzie projekt, a do 30 czerwca, 116 rocznicy urodzin dowódcy UPA, mają obowiązek wystawić w centrum tego miasta pomnik Romana Szuchewycza. Poinformowały Państwa o tym kolejnym, jakże przyjaznym gescie władz Tarnopola, wobec swoich elblaskich partnerów, jakieś elblaskie media? A słyszeliście może, id któregoś z radnych o tym dobrze znanym im fakcie, o którym wiedzą od samego poczatku, tej sesji rady obwodowej Tarnopola? Poinformowali Państwa o tym? Nie? A dlaczego? To jakaś tajemnica, że tak wszyscy oni o tym solidarnie milczą, tj. Radni i elblaskie media, z info Elblag ma czele.

 3. 3
  --3
  ~ kżw
  Środa, 08.02

  Teoś, ale Ty dziwny jesteś :-))))))))))))))) Zupełnie nic nie kapujesz, tylko jedziesz przekazem dnia. Jacku Boki, kieruj swoje bóle do rządu w Warszawie, bo jak on zerwie stosunki dyplomatyczne z Ukrainą, to i Elbląg stamtąd ucieknie. Kumasz?

 4. 4
  +1
  ~ Jacek Boki
  Środa, 08.02

  Do kzw Ty chyba żyjesz w innej rzeczywistosci, bredzac, że nierząd warszawski zerwie stosunki z Ukraina. Nierząd warszawski nie rządzi nawet samym sobą, bo posłusznie wykonuje rozkazy płynące z Waszyngtonu, spróbowałby tylko ich nie wykonywać. Więc nie wypisuj bredni, o czymś, o czym jak widzę nie masz bladego pojęcia. Kumasz? A co do włodarzy Elbląga, to oni mają relacje partnerskie z Tarnopolem i to im po raz kolejny w ciągu niespełna dwóch lat banderowcy z Tarnopola Napluli w twarz, a poprzez nich nam, a tacy jak ty skaczą jeszcze z radości i krzyczą, że to tylko deszczyk pada.

 5. 5
  +3
  ~ Kolo
  Środa, 08.02

  Właśnie dostałam rachunek za ogrzewanie starej budy około 80 M2. Prawie 1300 zł. Dziękuję rządzącym wszystkim razem i z osobna💪.

 6. 6
  --1
  ~ kżw
  Środa, 08.02

  Normalnie zrywam boki jak czytam ta spiskową teorię dziejów. Waszyngton Warszawie, Warszawa Elblągowi, a Bokiemu jednorożec każe głupoty pisać. Na Ukrainie to się teraz będzie wielki biznes kręcił, a ofiary UPA są godnie upamiętnione i sam Zelensky przepraszał za wyskoki samorządowej Ukrainy. Teraz Boki skup się na przyszłości, bo ile można siedzieć w przeszłości ... KPW?

 7. 7
  +2
  ~ Jacek Boki
  Środa, 08.02

  Nie wiem co ty wciągasz każdego dnia, bo jeśli to samo co kokainowy błazen z Kijowa, to nie dziwią mnie debili my, które wypisujesz. Na dyskusje z bezmózgim cwokiem szkoda mojego czasu. Wróć do szkoły, przyłóż się do nauki, to wtedy porozmawiamy, bo na razie nie ma o czym, z kimś kto rozum zostawił za drzwiami, zaraz poburodzeniu

 8. 8
  +3
  ~ Nik
  Środa, 08.02

  Prezydent Ukrainy jeszcze nie przeprosił nikogo w marcu w ubiegłym roku mówił że Ukraińcy nikogo nie mordowali.

 9. 9
  +2
  ~ jonasz
  Środa, 08.02

  A cóż oni tak za pracę się nagle wzięli ????

 10. 10
  +10
  ~ Bez żalu
  Środa, 08.02

  Ta rada za parę miesięcy przejdzie do lamusa historii! To najslabsza radą w historii samorządu!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6058359146118