Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Prawie 3 tys. elblążan jest za refundacją metody in vitro. „Nie każdy może sobie na nią pozwolić”

23.01.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prawie 3 tys. elblążan jest za refundacją metody in vitro. „Nie każdy może sobie na nią pozwolić”
Fot. Paweł Friedrich

Dziś, 23 stycznia, odbyła się konferencja prasowa, podczas której politycy Platformy Obywatelskiej opowiadali o akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „TAK dla In Vitro" dotyczącym refundacji metody in vitro w Polsce. - W Elblągu udało nam się zebrać ponad 2 tys. 655 podpisów, ale listy z podpisami jeszcze do nas schodzą – mówiła Małgorzata Adamowicz, lokalna koordynatorka akcji.


W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięły posłanki Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka, Elżbieta Gelert, senator Jerzy Wcisła, Wiceprezydent Elbląga Michał Missan, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i lokalna koordynatorka akcji Małgorzata Adamowicz.

 

Mamy już 100 tys. potrzebnych podpisów, ale widzimy, że zainteresowanie kwestiami związanymi z płodnością, z marzeniem o dziecku jest tak ogromne, że kontynuujemy tę kampanię

– stwierdziła Agnieszka PomaskaSkąd wynika tak duże zainteresowanie tą akcją? - Program in vitro finansowany z budżetu państwa zniknął wraz z rządami PiS-u – mówiła Agnieszka Pomaska. - Mimo ogromnego sukcesu, mimo tego, że w ramach tego rządowego programu urodziło się ponad 22 tys. dzieci rząd PiS z powodów ideologicznych, może jeszcze jakiś innych, ten program zlikwidował.

 

Dzisiaj jesteśmy w Elblągu po to, aby ten program przywrócić. To jest nasz główny cel. Aby te zebrane podpisy były przede wszystkim skuteczne

– dodała Agnieszka Pomaska.Barbara Nowacka przyznała, że zebranie 100 tys. podpisów poszło bardzo szybko. - Wiemy, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ta akcja – przyznała. - Wiemy też, jak bardzo potrzebne jest głośne mówienie, o wsparciu i refundacji dla metody in vitro.

 

Wiemy, jak wielkie  są to koszty dla rodziny, która stara się mieć dziecko za pomocą tej metody. To jest droga metoda. Jeżeli priorytetem państwa jest zwiększenie dzietności to jest najprostsza i najskuteczniejsza metoda

– dodała  Barbara Nowacka.- Udało nam się zebrać bardzo dużo podpisów w Elblągu i okolicy – zapewnia Elżbieta Gelert. - To oznacza, że identyfikują się z problemem i uważają, że ta metoda jest potrzebna. Metoda nie jest zakazana, ale nie jest refundowana Wiadomo, że nie każdy może sobie na nią pozwolić, bo jest dosyć droga.


Małgorzata Adamowicz podkreśliła, że elblążanie chętnie podpisywali się pod projektem. - Warunki bywały różne, ale nikt nam nie odmawiał. Z niewielu akcji to ta jest chyba najbardziej popularną akcją – zaznaczyła. - Plasujemy się w nowoczesną Europę. Dzietność to bardzo ważna rzecz.


Po konferencji politycy przeszli się ulicami Starego Miasta i zbierali podpisy pod projektem ustawy. - Planujemy zbierać podpisy  do końca lutego, ale ponieważ zainteresowanie tym programem jest tak duże, że może będziemy zbierać je dłużej – dodała Agnieszka Pomaska.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 23.01

  Niezła komedia - libki i para-lewicowe przechrzty pracujące dziś dla atlantyckich, zbrodniczych libków chcą dziś finansowania in vitro z budżetu państwa, ale za wysyłaniem mięsa armatniego na wschodni front... też jak najbardziej są! Naprawdę nie dostrzegacie tu pewnej fciul ogromnej niekonsekwencji? Dla porządku Wam jeszcze POwiem, że taki projekt o finansowaniu in vitro z budżetu, to składała lewica już w czerwcu 2021 roku. To gdzie wtedy były libki sprzedajne, zapytuję jeszcze uprzejmie?; Dajcie sPOkój, to zwykłaustawka i łabędzi śpiew tracących grunt POd nogami neoliberałów - nie dajcie się nabrać POdżegaczom Wojennym, którzy najpierw chcą, żebyście rodziły, a później Wasze dzieci na front wschodni wyślą - niewiara takim szwabiącym wszystkich POdnóżkom imperializmu!:) #PrawdaWasWyzwoli

 2. 2
  --3
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 23.01

  PS. Niech zaprawdę Redkacja info.elbląg pomyśli nad wprowadzeniem możliwości publikowania na swoim forum obrazków, a zaprawdę POWiadam Wam, że będziecie mieli najlepsze memy w tym kraju u siebie prawie pierwsi i zasięgi Wam skoczą, że hoho - wiem co mówię:) A do tego jeszcze cenzorski, POdżegacki PO**tel skiśnie z zadrości... same plusy! xD #trueStory;

 3. 3
  +7
  ~ Bożena
  Poniedziałek, 23.01

  Jestem babcią wnuczka z in vitro. Całą rodziną składaliśmy się na na ten zabieg. Dziecko jest wspaniałe i bardzo je kochamy. Ja zebrałam całą listę podpisów i zaniosłam osobiście a podpisywały się moje koleżanki też babcie.

 4. 4
  +8
  ~ Czas kończyć
  Poniedziałek, 23.01

  Wyjątkowo antypatyczne towarzystwo! Poza tym wiek chyba zbyt zaawansowany na in vitro? To juz temat dla waszych młodych następców! Dokończcie swojego wieloletniego dzieła do jakiego doprowadziliscie Elbląg i zróbcie mieszkancom przyjemność schodząc z politycznej sceny tego miasta!

 5. 5
  +8
  ~ Widoczny Brak
  Poniedziałek, 23.01

  Z gdzie Pan Czyżyk ktorego większość chętnie widzialaby na stanowisku Prezydenta? Czas dla PO wyciągnąć wnioski z błędnych decyzj!!!

 6. 6
  +12
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 23.01

  No i dlaczego grupa referendalna nie mogła tak samo wyjść na ulicę i zbierać podpisów? Uzbieraliby 15 tys. i pozbylibyśmy się problemu sołtysa Wróbla. A tak dali mu paliwo na kampanię, że niby tylko 9 tys. elblążan chce go odwołać. A teraz mamy co mamy - niekończąca się wojenka o port podczas, gdy inne miasta nad Zalewem już od lat zbierają środki na swoje mariny y porty.

 7. 7
  +8
  ~ POlak
  Poniedziałek, 23.01

  Zdrajcy Polski czyli PO Tusk won z Elbląga.

 8. 8
  +5
  ~ Pani
  Poniedziałek, 23.01

  Najpierw dur*nie chodzą i głoszą swoje hasła o aborcji a teraz narzekają,że mało dzieci się rodzi i in vitro im potrzebne. Ta ze szpitala to niech pilnuje lepiej co się dzieje w szpitalu a nie na spotkania lata a w szpitalu syf i jeden wielki bałagan. Hipokryci poowcy :D

 9. 9
  +4
  ~ niegdywiecejPO
  Poniedziałek, 23.01

  same zgrane karty kto normalny na nich glosuje? przed chwila zniechecali do referendum w sprawie odwolania wladz miejskich, mowili ze grupa oszustow pod pretekstem zbierania podpisow zbiera dane osobowe czy to wlasnie ta grupa o ktorej mowil tomczynski? obluda,zaklamanie i POdłosc.

 10. 10
  --5
  ~ mis
  Poniedziałek, 23.01

  ale wysyp w komentarzach pisomatołow wszystko wiedzacych najlepiej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5134918689728