Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Dlaczego radni wycofali projekt uchwały dot. Strategii rozwoju elektromobilności Elbląga?

25.06.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego radni wycofali projekt uchwały dot. Strategii rozwoju elektromobilności Elbląga?
Z porządku obrad dzisiejszej (25.06.) sesji RM został wycofany projekt uchwały dotyczący Strategii rozwoju elektromoblności Elbląga. Dlaczego radni się na to zdecydowali?
 
Strategia rozwoju elektromobilności Elbląga 2020 + to dokument zawierający ok. 130 stron, na których opisana jest m.in. prognoza zużycia gazu ziemnego na terenie miasta, prognoza wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną, zestawienie średniorocznych stężeń substancji czy roczna emisja spalin pojazdów dla dwóch możliwych wariantów.
 
Radni z dokumentu mogli się także dowiedzieć o prognozowanym trendzie zmian liczby pojazdów spalinowych na rzecz wprowadzania pojazdów zeroemisyjnych czy prognozowanym efekcie ekologicznym (roczny spadek emisji) wynikający z zakładanego spadku liczby pojazdów spalinowych na rzecz stopniowego wzrostu udziału pojazdów elektrycznych po roku 2035.
 
- Dokument powstał przy dofinansowaniu środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „GEPARD II – transport niskoemisyjny. Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności”. Strategia zawiera najważniejsze zagadnienia dla rozwoju elektromobilności w Gminie Miasto Elbląg. Przygotowanie Strategii służy realizacji celów wynikających z Programu Rozwoju Elektromobilności w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w tym: - Planu Rozwoju Elektromobilności „Energia do przyszłości”, przyjętej przez Radę Ministrów dnia 16.03.2017 r., Krajowych ram polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, przyjętych przez Radę Ministrów dnia 29.03.2017 r., ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
 
- Opracowanie Strategii umożliwi w przyszłości aplikowanie Gminy Miasto Elbląg o środki zewnętrzne w ogłaszanych konkursach oraz uzyskanie dodatkowych punktów przy ocenie składanych wniosków. Podjęcie przez Radę Miejską uchwały nie wywołuje skutków finansowych - wyjaśniono w uzasadnieniu projektu uchwały.
 
Projekt uchwały dotyczący Strategii rozwoju elektromobilności Elbląga 2020+ został jednak zdjęty z porządku obrad. Przed głosowaniem radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Traks zapytał, co jest powodem, dla którego projekt miałby zostać wycofany.
 
 
Zanim zagłosujemy chciałbym zapytać, skąd taka decyzja o wycofaniu?
 
- pytał Rafał Traks.
 
Wyjaśnień w tej kwestii udzielił Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
 
Nie otrzymaliśmy wymaganych prawem opinii z instytucji państwowych. Mieliśmy nadzieję, że dojdą one do dnia sesji. Niestety tak się nie stało i w związku z tym Rada nie może teraz tego procedować
 
- mówił Janusz Nowak.
 
- Czyli chodzi o kwestię formalne - dodał Antoni Czyżyk, Przewodniczący RM.
 
Na 25 radnych, 24 zagłosowało za, 1 radny wstrzymał się od głosu.
 
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ a jednak "sukces"
  Czwartek, 25.06

  No i to jest namacalny sukces !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.