Niedziela, 20.09.2020, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senat odrzucił nowelizację ustaw sądowych. Jerzy Wcisła: Razem mówimy „nie” kneblowaniu ust sędziom

17.01.2020, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Senat odrzucił nowelizację ustaw sądowych. Jerzy Wcisła: Razem mówimy „nie” kneblowaniu ust sędziom
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. facebook Jerzy Wcisła)
Dziś, 17 stycznia, 51 z 99 senatorów zagłosowało za odrzuceniem nowelizacji ustaw sądowych. Oznacza to, że trafi ona z powrotem do Sejmu.
 
W Senacie odbyło się dziś głosowanie w sprawie nowelizacji ustaw sądowych. Przypomnijmy, że nowelizacja zakłada m.in. kary za podważanie statusu sędziów oraz decyzji podejmowanych przez Krajową Radę Sądownictwa.
 
Przewidziane są też kary wobec sędziów, tj. odsunięcie od sprawowanej funkcji, grzywna lub przeniesienie. Ustawa zakłada również zmiany w procedurze wyboru pierwszego prezesa SN – m.in. to, że każdy sędzia SN będzie mógł zgłosić kandydata na to stanowisko.
 
Podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu, Jerzy Wcisła (senator Koalicji Obywatelskiej) mocno skrytykował nowelizację. - Nieprawdą jest, że debatowaliśmy dzisiaj nad ustawą naprawiającą czy reformującą system sądownictwa. Jest to kontynuacja trwającego od ponad 4 lat procesu systematycznego niszczenia sądownictwa i podporządkowywania go władzy politycznej – zaznaczył.
 
Sądy po tych kryptoreformach pracują coraz gorzej, a jeśli ta ustawa zostałaby przyjęta, to będą pracowały jeszcze gorzej, bo stwarza ona możliwość niemal hurtowego karania sędziów, co tylko pogłębi złą sytuację w sądownictwie. A nie mam wątpliwości, że minister Ziobro będzie z tej możliwości szczodrze korzystał. I to nie do karania słabych sędziów, ale tych, którzy nie podzielają jego poglądów i ośmielają się o tym mówić
 
– podkreślił Jerzy Wcisła.
 
 
Choć wcześniej nowelizacja została przyjęta przez Sejm, dziś większość senatorów zagłosowało przeciw. Teraz nowelizacja z powrotem trafi do Sejmu.
 
 
To zwycięstwo demokratycznej koalicji w Senacie. Razem mówimy „nie” kneblowaniu ust sędziom oraz odbieraniu Obywatelom prawa do wolnych i niezawisłych sądów!
 
- dodał Jerzy Wcisła.
 
Jedynie bezwzględna większość głosów posłów może spowodować odrzucenie sprzeciwu Senatu. Wtedy ustawa może upaść i nie wejść w życie.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Eb
  Piątek, 17.01

  No i git .Gonić pisiorów

 2. 2
  +8
  ~ Megi
  Piątek, 17.01

  Ludzie czy wy nie widzicie że sądy są rozwalane, pisowcy robią co chcą!!@

 3. 3
  +16
  ~ Witold
  Piątek, 17.01

  Spokojnie, reforma będzie dokończona czy komuś się podoba czy nie. PiS otrzymał mandat do zreformowania wymiaru sprawiedliwości i musi to dokończyć, ma pełne poparcie większości społeczeństwa. Jeżeli tego nie zrobi to koniec z PiS.I ma tego świadomość. AMEN

 4. 4
  --5
  ~ Tragedia
  Piątek, 17.01

  Pis zrujnuje to panstwo i wyprowadzi z unii! Przeżrą i przechleją to panstwo przez 500 plus, to juz katastrofa! A Dudek piepr.... y jak potłuczony ! Najgorzej ze brak alternatywy bo PO dalo dup... y przez lata

 5. 5
  +5
  ~ Vectra
  Sobota, 18.01

  Wszyscy wiedzą, że to po prostu kolejna polityczna chryja. Wszyscy oprócz biednych KODziarzy, którzy uwierzyli że ta cała „walka o praworządność” to tak na serio. Nikt do tej pory tak nie ośmieszył antykaczystowskiego ludu, jak posłowie opozycji.

 6. 6
  +9
  ~ Tak
  Sobota, 18.01

  Nasz senator jest w końcu zadowolony, jest w centrum uwagi. On się cieszy, czytający też że nie ma jego wypocin i wszyscy są zadowoleni. Jak o wszystko walczył przed wyborami,co on by nie zrobił. A teraz? Cisza... To jest hipokryzja, brawo dla jego wyborcow

 7. 7
  --1
  ~ TWÓJ Kumpel
  Sobota, 18.01

  - Do Witold - I własnie o to chodzi, żeby tego nie zrobił i aby był już nareszcie koniec PIS. Do tego zmierzamy. Suweren wybrał PIS za 500 + i 300 +. czy wy tego ludzie nie widzicie, że to własnie " CIEMNY LUD TZW. S U W E R E N WYBRAŁ TEN PIS, BO DOSTALI ŻYWĄ GOTÓWKĘ DO RĘKI ". Taka jest niestety prawda AMEN

 8. 8
  +1
  ~ pil
  Sobota, 18.01

  czytając komenatrze i widząc ich popracie, boję się o mój kraj, bardzo mnie to martwi

 9. 9
  +5
  ~ Szczekacze
  Sobota, 18.01

  Jesli nie widzicie co pokazują media na temat sędziów, P O i PSL i SLD to zadni z was rozsadni, myślący ludzie. Zacietrzewiona banda głupców która za dobrze ma. Są dowody że prawo złamali i co nadal niewinni ,brali łapówki i co wybieleni. Gdyby to zrobił zwykły Polak już w pudle by siedział. A TETAZ MOZECIE MINUSOEAC WPIS .POCALUJCIE W D.

 10. 10
  +7
  ~ UPADEK
  Sobota, 18.01

  Jeden wielki wstyd że mamy takich senatorów i takich euro posłów którzy wstyd przynoszą. To wy głupcy wyborcy ich wybraliście i macie wstyd i pośmiewisko na cały świat.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.