Czwartek, 16.07.2020, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Bogusław Tołwiński wystąpił z Klubu Radnych KO. „Będę radnym niezrzeszonym"

26.11.2019, 13:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bogusław Tołwiński wystąpił z Klubu Radnych KO. „Będę radnym niezrzeszonym"
Bogusław Tołwiński wystąpił z Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. Rezygnację złożył, by być radnym niezrzeszonym.
 
To pierwsza kadencja Bogusława Tołwińśkiego. Radny zdobył w wyborach 1109 głosów. Po zaprzysiężeniu świeżo upieczony radny przyznał, że świat polityki jest dla niego nowym doświadczeniem. - Do teraz byłem jedynie obserwatorem życia politycznego. Od momentu objęcia mandatu radnego stanę się częścią tego procesu, ale postaram się wypracować swój własny styl, tak, aby osoby, które na mnie głosowały, nie zawiodły się – mówił w rozmowie z nami w listopadzie ubr.
 
Bogusław Tołwiński nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej, ani żadnej innej partii. Radny od początku zaznaczał, że chce współpracować ze wszystkimi politykami, ponad podziałami. - Od wielu lat obserwuję życie polityczne w Polsce i na świecie i zawsze zadaję sobie to samo pytanie: czy nie ma możliwości prawdziwego porozumienia ponad podziałami dla dobra wszystkich obywateli? Czy możliwe jest takie rozwiązanie tu w Elblągu? Nie wiem tego jeszcze teraz, ale w najbliższym czasie zrobię wszystko co możliwe w tym zakresie, aby zmniejszyć dystans pomiędzy wszystkimi radnymi z różnych opcji politycznych. Wystartowałem w wyborach z listy Koalicji, ale jestem osobą bezpartyjną, która zawsze ma swoje zdanie i wierzę, że dzięki temu łatwiej mi będzie działać na rzecz obywateli – stwierdzi rok temu Bogusław Tołwiński.
 
Najwyraźniej rok wystarczył, by Bogusław Tołwiński doszedł do wniosku, że Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej nie jest miejscem dla niego. W czwartek, 21 listopada, radny złożył bowiem rezygnacje.
 
Jak tę decyzję komentuje Michał Missan, Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej?
 
To decyzja Bogdana i w rezygnacji nie podał powodów. Rozmowa była, ale nie czuję się upoważniony, aby zdradzać jej treść. To jest jego suwerenna decyzja, Sądzę, że nie wypada mi tego komentować
 
– zaznaczył Michał Missan.
 
 
Jak zapewnia Michał Missan Klub Radnych KO rozstał się z Bogusławem Tołwińskim w zgodzie.
Nie kłóciliśmy się, co innego leży u podstaw, ale nie jestm upoważniony, by o tym mówić. Oczywiście chciałbym, aby został w Klubie, ale to jego decyzja
 
– dodał Michał Missan.
 
 

Jak sytuację komentuje sam zainteresowany?

 

Zrezygnowałem z członkostwa w Klubie Radnych Koalicji Obywatelskiej i od teraz będę radnym niezrzeszonym i niezależnym, który bez skrępowania będzie dalej występował w obronie ludzi, którzy zgłaszają radnym jakiekolwiek nieprawidłowości. Pragnę tu podkreślić, iż moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z trudnościami w relacjach z kimkolwiek z radnych. Niemniej musiałem podjąć taką decyzję, aby uzyskać pełną niezależność w pełnieniu swojej obywatelskiej misji

– mówił Bogusław Tołwiński.


Poniżej publikujemy całą treść tekstu przesłanego przez Bogusława Tołwińskiego pt. "Bajki dla Dorosłych"- reaktywacja
   
     
"Ostatnio przeglądając książki i publikacje, natknąłem się na pierwszą część pewnej starej opowieści. "Dawno, dawno temu,  a może całkiem niedawno, niedaleko przed wielką wodą, było sobie pewne królestwo. Przez wiele lat bywało różnie - raz lepiej, raz gorzej - w zależności od sytuacji w sąsiednich krajach. Dopóki ludzie czuli zrozumienie ich życiowych trudności ze strony Króla, dopóty wszystko jakoś się układało. Jednak po latach,  jak to w życiu bywa, i tam doszło do zmiany władzy.     
    
Pojawił się Król, który szybko zapomniał, iż królestwo to szczęśliwi i zadowoleni ludzie, a to właśnie ich ciężka praca przynosi dochody, dzięki którym wszyscy mogą żyć w tzw. świętym spokoju. Król zapomniał, że wszelkie dekrety powinny sprzyjać jego ludowi i poprawiać życie, a nie realizować projekty nominowanych przez siebie niektórych Książąt. Z czasem część tych Książąt przy wsparciu Króla poczuła taką władzę, iż zupełnie przestała się liczyć z kimkolwiek, realizując swoje zadania nawet przy wyraźnym sprzeciwie ludu.  Doszło też do tego, że nawet doradcy Króla, którzy zostali wybrani przez lud do komunikacji z władzami, stracili jakikolwiek wpływ na decyzje w królestwie ze względu na zupełny brak zainteresowania ich zdaniem . Lud cierpiał, a władza robiła swoje.... Trwało to jakiś czas.  
    
Niezadowolenie wśród doradców Króla narastało, narastało i narastało...  Kiedy pytali o codzienne ważne ludzie sprawy, słyszeli tylko "proszę się tym nie zajmować", „to nie wasza sprawa".  
    
Wreszcie jeden z doradców, który wcześniej był "wojownikiem" powiedział dość i zrezygnował z udawania misji o współdecydowaniu o sprawach ważnych dla ludzi. Od tego momentu sprawy potoczyły się w zupełnie nieprzewidywany sposób..."
    
Byłem ciekaw dalszych losów tego królestwa, lecz niestety nie znalazłem kolejnych stron tego opowiadania w moim największym kartonie…, ale może jeszcze poszukam w piwnicy.
        
...A, przy okazji - zrezygnowałem z członkostwa w Klubie Radnych Koalicji Obywatelskiej i od teraz będę radnym niezrzeszonym i niezależnym, który bez skrępowania będzie dalej występował w obronie ludzi, którzy zgłaszają radnym jakiekolwiek nieprawidłowości. Pragnę tu podkreślić, iż moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z trudnościami w relacjach z kimkolwiek z radnych. Niemniej musiałem podjąć taką decyzję, aby uzyskać pełną niezależność w pełnieniu swojej obywatelskiej misji.  

Bogusław Tołwiński"

 

 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ będzie nowy radny
  Wtorek, 26.11

  Boguś - za późno ! Zapach bycia w tej ekipie pozostanie. W aktualnej RM jeszcze się nie ujawnił choćby jeden z jajami i podnosił ramiona zgodnie z przyzwoitością a nie pod komendę kozła i czerepaka. A Boguś zrezygnuje z mandatu i kolejny słup pojawi się w "radzie".

 2. 2
  +1
  ~ nie bedzie
  Wtorek, 26.11

  A ja mam nadzieję, że nie będzie. Brawo Panie Bogusławie, nam są potrzebni radni niezależni. Mam nadzieję, że bedzie ich niedługo większość. Po referendum. Niech rezygnują te marionetki prezydenckie, nic tam po nich.

 3. 3
  +2
  ~ RYS
  Wtorek, 26.11

  Brawo Panie Bogusławie. Trzeba mieć swoje zdanie a widzę że Pan je ma. Szacun

 4. 4
  +7
  ~ Politycznie niezależny mieszkaniec
  Wtorek, 26.11

  Gratuluję Panie Bogusławie. Ekipa wróbla i pełoo sie sypie i dobrze bedzie łatwiej ich odwołać w referendum, które mam nadzieje nastąpi.

 5. 5
  +9
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 26.11

  Przypomnę sentorkowi i całej PO w Elblągu, że to już drugi raz jak zostajecie na lodzie. .. .. Za Nowaczyka pamiętacie?! Brawo Wy!

 6. 6
  +6
  ~ Tutejszy
  Wtorek, 26.11

  Wielki szacunek dla człowieka który zaprotestował tą decyzją przeciw zacietrzewieniu politycznemu i sztucznemu podziałowi jaki nie powinien mieć miejsca w polityce lokalnej. Proszę działać dla dobra mieszkańców współpracować również z radnymi opozycji w popieraniu projektów korzystnych dla interesów Elblążan.

 7. 7
  +3
  ~ Na ulicy mówią
  Wtorek, 26.11

  ...a może jeszcze za chwile będzie głosował jak PIS?! Byłoby fajnie...kolejny pretekst aby zmienić przewodniczącego i cały zarząd PO w Elblągu?

 8. 8
  +6
  ~ kiki
  Wtorek, 26.11

  No i "bujający w obłokach" po wykorzystaniu startu z listy KO staje się niezależnym a więc i nic nie mającym do powiedzenia radnym, ot i co. Pan żeś zawsze był indywidualistą i praca w grupie panu przeszkadzała i wciąż przeszkadza? Oj nie tędy droga. Ale cóż nikt za panem nie zatęskni, czy pan o tym wie? Panie Tołwiński tyle miał pan pomysłów, ale który pan doprowadziłeś do finału? Nawet na stanowisku dyrektora Departamentu Sportu UM pan żeś wytrzymał ino kwartał?

 9. 9
  +6
  ~ to nie fair
  Wtorek, 26.11

  To powinno być zabronione. Oszukuje się wyborców, którzy wybierają człowieka, owszem, ale z konkretnej opcji. Zmiana zapatrywań po uzyskaniu mandatu jest zwyczajnie nieuczciwa. Wilk w owczej skórze.

 10. 10
  +5
  ~ anonim
  Wtorek, 26.11

  To ja rezygnuje z Pana.Startuje Pan z list KO aby później dać noge...szkoda głosować na takich ludzi i zmarnowany głos.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.