Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Tołwiński, Nowak, Pruszak, Kowczyński, Osik - to oni zdobyli najwięcej głosów w okręgu nr 5

30.11.2018, 12:00:18 Rozmiar tekstu: A A A
Tołwiński, Nowak, Pruszak, Kowczyński, Osik - to oni zdobyli najwięcej głosów w okręgu nr 5
Fot. Archiwum redakcji

Publikujemy ostatni z okręgów, okręg nr 5, w którym to  o mandaty radnych ubiegały się 33 osoby z pięciu Komitetów – KWW Witolda Wróblewskiego, KW Prawa i Sprawiedliwości, KW Koalicji Obywatelskiej, KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem i KWW Kukiz'15. Kto zdobył największe poparcie, a kto najmniejsze?


Dwóm kandydatom z tego okręgu udało się zdobyć powyżej tysiąca głosów. Osiągnęli to Bogusław Tołwiński (1109 głosów) z KW Koalicja Obywatelska oraz Marek Pruszak (1034 głosów) z KW Prawo i Sprawiedliwość.
 
Marek Osik z KWW Witolda Wróblewskiego otrzymał 793 głosów, a Paweł Kowszyński z KW Prawo i Sprawiedliwość - 709 głosów. Nikomu więcej nie udało się zdobyć ponad 500 głosów.
 
Z KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej mandat uzyskał jedynie Janusz Nowak (391 głosów). W poprzedniej kadencji pełnił on funkcje wiceprezydenta. I tym razem mandatu nie przyjął. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski ponownie zaproponował mu to stanowisko. W związku z tym miejsce Janusza Nowaka w Radzie zajął Andrzej Tomczyński (366 głosów) – doświadczony radny.
 
Najmniej głosów (ze wszystkich list) w okręgu numer 5 zdobyli: Andrzej Liszewski (23 głosów) i Jolanta Wolańska (31 głosów) z KWW Kukiz'15.
 
Poniżej 100 głosów zdobyli także: z Komitetu Koalicji Obywatelskiej Karol Bidziński (75 głosów) i Wanda Paul (79 głosów), z Komitetu SLD Lewica Razem: Zbigniew Pater (60 głosów), Regina Cysarz (68 głosów), Anna Kaczorek (68 głosów), Przemysław Marusa (77 głosów), z KWW Kukiz'15 Sławomir Jacewicz (43 głosów) i Ewelina Zakrzewska (75 głosów).
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 30.11

  Przy okazji jak trzeba mieć wykrzywiony beret aby chcieć zrobić z "ciepłego dziecka PO" wiceprezydenta z poręczenia Koalicji ?! A może i Grażynkę chcielibyście na wiceprezydenta? To inaczej, a dlaczego nie wybitnego specjalistę od mopa nie zrobić wiceprezydentem?! No widzę, że znowu trzeba będzie interweniować u Schetyny?

 2. 2
  +21
  ~ Waldek
  Piątek, 30.11

  A po co pan Osik przedstawiany jest wiecznie w mundurze skoro jest juz emerytem?Co to ma na celu?Wszyscy wiedzą gdzie pracował.

 3. 3
  +18
  ~ Puknieci w łeb
  Piątek, 30.11

  A jak trzeba miec zryty beret aby z faceta ktory idpowiada za klęskę partii i z marną liczbą 300 paru glosow jak na na lidera robić vice! Tosz to paranoja i jaja wyborcze! O farsie nie wspominając! Nie za duzo tych klęsk , najpietw wlasna firma i smród ciągnie się do dziś a teraz partia ??? Pytam się , jest jakies wytlumaczenie? I to logiczne!

 4. 4
  +22
  ~ Allleja .
  Piątek, 30.11

  Tomczyński oczywiście , że jest doświadczonym radnym . Weile lat w Radzie Miejskiej z PIsu , kandydował do Sejmu z list tej partii . Niewiele by brakowało aby się dostał . Później przeszedł do SLD a teraz będąc w SLD zapisał się do Komitetu Wróblewskiego . Jak nic doświadczony , ale w czym TAK naprawdę ? Czy Pan Andrzej powróci do tematu zmniejszenia diet na pięcioletnią kadencję ? Bo ..cisza . A poprzednia rada miejska , kilka osób dalej w niej jest . Zrzuciła temat na nową , więc czas ..działać . Panie Osik czy Klim przychodził w mundurze ? Jak nie może Pan się rozstać z mundurem , było dalej być w Policji . Po co taka... * Pytanie . czy etycznym jest , aby właścicielka Agencji Nieruchomości z poparciem elblążan 132 głosów , nadzorowała finanse miasta ?

 5. 5
  --17
  ~ Pracownik
  Piątek, 30.11

  Prezydent Nowak to wspaniały człowiek i szef. Życzymy powodzenia w nowej kadencji.

 6. 6
  +2
  ~ wicia
  Piątek, 30.11

  @Prorok Igor - kto by chciał z twoim WMW być i realizować "wasz program" ? Nikt z PO. Tylko z SLD.

 7. 7
  +1
  ~ Do: wicia
  Piątek, 30.11

  Ty musisz mieć syndrom małego ptaszka? Po pierwsze z jakim moim ? Po drugie większość w PO poza zarządem i szara eminencja głosowali na KWW WW o czym świadczy jego wynik i wynik waszego kandydata Michałka! Tak więc nie zakłamuj rzeczywistości bo członkowie z Platformy Obywatelskiej i sympatycy PO głosowali na Wróblewskiego i to jest ich mądrość życiowa, że nie postawili na zespół niegwarantujący wygranej!

 8. 8
  +1
  ~ Wyborca
  Piątek, 30.11

  Przecież to zdjęcie P. Osika było robione gdy był jeszcze Komendantem , a nie radnym... Wina redakcji że takie zdjęcie zamieściło. Czy tak trudno Wam pomyśleć? Tylko hejtować potraficie ...

 9. 9
  +13
  ~ Do pracownik
  Piątek, 30.11

  Hihi nie rób jaj z ludzi bo ta wspaniałośc juz zostala odkryta , tak wspanialy jak cala reszta poddanych owianych strachem i slabością charakteru

 10. 10
  +13
  ~ kolo
  Piątek, 30.11

  Tak naprawdę to który z nich jest przygotowany do pełnienia funkcji radnego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0666019916534