Środa, 8.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Adrian, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Monika Falej: To jest moje zadanie – naciskać na Rząd, by środki były przekazywane samorządom

18.11.2019, 14:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Monika Falej: To jest moje zadanie – naciskać na Rząd, by środki były przekazywane samorządom
- Pierwsze posiedzenia w Sejmie już się odbyły. Chciałabym podzielić się tym, co się na nich zadziało – mówiła posłanka Monika Falej (Lewica) podczas zorganizowanej dziś (18.11.) konferencji prasowej.
 
Monika Falej będzie pracować w Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego, a także w Komisji Etyki. - Myślę, że z punktu widzenia Elbląga są to bardzo ważne komisje, szczególnie jeśli chodzi o samorząd, który boryka się z różnymi problemami – podkreślała posłanka.
 
 
Będę starała się bardzo mocno uwypuklać te problemy, które ma Elbląg, które są spowodowane niedofinansowaniem zadań, jakie zostały nałożone na samorządy. Szczególnie mówię tutaj o edukacji. To problem Elbląga, ale także wszystkich samorządów w Polsce, które teraz liczą budżet. Włodarze muszę przedstawiać budżety i okazuje się, że pieniędzy jest tak mało, że trzeba bardzo mocno ciąć koszty, w tym inwestycje i działania na rzecz żłobków czy przedszkoli
 
– podkreślała Monika Falej.
 
Posłanka zwróciła uwagę na program „Maluch”. - On jest wygaszany przez Rząd. Moim zdaniem to będzie dramatyczna sytuacja dla rodzin, bo nie będzie ich stać na wysyłanie dzieci do żłobków – dodała. - Widzę, jak przez najbliższe lata samorządy będą się borykały z różnymi zadaniami bez wsparcia finansowego. Myślę, że to jest moje zadanie – naciskać na Rząd, by środki były przekazywane samorządom.
 
Co Monika Falej planuje robić w Komisji Etyki? - Będę odpowiadać z ramienia Lewicy za nieetyczne procesy, które będą się działy jeśli chodzi o zachowania posłanek i posłów. Będę starała się dbać o tę etykę – zapewnia posłanka.
 
Monika Falej pracować będzie także w zespole ds. miast. - Tutaj będą poruszane problemy i zadania typowo miast średnich i małych. Akurat w takim mieście jesteśmy. Będzie to dotykało Elbląga, Działdowa czy Iławy – wymieniała. - Będziemy tam dyskutować i wypracowywać rozwiązania.
 
Posłanka należy również do zespołu ds. ratownictwa medycznego. - Pierwsze sygnały, jakie otrzymywałam w czasie kampanii to kwestia reformy tego obszaru. Struktury działania 112 wymagają bardzo wielu zmian – podkreśliła Monika Falej. - Takie sygnały dostawałam, stąd też moja obecność w tym zespole.
 
Jak zapowiada Monika Falej wiele pracy będzie ją czekać też w Parlamentarnym Zespole Świeckiego Państwa.
 
Działam na rzecz świeckości państwa. Chciałabym, żeby w państwie, w którym Konstytucja jest nadrzędnym dokumentem ten dokument wybrzmiewał w samorządach, szkołach, urzędach. Należy przywrócić normalność, by to, co świeckie było świeckie, a to, co kościelne było kościelne
 
– zaznaczyła.
 
W budynku przy ul. Związku Jaszczurczego ma mieścić się biuro poselskie Moniki Falej. - Jesteśmy po rozmowie w Urzędzie Miasta. Mamy już przyznane miejsce i powoli będziemy je zagospodarowywać – zapowiadała posłanka. - Biuro będzie wśród przyjaznych organizacji pozarządowych, czyli z sektora, z którego się wywodzę. Dla mnie jest to istotne, by wychodzić do mieszkańców. To biuro będzie bardzo otwarte również dla mieszkańców, którzy będą chcieli zorganizować jakąś ideę. Szerzej opowiemy o tym podczas otwarcia biura.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Kryspin
  Poniedziałek, 18.11

  Ok! Posłanka ma coś dopowiedzenia, ale co tam robi pan Ryszard? Przypadkowo na spacerze?

 2. 2
  --7
  ~ Hegemonka
  Poniedziałek, 18.11

  Ryszard Klim wprowadził w temat rury ciepłowniczej i z tą rurą będą walczyć jak ZSRR walczył o pokój w NRD w 53r. , na Węgrzech w 56r. itd.

 3. 3
  +20
  ~ Stańczyk
  Poniedziałek, 18.11

  Ryszard Klim jako jedyny dokładnie przewidział dzisiejszy bałagan ciepłowniczy. Prezydent i rada powinni zwrócić swoje apanaże jako fundusz "kaloryferowy".

 4. 4
  +14
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 18.11

  Klim byl szefem kampanii Falej , no i wygrała a z faktami się nie dyskutuje!

 5. 5
  --4
  ~ hd
  Poniedziałek, 18.11

  Mało naszego lewactwa,to jeszcze import sobie zafundował czerwony elektorat.

 6. 6
  +2
  ~ Zmiany zmiany zmiany
  Poniedziałek, 18.11

  Pisu nienawidzę bo to dno, PO odpowiada ze PIS rządzi wiec wybieram Lewicę i Wiosne i co mi zrobicie?

 7. 7
  +4
  ~ Red
  Poniedziałek, 18.11

  Jak mieszkanka Olsztyna będzie skutecznie naciskać na rząd w sprawie Elbląga?

 8. 8
  +6
  ~ Rzadamy
  Poniedziałek, 18.11

  Niech naciska ma olsztyn bo tam mieszka, co nie widzi co olsztyn robi z Elbląga.

 9. 9
  +2
  ~ Jokasta
  Poniedziałek, 18.11

  o falej, falej ojejej ojej wow - sentencja programu lewicy !

 10. 10
  +3
  ~ TWÓJ Kumpel
  Wtorek, 19.11

  Piękna sprawa pani Moniko, oby tak dalej, życzę pani wielu sukcesów w Polityce. Jak otworzy pani biuro poselskie przyjdę na rozmowę w sprawie dobra dla naszego miasta. Pozdrawiam

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.