Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Michał Missan: Pan prezydent powinien schować ego do szafy

28.11.2016, 15:25:25 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan: Pan prezydent powinien schować ego do szafy

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej wyraził swoje zdanie na temat projektu przyszłorocznego budżetu Miasta. - Jest on daleki od naszych oczekiwań - zaznaczył Przewodniczący KR PO, Michał Missan.

Radni PO zgłosili do Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego, 12 propozycji, które ich zdaniem powinny zostać zawarte w budżecie. - Między innymi był 3-letni program szczepienia dzieci przeciw pneumokokom, dofinansowanie ambulansu, wymiana stojących toi toi na estetyczne szalety, dokończenie ścieżek rowerowych, rewitalizacja Parku Dolinka - wymieniał Przewodniczący Klubu Radnych PO. - To było dość szerokie spektrum.

Jakie pomysły zostały odrzucone?

Najłatwiej wymienić ten, który został ujęty w budżecie, czyli program AED (defibrylatory - przyp. red.). On został ujęty tylko dlatego, że  Referat Bezpieczeństwa zgłosił go oddolnie. Prezydent nie wpisał go ze swojej inicjatywy do budżetu. Oprócz tego żadna nasza propozycja nie została  ujęta w budżecie

- podkreślił Michal Missan.

Choć projekt budżetu został przedstawiony bez propozycji radnych PO, Michał Missan ma nadzieję, że jeszcze to się zmieni. - Zadaliśmy pytanie panu prezydentowi, w których paragrafach mamy szukać tych naszych propozycji. Pan prezydent odpowiedział, że na propozycje radnych jest rezerwa w postaci 1 mln 200 tys. zł.  To w trakcie debaty budżetowej będzie można kształtować. Wiele naszych propozycji zamykał mimo to, że nie były tak spektakularne inwestycje jaką ma być np. wiadukt na Zatorze - wyjaśniał Michał Missan.

Platforma Obywatelska nie jest zadowolona z kształtu zaproponowanego budżetu na przyszły rok. - Mamy wiele uwag i wiele pomysłów- dodał Michał Missan.

Ze środków unijnych Muzeum Archeologiczno-Historyczne pozyskało niedawno ponad 10 mln zł na realizację projektu "Z muzeum w przyszłość". Możliwe, że te pieniądze przejdą im koło nosa, gdyż Miasto nie ma 1 mln 800 tys. zł na wkład własny. Czy jest szansa, aby ten projekt zrealizować?
 

Nie wyobrażam sobie budżetu na przyszły rok bez wkładu własnego na ten projekt. Jeśli pan prezydent nie potrafi znaleźć pozycji, w których te pieniądze są, to ja panu prezydentowi pokaże wraz z radnymi PO. (...) Byłoby niegospodarnością nie skorzystanie z 10 mln zł dofinansowania, biorąc pod uwagę to, w jakim stanie jest budynek. Za chwilę dach się zawali i  4 mln zł ze swoich pieniędzy pan prezydent wyda? Nie rozumiem tego podejścia. Pan prezydent powinien schować ego do szafy i skorzystać ze środków. Tak rozsądek nakazuje

- podkreślił Michał Missan.
 
                   

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 28.11

  ... i wice wersa kandydacie na prezydenta w przyszłych wyborach z list PO?

 2. 2
  +24
  ~ Proszę tę kamerę schować
  Poniedziałek, 28.11

  Sami poparliście Wróbla towarzysze POwcy i dzięki temu staliście się największymi frajerami pod słońcem, bo wygrał dzięki waszemu poparciu, a wy nic z tego nie macie :)

 3. 3
  --25
  ~ ja
  Poniedziałek, 28.11

  Brawo Michał!

 4. 4
  +29
  ~ kazik
  Poniedziałek, 28.11

  cała PO nie popiera Wróblewskiego za prezesa EPEC-u jak go potraktował , senator to niech buduje drogę E-70 , a pani poseł buduje nowy parking płatny dla pacjentów ,,,, , co do poparcia to może byście zrobili coś dla miasta - sprowadzcie jakiś kapitał zagraniczny do zainwestowania , a nie liczycie na drapane - dotyczy się to wszystkich posłów i senatorów z naszego regionu ,,,, ale to chyba tylko życzenia.....

 5. 5
  +27
  ~ Ff
  Poniedziałek, 28.11

  Pomysły ich naszly po takim czasie. Missan spojrz na siebie i w okol siebie.sie W rozrzutnosci jesteście the best.

 6. 6
  +30
  ~ jamaleg
  Poniedziałek, 28.11

  na temat przerostu swojego ego każdy członek PO mógłby książkę napisać wiec skończ pan panie członku . 8 lat pokazywaliście nam swoje ego wiec teraz ......

 7. 7
  +12
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 28.11

  Panie Prezydencie... robi Pan swoje , w 2018 będą wybory . Czas aby miał Pan swoje liczniejsze zaplecze w RM . Podstawa to zdrowe finanse a nie ich rozdawanie na prawo i lewo . Jak Ktoś sobie chce robić kampanię przedwyborczą z pieniędzy miejskich na rok przed wyborami, to chyba jest niepoważny ?? Mam nadzieję , że skończymy z wybieraniem do władz samorządowych osoby wybitnie utożsamiane z opcjami politycznymi , bo to żaden samorząd , ale.... to moje zdanie .

 8. 8
  +11
  ~ wist
  Poniedziałek, 28.11

  To panu prezydentowi pozostanie 1 radny z własnego komitetu wyborczego i 3 z SLD -chociaż nie wiadomo jak długo. Czy tak wyobraża sobie "rządzenie" p. Wróblewski przez 2 lata? A te propozycje PO są realne i powinny być ujęte w przyszłorocznym budżecie. Miasto ma być przyjazne mieszkańcom i przyjezdnym p. Wróblewski, tylko że trzeba mieć wizję, ot co.

 9. 9
  +11
  ~ Do pampi
  Poniedziałek, 28.11

  Skończ wstydu oszczędz

 10. 10
  +12
  ~ juz go niepopre
  Poniedziałek, 28.11

  wrobelek mataczy przy ecec to teraz zbiera efekty. Za chwilę już nikt z nim nie będzie chciał współpracować, stracił zaufanie mieszkańców

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.