Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radni powiedzieli TAK połączeniu miejskich szpitali. Nowa jednostka zatrudniać będzie ponad 600 osób

23.06.2016, 18:20:46 Rozmiar tekstu: A A A
Radni powiedzieli TAK połączeniu miejskich szpitali. Nowa jednostka zatrudniać będzie ponad 600 osób
Fot. Ryszard Biel

Elbląscy radni niemal jednomyślnie zagłosowali nad uchwałą w sprawie połączenia Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego ze Szpitalem Miejskim przy ul. Żeromskiego. Tylko jeden z radnych wstrzymał się od głosu w tej sprawie. Pozostali, czyli 24 radnych było za. Co to oznacza dla pacjentów? Na pewno zmiany w funkcjonowaniu obu placówek, których oddziały w kilku przypadkach po konsolidacji zmienią lokalizację.

Głównym powodem łączenia szpitali były ich narastające problemy finansowe. Szpital Miejski ma obecnie ponad 16 mln zł długu. Z kolei dawny szpital wojskowy w ubiegłym roku zanotował stratę wynoszącą ponad 1,2 mln zł (w 2014 r. był 200 tys. zł na plusie).

Nowo powstały twór ma być zarejestrowany w sądzie najdalej do listopada i będzie nosił nazwę Szpital Miejski im. świętego Jana Pawła II. Do czasu ogłoszenia konkursu, jego dyrektorem będzie Mirosław Gorbaczewski, dotychczasowy szef szpitala przy ul. Komeńskiego. Przez 4 najbliższe lata Miasto zamierza zainwestować w szpital 47 mln zł (większość środków pochodzić ma z funduszy unijnych). Pieniądze przeznaczone mają być przede wszystkim na dostosowanie i przenoszenie oddziałów.

Po zmianach w budynku przy ul. Komeńskiego znajdować ma się blok operacyjny oraz wszystkie oddziały zabiegowe plus oddział wewnętrzny, pediatryczny i rehabilitacji kardiologicznej. Z kolei przy ul. Żeromskiego funkcjonować będą oddziały: okulistyczny, psychiatryczny, dzienny psychiatryczny, rehabilitacji ogólnej i neurologii, chorób płuc, detoksykacji, chorób zakaźnych oraz Zakład Opiekuńczo- Leczniczy.

W nowym szpitalu miejskim pracować będzie około 635 osób. Utrzymany zostanie stan osobowy „białego personelu”. Nastąpi natomiast zmniejszenie zatrudniania w części pozamedycznej. Z powodu wygaśnięcia umów o pracę zlikwidowanych zostanie 16,5 etatu.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Galeria / UM sesja rady miasta ( zdjęć 32 )
Dodano: 2016-06-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ dziwna sprawa
  Czwartek, 23.06

  likwidacja 16,5 etatu zlikwiduje kilkanaście milionów długu. Ktoś chyba ten dług zrobił? @ szpitale notują straty jaki jest cel ich łaczenia?Mieszkamy chyba w mieście idiotów

 2. 2
  +5
  ~ EFG
  Czwartek, 23.06

  Szkoda, skoro 1 jednostka sobie nie radzi samodzielnie, to dlaczego ma pociągnąć za sobą drugą? Powinno się zając poprawą kierowania szpitalem, to lepszy pomysł.

 3. 3
  +10
  ~ kompromitacja
  Piątek, 24.06

  Oj PIS .Robicie demolkę ,a później głosujecie wszyscy za . To jest tragedia ,że mamy takich radnych

 4. 4
  +8
  ~ miau-miau
  Piątek, 24.06

  Głosowanie PIS-owskich radnych za połączeniem szpitali to ewidentny obraz DWULICOWOŚCI tych osób. Czy słowo "faryzeusze" coś wam mówi ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3312668800354