Czwartek, 21.03.2019, Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikolaj
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wojciech Penkalski: Nie będę ubiegał się o mandat posła i tę decyzję podjąłem świadomie

28.09.2015, 10:00:55 Rozmiar tekstu: A A A
Wojciech Penkalski: Nie będę ubiegał się o mandat posła i tę decyzję podjąłem świadomie
fot. archiwum redakcji

- Podjąłem niczym niewymuszoną, suwerenną decyzję o zaniechaniu działań związanych z reelekcją. Nie będę ubiegał się o mandat posła.... tę decyzję podjąłem świadomie - oświadczył Wojciech Penkalski na portalu społecznościowym facebook.

Poseł twierdzi, że nigdy nie chciał, aby polityka była jego sposobem na życie. - Charakter mojej pracy parlamentarnej wyznaczały w dużej mierze sprawy wojska. Dziś ze spokojem mogę powiedzieć, że wiele kwestii będących przedmiotem oczekiwań społecznych udało mi się pomyślnie zakończyć - stwierdził. -  Podjąłem niczym niewymuszoną, suwerenną decyzję o zaniechaniu działań związanych z reelekcją. Nie będę ubiegał się o mandat posła i tę decyzję podjąłem świadomie.

Wojciech Penkalski wyjaśniał, dlaczego nie weźmie udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych. -  W trzy tygodnie udało mi się przekonać piętnastu kompetentnych i doświadczonych ludzi, prawdziwych liderów swoich środowisk. Zebraliśmy podpisy i zarejestrowaliśmy się. Niestety taka skuteczność nie była udziałem naszych kolegów z innych okręgów, w wyniku czego nasza lista nie ma statusu ogólnopolskiego - czytamy na facebook-u. - Ordynacja wyborcza jest bezwzględna. Aby uzyskać mandat posła, trzeba przekroczyć 5-procentowy próg wyborczy w całym kraju. Z rejestracją tylko w części okręgów nie mamy żadnych szans na przekroczenie progu wyborczego. Nie wolno oszukiwać ludzi. Nie stać mnie na wprowadzanie ich w błąd, dlatego ja i wielu kandydatów z naszej okręgowej listy, nie chcąc marnować społecznego poparcia, zdecydowaliśmy się na wycofanie z wyborów parlamentarnych. Nie będzie naszych nazwisk na kartach do głosowania.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Dziadek
  Poniedziałek, 28.09

  Panie Wojtku! co Pan robi?Na taką wiadomość,to aż się rozpłakałem.Bardzo liczę na to,że może jeszcze Pan zmieni zdanie.Proszę się dobrze zastanowić.Będzie bardzo nam Pana,oraz oktanów brakowało.

 2. 2
  +25
  ~ obiektywnyy
  Poniedziałek, 28.09

  Proszę Pana, no nie bądźmy dziećmi...Dobrze Pan wiedział, że tylko start w liczącej się w partii w Polsce pomoże dostać się do sejmu. Pewnie Korwin, Kukiz, Lewica i inne twory Panu odmówiły więc kandydowanie do sejmu nie ma sensu. Prosze to powiedzieć,a nie snuć jakieś dyrdymały

 3. 3
  +17
  ~ Kasztelan
  Poniedziałek, 28.09

  Kto teraz obroni Disco Imperiale jeśli zabraknie naszego Rycerza z Braniewa

 4. 4
  +17
  ~ kolo2
  Poniedziałek, 28.09

  Poczekajmy aż formalnie wygaśnie mandat poselski i immunitet. Może jeszcze coś o pośle usłyszymy....

 5. 5
  +5
  ~ ambicja
  Poniedziałek, 28.09

  Ludzie proszą , błagają , a decyzja nieodwołalna, no cóż. Nie będzie Ten to będzie kto Inny.

 6. 6
  +11
  ~ popopop
  Poniedziałek, 28.09

  Kto w Te brednie uwierzy??? Nie dopchał się na żadną listę to nie startuje. Jakby był uczciwy to by to powiedział wprost. Każdy go widział na konwencji Nowoczesnej

 7. 7
  +7
  ~ v1
  Poniedziałek, 28.09

  Tu nie chodzi czy będzie lub nie bedzie kandydował. Polskie prawo ludziom karanym za przestepstwa umyślne powino dozywotnio zabronić takiej możliwości. Karany - pesona non grata - wszędzie !!!!!!!!!!!!

 8. 8
  +5
  ~ koko
  Poniedziałek, 28.09

  Jesteśmy tą decyzją zszokowani .To jedna z najważniejszych informacji medialnych dekady.

 9. 9
  +4
  ~ Weteran
  Poniedziałek, 28.09

  Straszne, taki wybitny, pracowity i nie będzie go w Sejmie. Płaczę rzewnymi łzami. Nie mogę się z tym kompletnie pogodzić.

 10. 10
  +6
  ~ orfeusz
  Poniedziałek, 28.09

  nasz braniewski kasztelan, dobroczyńca, pan na pałacyku, nieoceniony łaskawca, duma i sól tej ziemi, niech ojczyzna się kiedyś jeszcze o niego upomni, nie mogę się pogodzić że sejmowa izba już bez niego będzie radzić nad losem narodu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.