Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Palenie na klatce i brak dostępności władz. Radny Marek Pruszak (PiS) rozwiązywał problemy elblążan

13.07.2015, 12:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
Palenie na klatce i brak dostępności władz. Radny Marek Pruszak (PiS) rozwiązywał problemy elblążan
Fot. Adrian Sajko

Pierwszy wakacyjny dyżur radnych odbył Marek Pruszak. Do reprezentanta RM z ramienia Prawa i Sprawiedliwości przyszło trzech elblążan. Jakie problemy im doskwierały?

Z wtorkowego (7.07.) dyżuru skorzystał m.in. mieszkaniec ul. Pawiej. - Zgłosił problem blokowania przez samochody dojazdu, zwłaszcza służb ratunkowych. Ten problem dotyczy terenu miejskiego. Od razu zajmę się tym, żeby oznakować. Myślę, że to uda się szybko załatwić - mówił radny.

Następnego dnia, do dyrektora Zarządu Budynków Komunalnych, trafiło pismo z prośbą o oznakowanie tego terenu. Okazało się, że sprawa była już znana dyrektorowi. - Ten pan kłóci się z sąsiadem mieszkającym nad nim w mieszkaniu własnościowym - tłumaczył Artur Adamczuk, dyrektor ZBK. - Przedstawiliśmy wspólnocie mieszkaniowej wniosek o to, aby wydzierżawili teren. Wtedy będą mogli sobie zagospodarować je na miejsca postojowe. Wspólnota nie wyraziła na to zgody. W innym miejscu jest możliwość  zaparkowania, ale jest tam konflikt. Jestem umówiony z administratorem, aby zobaczyć to miejsce i zastanowić się nad rozwiązaniem.

Do radnego przyszła również elblążanka mieszkająca przy ul. Mickiewicza. - Poruszyła problem sąsiedzki - palenia papierosów na klatce schodowej, które jest dla niej uciążliwe - opowiadał Marek Pruszak. - Mówiła, że brakuje tam odpowiedniego oznakowania, że obowiązuje tam zakaz palenia. Skontaktuję się z dyrektorem ZBK, by w porozumieniu z zarządcą wspólnoty zostały wywieszone odpowiednie regulaminy i zakazy palenia, bo rozumiem, że może być to uciążliwe dla mieszkańców.

Z tym problemem dyrektor ZBK był również doskonale zaznajomiony. - Zgłosiła się do nas mieszkanka, że inni sąsiedzi na klatce schodowej palą papierosy. Wystosowaliśmy pismo do zarządcy z prośbą o wywieszenie na klatce schodowej informacji o zakazie palenia. Jest tam konflikt między mieszkańcami. Właściciele posiadający większość podjęli uchwałę o tym, że  wyrażają zgodę na to, żeby na klatce można było palić - zauważył Artur Adamczuk. - Kobieta, która była u radnego Pruszaka, z tego co wiemy od administratora, jest w konflikcie z palącymi sąsiadami. Ona podobno wykręca klamki, żeby nie mogli otwierać okna, a oni robią jej na przekór.

To nie jedyny problem, na który zwróciła uwagę elblążanka. - Chodziło także o zarośnięty trawnik przy tym bloku - dodał Marek Pruszak. - Pani twierdzi, że dzieci nie mają się gdzie bawić i chciałaby, aby trawa została jak najszybciej ścięta.

Trawa tego samego dnia została skoszona. - Ona była w planach do skoszenia. Właśnie kończymy pierwsze koszenie na terenie miasta - przyznał dyrektor ZBK.

Radnego odwiedziła także Beata Peplińska-Strehlau z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu.

Przedstawiła mi koncepcję zagospodarowania budynku przy ul. Lotniczej i uwagi do braku koncepcji ze strony Miasta. To są dość poważne uwagi i nie chciałbym się do tego jeszcze odnosić. Chciałbym najpierw wyjaśnić czy faktycznie się potwierdzają ze strony MOPS-u

- mówił nam po dyżurze Marek Pruszak.

Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Marek Pruszak złożył interpelację dotyczącą skargi elblążan na niedostateczną dostępności władz miasta. Uwagę zwrócił na to także Przewodniczący Rady, Jerzy Wilk. - Od dłuższego czasu, ze wszystkich stron, od prawa do lewa i od lewa do prawa, zgłaszane są skargi do Przewodniczącego Rady Miejskiej, że władze miasta są trudno dostępne, że trzeba czekać miesiącami na przyjęcie na rozmowę - mówił podczas sesji Jerzy Wilk.

Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, jeszcze podczas trwania sesji ze zdziwieniem odniósł się to tych zarzutów. - Jeśli chodzi o małą dostępność prezydentów  to nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem. Myślę, że jeśli chodzi o interwencje mieszkańców to co tydzień one są. Nie mam informacji, żeby ktoś nie mógł się zapisać na interwencję w swojej sprawie. Generalnie najwięcej interwencji przyjmuje wiceprezydent Nowak. Są tygodnie,gdzie również jest taka sytuacja, że nikt się nie zapisał na  interwencję- zauważał Witold Wróblewski

Marek Pruszak po wtorkowym dyżurze miał kolejny przykład na potwierdzenie wspomnianego na sesji problemu.

Pani Beata mocno skarżyła się na brak dostępności do Prezydenta, co potwierdza się z moją ostatnią interpelacją. Skarżyła się też na brak odpowiedzi na pisma, które były kierowane kilka miesięcy temu. Stowarzyszenie wysyłało je do Prezydenta w sprawie pozyskania budynku przy  Lotniczej na rzecz dzieci z upośledzeniem umysłowym. Z tego, co wiem to w sumie pięć organizacji pozarządowych chciałoby  tam organizować swoje różne koncepcje. W tej chwili, jak twierdzi pani Beata, jest to w zawieszeniu

- mówił Marek Pruszak.

Trzech mieszkańców naszego miasta w ciągu jednego dyżuru może wydawać się niewielką ilością. Jednak za każdą sprawą kryje się większy, mający duży wpływ na życie niekiedy wielu osób, problem.

Dobrze, że info.elblag.pl zachęca elblążan do korzystania z dyżurów. Ważne jest, by media informowały mieszkańców, że można przyjść ze swoimi problemami. Myślę, że można ich wiele rozwiązać w krótkim czasie, tylko trzeba trafić na odpowiednich ludzi

-podkreślił Marek Pruszak.


Jutro, 14 lipca, w sali 308 Urzędu Miasta dyżur będzie miał radny Platformy Obywatelskiej Antoni Czyżyk.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Cafe Late
  Poniedziałek, 13.07

  typowe polskie bagno...

 2. 2
  +11
  ~ AAA
  Poniedziałek, 13.07

  Czy nie prościej by ZBK i wspólnoty mieszkaniowe wysłały do wszystkich mieszkańców listy a w nim zakazy np.używania butli gazowych w mieszkaniach,palenia papierosów na klatkach schodowych i balkonach,parkowaniu pojazdów itd.

 3. 3
  +1
  ~ eh tylko Elbląga żal!
  Poniedziałek, 13.07

  Kolejnym osobom marzy się budynek 1 zł?

 4. 4
  +5
  ~ anonim
  Poniedziałek, 13.07

  Ma Pan racje tych wszystkich którzy palą na klatkach schodowych i balkonach należy karać. Jak lubi palić to niech pali w domu , w domu mu nie każą to wychodzi na balkon , czas najwyższy te sprawy doprowadzić do porządku.....brawo P.Marku

 5. 5
  +2
  ~ no dalej
  Poniedziałek, 13.07

  no może jeszcze niech ZBK powysyła ostrzeżenia, że nie wolno na głowę zakładać woreczków pcv, dotykać gorącego kubka z kawą, wkładać gwoździ do dziurek w kontaktach z prądem, wylewać nieczystości przez okno na ulicę, parkowania samochodu w dużym pokoju, wkładać palców w otwarte oko - no co jeszcze? Ludzie - czy my już jesteśmy aż tak tępi jak amerykanie!!!!!?

 6. 6
  +7
  ~ cosik
  Poniedziałek, 13.07

  Przecież pan Wróblewski jasno się wyraził że nie ma takiej informacji iż nie spotyka się z mieszkańcami. Więc jeżeli prezydent mówi że nie posiada tejże informacji, to spotyka się czy nie? PiS powinien założyć książkę wejść i wyjść do gabinetu wraz z kabiną wykonująca zdjęcia. Ale czy to rozwiąże problem kreowanego nadzoru przez PiS?

 7. 7
  +1
  ~ Anka
  Poniedziałek, 13.07

  Caffe Latte,masz rację:)

 8. 8
  +9
  ~ mieszkanka
  Poniedziałek, 13.07

  Jeśli radny Marek Pruszak zajął się problemem palenia w miejscach publicznych to ja mam ogromną prośbę o zajęcie się młodzieżą z Zespołu Szkół Gospodarczych .Problem trwa już od lat.Mieszkam w bloku przy tej szkole i wraz z 1 września do końca roku szkolnego mamy walkę z tą młodzieżą. Nie pomagają interwencje u pani dyrektor ,w ministerstwie oświaty jak również Straży Miejskiej.my jako mieszkańcy jesteśmy bezradni! jak zwracamy uwagę są wulgarni ,agresywni

 9. 9
  +1
  ~ antydno
  Wtorek, 14.07

  Nie moge znieść tych PISiorów. Juz się okazuje że nie było Zamachu, juz Polska nie jest w Ruinie. Tak mocno pragnęli usunąc Straż Miejską tylko inni nie chcieli się zgodzić. Czemu więc nie przeproszą za te łgarstwa wciskane ludziom.

 10. 10
  +3
  ~ Polak
  Wtorek, 14.07

  ludzie to mają nasrane - żeby podjąć uchwałę wspólnocie, że wolno palić na klatce schodowej - to sami imbecyle musieli glosować za czymś takim, którzy kompletnie nie liczą się z tym, że oprócz siebie trują też innych, a często i małe dzieci

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1194930076599