Wtorek, 6.06.2023, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jak z dyżurem poradził sobie radny Andrzej Tomczyński?

11.02.2015, 09:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Jak z dyżurem poradził sobie radny Andrzej Tomczyński?

Cyklicznie, każdego dnia odwiedzamy radnych na ich dyżurach. We wtorek, 10 lutego, udaliśmy się do Urzędu Miejskiego  po raz kolejny. Tym razem dyżur pełnił radny Andrzej Tomczyński (SLD). Z jakimi problemami musiał się zmierzyć? 

 

Przypomnijmy, że Andrzej Tomczyński (SLD) wszedł do Rady Miasta na miejsce Janusza Nowaka, który objął funkcję wiceprezydenta. Pierwszy dyżur radnego przypadł mu zaledwie kilka dni po zaprzysiężeniu. Zgłosił się do niego jeden mieszkaniec Elbląga, ale uzyskał kompleksową pomoc. 

 

- Mieszkaniec zgłosił się z problemem w sumie bardziej doradczym. Mieszka w jednej ze wspólnot mieszkaniowych, zarządca tej wspólnoty nie odpowiada większości lokatorów i chcieliby utworzyć swoją wspólnotę bądź dołączyć do innej - opowiadał Andrzej Tomczyński, radny SLD. 

 

Radny zauważył, że mieszkańcy tej wspólnoty są niezadowoleni z działalności zarządu. Chcą zmienić wspólnotę. Niestety tutaj pojawił się problem, ponieważ nie wiedzieli na jakich zasadach mogą to zrobi. W tej sprawie Tomczyński zaprosił na dyżur, Kierownika Referatu Spraw Mieszkaniowych Zbigniewa Musiejuka. 

 

Pan Zbigniew Musiejuk ma naprawdę ogromne doświadczenie i wiedzę w sprawach mieszkaniowych. Razem tego mieszkańca ukierunkowaliśmy, jakie powinien podjąć kroki, działania, aby odejść. Kierownik referatu przyjął ustawę, pozakreślaliśmy, bo ludziom trzeba pomóc, jak chcą odejść od zarządc, chcą pozyskać ziemię od Miasta. Elblążanin był naprawdę zadowolony z udzielonej mu pomocy

- dodawał w rozmowie z nami radny SLD. 

 

Radny zauważył również, że jest dostępny dla mieszkańców nie tylko na dyżurze. Elblążanie mogą do niego zadzwonić, mogą przyjść do niego do domu. Dodawał, że zdarzają się także sytuacje, kiedy to mieszkańcy odwiedzają go wieczorami, by uzyskać pomoc w rozwiązaniu swoich problemów. 

 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ jan
  Środa, 11.02

  Radny Tomczynski jest naprawde spoko gościem,

 2. 2
  +6
  ~ j23
  Środa, 11.02

  A JA GO PAMIĘTAM JAK LATAŁ PO KOŚCIOŁACH ZBIERAŁ PODPISY U BABĆ .ŻENADA TOMCZYŃSKI JESTEŚ CHORĄGIEWKĄ. BYŁEŚ W PiS ,TERAZ W SLD .A NASTĘPNA PARTIA TO JAKA ? WIESZ TOMCZYŃSKI ZAKŁADAM PARTIĘ ZAMIATACZY PODWÓREK MIANUJĘ CIĘ NA PREZESA ZNAJĄC TWOJĄ PRZEBIEGŁOŚĆ NA PEWNO SIĘ ZGODZISZ. PANIE BEZRADNY.

 3. 3
  +7
  ~ odserwator
  Środa, 11.02

  - a ja pamiętam jak"biegał"po Szczyglej -

 4. 4
  +4
  ~ cieciorka
  Środa, 11.02

  Dla mnie jest znany tylko i wyłącznie z przedstawienia przed katedrą jak był Kaczyński w Elblągu.

 5. 5
  +5
  ~ nieznany
  Środa, 11.02

  Radny Tomczyński śpiewa jeszcze z chórze ProMusica w Próchniku, chcecie to też załatwi wam tam wejście, tam to dopiero jest fajnie i Andrzejki się odbywają i tańce.

 6. 6
  --6
  ~ Magda Umer
  Środa, 11.02

  Ty -cieciorka-jesteś bardzo pamiętliwy ,zaglądnij we własną pupę,walnij się piąstką w pierś,załóż wór pokutny i leć do Pana Radnego Tomczyńskiego prosić o przebaczenie.J23czyli Jabolu-ty i ten cieciorka jesteście debilni.Pan Andrzej to najlepszy Radny Elbląga,można na niego liczyć,na was niedoidy napewno nie można polegać.

 7. 7
  +2
  ~ Baksa Duży
  Środa, 11.02

  Słuchaj Magda podwójna lewatywa może tobie jeszcze pomóc jemu już nie(: Tylko czy ty to nie ona? Na razie kłamczuszku to najlepsza to jest pewna pani kierująca autobusami taka blondyneczka...Mówi tobie to coś?

 8. 8
  --5
  ~ miglans
  Środa, 11.02

  Co tam blondynka,niema co chłopu zazdrościć,kobitki same pchają się do takich ludzi.Ale co by nie pisać ,to moj sąsiad superowy człek,pomocny,widać go na osiedlu,rozmawia z ludzmi,poprostu normalny.Myślę,że was takich zawistnych jest mniej,bo świat by upadł.

 9. 9
  --4
  ~ figo
  Środa, 11.02

  A ja serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi za okazaną pomoc,choć ostatni rok nie był Radnym ,to pomógł mi z problemami mieszkaniowymi,zmienił mnie i mojej rodzinie życie.Dziękujemy Panie Tomczyński.A wy co próbujecie oczernić człowieka,powinniście pomyśleć o sobie i dac sobie na rozwolnienie!

 10. 10
  --3
  ~ Alicja Pigoń
  Czwartek, 12.02

  Panie Andrzeju jest Pan dobrym bezinteresownym człowiekiem, więc pełna wdzięczności życzę sukcesów w pracy Radnego.Głowa do góry- psy szczekają a Pan Tomczyński idzie dalęj.Pozdrawiam.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3841280937195