Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Mieszkańcy składali skargi na dyżurze radnej PiS Małgorzaty Adamowicz

14.02.2015, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy składali skargi na dyżurze radnej PiS Małgorzaty Adamowicz

W czwartek, 12 lutego dyżur w Urzędzie Miejskim pełniła Małgorzata Adamowicz (PIS). Radnej pzredstawiono problem braku lamp oświetleniowych,placu zabaw i boiska ale również groźbę zaczadzenia oraz skutki pobicia jednego z mieszkańców.

Do radnej zgłosiła się mieszkanka Próchnika, która zgłosiła różne potrzeby dotyczące jej okolicy. Prosiła o wybudowanie placu zabaw z boiskiem w jej miejscowości. Zgłosiła także, że w zajeździe w Krasnym Lesie nie ma lamp oświetleniowych i teraz, gdy szybko robi się ciemno - jest bardzo niebezpiecznie. Wspomniała również o wiatach przystankowych w Pięknolesie przy ul. Iwaszkiewicza. Na rozwidleniu ul. Fromborskiej mieszkanka zaproponowała przystanek PKS oraz ZKM w kierunku Tolkmicka, bo obecnie autobusy nie zatrzymują się w tym miejscu. Prosiła także o doświetlenie ul .Wrzosowej i Sarniej, jak również zabezpieczenie rowu w okolicy.

Wszystkie te zgłoszenia zostaną przedstawione w formie interpelacji przez radną.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło rodziny z ul. Czerniakowskiej, u  której już trójka członków uległa zaczadzeniu w mieszkaniu. Ostatnim razem ofiarą zdarzenia była wnuczka, która trafiła do szpitala. Sytuacje zaczęły mieć miejsce 5 lat temu, kiedy to administrator wyremontował dach. Za każdym razem gdy dochodzi do zaczadzenia, kobieta wzywa Straż Pożarną. Jedynym rozwiązaniem jakie przedstawiają mieszkańcom to zakaz palenia w piecu, co w przypadku okresu zimowego jest nie do przyjęcia. 

Miasto do tej pory "umywało ręce". Są podejmowane jakieś działania, ale nie są one na tyle skuteczne, żeby ten czad tam się nie pojawiał. Kominiarze udrażniają kominy, ale tam dalej dzieje się źle. Tutaj nie ma co czekać na tragedię

- ubolewała Małgorzata Adamowicz, która w tej sprawie również napisze interpelację.

Do radnej zgłosił się także elblążanin z bardziej prywatną sprawą. Otóż był on ofiarą pobicia, miał liczne uszczerbki na zdrowiu. Wygrał sprawę w sądzie, dzięki której sprawca miał wypłacić mu 6 tyś. złotych w ramach zadość uczynienia. Wandal wyjechał za granicę, aktualnie jest nieuchwytny. Mieszkaniec Elbląga nie wiedział co zrobić, gdyż skutki pobicia są dziś i potrzebuje tych pieniędzy na leczenie. Radna będzie w tej sprawie kontaktowała się z prawnikiem.

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 9

%11.1 %88.9


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ niech palą
  Sobota, 14.02

  Tą ulica to strach przejezdzać a co dopiero przechodzić.Tam młodzież jest tak zdemoralizowana ze tylko pozwolić im palić w piecach będzie lżej dla reszty społeczeństwa. Tam potrzeby fizjologiczne załatwia się na drzwi klatki i to bez zadnego wstydu.

 2. 2
  +17
  ~ Do sprawdzenia !!!
  Niedziela, 15.02

  Sprawdzić Adamowicz co zrobiła w tej sprawie bo skontaktować się z prawnikiem to nie jest załatwienie sprawy.Trochę więcej wysiłku pani radna,wytężyć umysł a pomysłów jest wiele.Info niech rozliczy tych wszystkich radnych co obiecywali że załatwią sprawy im przedstawiane.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2399110794067