Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Rozliczamy z dyżurów radnego Marka Pruszaka. Czy rozwiązał problemy elblążan?

23.03.2015, 07:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
Rozliczamy z dyżurów radnego Marka Pruszaka. Czy rozwiązał problemy elblążan?
Fot. Adrian Sajko

 W piątek, 20 marca, dyżur przypadł wiceprzewodniczącemu Rady Miasta, Markowi Pruszakowi. Postanowiliśmy rozliczyć radnego z poprzednich dyżurów i sprawdzić w jaki sposób rozwiązał problemy mieszkańców.

 

Na pierwszym dyżurze Marek Pruszak musiał zmierzyć się z problemem mieszkańca, który stracił pracę w jednym z zakładów miejskich. Jak wówczas nas informował, elblążanin miał umowę na czas określony i po prostu się skończyła. Rozmawiał od razu z dyrektorem tego zakładu, gdzie dostał zapewnienie, że mieszkaniec pracę od marca będzie miał. Czy rzeczywiście tak się stało? 

 

- Pozytywnie załatwiona została ta sprawa. Od 1 marca mieszkaniec ten został skierowany do odpowiedniego działu, w którym pracował w tym zakładzie miejskim. Praca zgodnie z obietnicą została mu zapewniona – poinformował nas Marek Pruszak, wiceprzewodniczący Rady Miasta

 

Kolejnym problemem, z którym musiał zmierzyć się radny klubu PiS, był problem mieszkaniowy. Mieszkaniec zajmował mieszkanie komunalne z mamą, która niedawno zmarła. Ubiegał się o przyznanie mu tego mieszkania, ale niestety nie spełnia kryterium metrażowego. Lokal był remontowany, zostało również spłacone ciążące na nim zadłużenie. Komisja Mieszkaniowa negatywnie rozpatrzyła wniosek o zatrzymanie mieszkania. Co radny zrobił w tej sprawie?

 

Po tej rozmowie spotkałem się z Dyrektorem Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Zbigniewem Czerepko. Przedstawił mi on pismo oraz wiem, że wysłał swoich urzędników do tego mieszkania, w celu kontroli, czy rzeczywiście te remonty były wykonane. Kontaktowała się ze mną również ta rodzina, że komisja była i sprawdzili. Jednak te remonty były wykonywane kilka lat temu, w związku z tym faktur nie było, ale mają złożyć jakieś oświadczenie. Dyrektor zapewnił mnie, że będą zaproponowane temu mieszkańcowi dwa lokale mniejsze

– dodaje Marek Pruszak

 

Wykup lokalu to następny z problemów z jakim spotkał się wiceprzewodniczący na dyżurach. Jeden z elblążan spotkał się z odmową wykupu lokalu przy ul. Jaśminowej. Wówczas Marek Pruszak skontaktował się z Bożeną Malc, kierownikiem Departamentu Gospodarki Nieruchomości i Geodezji. Jak się okazało, rzeczywiście  było ono zapisane na liście mieszkań, które nie podlegają wykupowi (obecnie w Elblągu znajduje się ok. 2000 takich lokali). Budynek, w którym mieszka elblążanin jest przeznaczony do rozbiórki. Marek Pruszak skierował mieszkańca do pracowników Urzędu Miejskiego, którzy mieli pomóc mu znaleźć mieszkanie na zamianę. 

 

Zaprosiłem na dyżur pracownika Urzędu, który przedstawił temu mieszkańcowi propozycję innych lokali, które mogą zostać wykupione. Teraz od niego zależy czy będzie chciał się zamienić bądź znajdzie osobę na zamianę mieszkania. My możemy pomóc mu za pośrednictwem biura zamiany mieszkań lub sam na własną rękę może znaleźć. Nie znam efektów starań tego mieszkańca, my jeżeli będzie chciał to zrobimy wszystko, żeby mu pomóc jednak nie możemy ingerować w jego decyzję

– powiedział wiceprzewodniczący Rady Miasta

 

Te trzy sprawy przedstawione w naszym materiale wskazują ,że Marek Pruszak w krótkim czasie naprawdę zajął się sprawami mieszkańców i starał się jak najszybciej rozwiązać ich problemy.

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ cieciorka
  Poniedziałek, 23.03

  Czegoś nie rozumiem. Jak mieszkała mama mieszkańca, który teraz się stara o mieszkanie wszystko było ok?! Jak zmarła jego mama okazało się , że metraż jest zadurzy i zaproponują mu dwa mniejsze lokale? Przecież to całości się nie trzyma! Konkretnie czy jest przepis mówiący ile metrów przypada na jednego mieszkańca? Może panie Marku wróćmy do czasów PRL i domeldujmy jedną osobę samotna i mieszkaniec dalej będzie mógł tam mieszkać-prawda?

 2. 2
  +11
  ~ klik
  Poniedziałek, 23.03

  Przecież tego lokatora wyrzuca się z mieszkania / rodzinnego /, więc temat nie został załatwiony pozytywnie.

 3. 3
  +5
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 23.03

  Brak mi słów, znam singli co wykupili po rodzicach chociaż metraż był duży. Widocznie ładne mieszkanie i jeszcze zadbane to jak ktoś ma chrapkę to są problemy.

 4. 4
  --1
  ~ A o Koseckiej cisza?
  Poniedziałek, 23.03

  3 marca 2015r. Kosecka miała dyżur radnej w UM? info.elblag milczy w tym temacie? Była na dyżurze czy polazła znów na zakupy ?

 5. 5
  +5
  ~ Z mieszkaniami jest tak...
  Poniedziałek, 23.03

  ZBk liczy na to, że lokator za własne pieniądze je wyremontuje a potem "noga, ***, brama" , dyrektor ZBK lokatora na bruk wywala, bo to mieszkanie jest przeznaczone na ....mieszkanie dla znajomego dyrektorka ZBk, urzędasa . Taka jest prawda o mieszkaniach komunalnych w Elblagu, są one dla znajomych z UM. Zaś i to nie mało w tej kwestii. Czerepko to znany łapówkarz, bierze

 6. 6
  0
  ~ cisa sza
  Wtorek, 24.03

  Polazłeś to chyba ty ,nie rozpowszechniaj nie prawdziwych informacji .Ale takim jak ty to nawet lekarz nie pomoże .Wrodzona nienawiść połączona z głupotą .Jeśli chodzi o dyżur - to możesz iść do biura przedstawić się i poprosić o informację .A tak na marginesie jak byś był to byś wiedział

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9629077911377