Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Sprawdziliśmy, w jaki sposób radny Zenon Lecyk wywiązał się z dyżuru

16.04.2015, 10:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawdziliśmy, w jaki sposób radny Zenon Lecyk wywiązał się z dyżuru
fot. Adrian Sajko

Pod koniec stycznia udaliśmy się na dyżur radnego Zenona Lecyka (PiS) w celu ustalenia z jakimi problemami zgłosili się do niego mieszkańcy. Wczoraj (15.04) sprawdziliśmy w jaki sposób radny rozwiązał sprawy elblążan? 

 
Na dyżur w styczniu zgłosiły się dwie mieszkanki Elbląga w sprawach mieszkaniowych. Pierwsza sprawa, z jaką zgłoszono się do radnego dotyczyła mieszkania zajmowanego przez kobietę i 20-letnią córkę. Dziewczyna jest agresywna wobec matki, a stany te wywołują sytuacje mieszkaniowe ponieważ, matka z córką mieszkają na powierzchni 15 m. kw, mając do dyspozycji jeden pokój o powierzchni 6 m. kw. Ponadto mieszkanka od lat składa wnioski o zamianię mieszkania komunalnego na socjalne. Przeszkodą w zamianie mieszkania była również kwestia zadłużenia. W jaki sposób radny pomógł tej mieszkance?
 
Utrzymuję z tą Panią cały czas kontakt. Byłem u niej w mieszkaniu, więc naocznie widziałem jak wygląda funkcjonowanie na 15 m kw. dwóch kobiet. Ponadto byłem z tą Panią w ZBK, napisała ona wniosek o umorzenie części zadłużenia ze względu na zbyt niski dochód. Ponadto mieszkanka podjęła próby znalezienia pracy. Fakt ja sam będę rozmawiał w jednej z instytucji, czy może oni nie zapewniliby tej Pani pracy. W każdym bądź razie sprawa się toczy. Teraz czekamy na decyzję ZBK w sprawie zadłużenia, a następnie będą podejmowane kolejne próby zamiany mieszkania, aby spełniały odpowiednie kryteria dostosowane do obu kobiet ponieważ nie są one w pełni sprawne ruchowo
 
– poinformował nas Zenon Lecyk, radny PiS
 
Drugi problem z jakim wówczas zgłosiła się mieszkanka Elbląga na dyżur do radnego również dotyczył sprawy mieszkaniowej. Młode małżeństwo mieszkało z babcią. Kobieta zmarła, a Ci państwo muszą opuścić mieszkanie pomimo, że jest to rodzina z trójką dzieci. W jaki sposób radny Zenon Lecyk pomógł rozwiązać ten problem?
 
 
- W tej sprawie chodziło o wejście w posiadania tego mieszkania po babci. Pani wnioskująca nie miała świadomości, że musi wypełnić wszystkie kryteria wynikające z uchwały miasta jakie warunki powinny być spełnione, żeby można było wejść w posiadanie mieszkania po osobie zmarłej. Ja udzieliłem informacji, że musi jeszcze wykazać że mieszkała w tym mieszkaniu dłużej niż 5 lat w tym mieszkaniu wspólnie z babcią. I ten brak Pani ma uzupełnić. Konieczne jest udokumentowanie, że Pani tam mieszkała. Dokumentacja nie musi być w postaci zameldowania, ale może być w postaci dwóch świadków. Sąsiedzi najprawdopodobniej będą zaświadczali – poinformował nas radny
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ yuuui
  Piątek, 17.04

  o widać że autorka tekstu przeniosła się z innego konkurencyjnego portalu net

 2. 2
  0
  ~ Michalina Fox
  Niedziela, 19.04

  Jaka fajowska czuprynka radnego,potargany boczek łepetyny ,pewnie dopiero co wstał i nie miał czasu na zaczesanie odleżyny łóżkowej.Okropny facet,udaje że coś robi a nic nie robi.Te pisiory to cwaniactwo.A co z wodą panie lecyk,co żeś załatwił?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3752639293671