Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Niesiołowski w Elblągu: „Kłamią ci, którzy twierdzą, że Polska to kraj nędzy i niedostatku”

16.05.2015, 17:28:50 Rozmiar tekstu: A A A
Niesiołowski w Elblągu: „Kłamią ci, którzy twierdzą, że Polska to kraj nędzy i niedostatku”
fot. Ares

Około 40 osób, głównie członków i zwolenników elbląskiej Platformy Obywatelskiej, uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu z posłem Stefanem Niesiołowskim. Polityk PO skrytykował w Elblągu brudną i agresywną kampanię PiS. Nazwał też Pawła Kukiza kandydatem antydemokratycznym. Dostało się również kościołowi katolickiemu i obecnym władzom „Solidarności”.

Stefan Niesiołowski przyjechał do Elbląga na zaproszenie poseł Elżbiety Gelert. Znany polityk spotkał się dziś z mieszkańcami w biurze poselskim Platformy Obywatelskiej na Starym Mieście. Mimo, iż spotkanie było awizowane jako niekampanijne, sporo było w nim nawiązań do tego co się działo w ostatnich tygodniach na krajowej scenie politycznej. Niesiołowski wygłosił około 20-minutowy wykład o polskiej demokracji i rozwoju, po którym zebrani mogli zadawać pytania.

Już na wstępie poseł Platformy zaznaczył, że istnieją elementy, które osłabiają system demokratyczny w kraju.

- Z jednej strony jest to agresywna, niezgodna z rzeczywistością retoryka przeciwników politycznych obecnego rządu, głównie PiS-u. To są ludzie, którzy formułują tezę, że Polską rządzą mordercy, że w Smoleńsku Lech Kaczyński został zamordowany przez Tuska i Komorowskiego. Demokracja zakłada stworzenie warunków do uczciwej wymiany poglądów. Widzimy jednak niesłychaną agresję i wściekłość ludzi, którzy w demokracji przegrywają. PiS twierdzi, że wybory w kraju są fałszowane. Gdy jednak Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, okazało się, że wszystko jest w porządku. W tych wyborach PiS-owi chodzi tylko o to, by dorwać się do władzy. Mam nadzieję, że się do niej niej nie dorwą. Po to m.in. jeżdżę po kraju i biorę udział w takich spotkaniach – przyznał polityk.

Niesiołowski wspomniał także o Pawle Kukizie, którego nazwał kandydatem antydemokratycznym, który nie zna współczesności.

„Bohater” tych wyborów Paweł Kukiz sformułował w swojej kampanii hasło – „Pogonimy ich wszystkich”. Później media postawiły tezę, że duże poparcie w tych wyborach uzyskali kandydaci antysystemowi. Ja protestuję przeciwko takim stwierdzeniom. Dla mnie są to kandydaci antydemokratyczni. Jeżeli ktoś jest przeciwko takiemu systemowi, to jest przeciwko demokracji. Kukiz nie zna współczesności. Według niego w obecnym Sejmie 80% posłów siedzi w nim od roku 1989. Tymczasem takich posłów jest zaledwie dziesięciu

– mówił poseł PO.

Stefan Niesiołowski skrytykował również NSZZ Solidarność, a w szczególności jego przewodniczącego.

- Dzisiejsza Solidarność jest degeneracją tego związku. Ja ten znaczek, za który siedziałem w więzieniu, już dawno głęboko schowałem. Nosić go dziś, to jest wielki wstyd. Piotr Duda, który ośmielił się okrążyć Sejm swoimi bojówkami, mówił, że nie wypuści posłów, jeśli nie uchwalą ustaw, jakie on sobie życzy. Jest to człowiek, który podjął próbę obalenia rządu i ustroju. Solidarność to grupa ludzi, która uważa, że ma prawo przejąć władzę w drodze siły – stwierdził Niesiołowski.

Poseł PO odniósł się także do sytuacji w kościele katolickim, który jego zdaniem mocno wspiera największą partię opozycyjną. Bluźnierstwem nazwał śpiewanie w kościołach pieśni „ojczyznę wolną, racz nam wrócić Panie”.

- Polska jest niepodległa. Śpiewanie tego typu pieśni jest niemoralne. To ciężka zniewaga – grzmiał na spotkaniu Niesiołowski. - Są oczywiście problemy społeczne i gospodarcze do rozwiązania, ale teza, że ojczyzna nie jest wolna to zniewaga. Niestety część kościoła to toleruje. Stwierdzam to z ciężkim bólem, jako człowiek głęboko wierzący, który wiele wycierpiał.

Poseł Niesiołowski wspomniał także o sytuacji w kraju i jego problemach.

Kłamią ludzie, którzy twierdzą, że Polska jest krajem nędzy, biedy i niedostatku. Obszary nędzy w Polsce istnieją, ale są one niewielkie i maleją. Jeżeli ktoś mówi o bezrobociu, z jednej strony ma częściowo rację, ale trzeba też widzieć drugą stronę. Pracuje u nas 16 mln ludzi, a nigdy tyle nie pracowało. Jeśli chodzi o rozwój gospodarczy, Polska rozwija się najdynamiczniej w UE. 3,5 wzrostu PKB to niesłychanie dużo. Doganiamy zachodnie kraje UE. Mamy dwa największe problemy, z którymi się zmagamy. Pierwszy to bezrobocie wśród młodych, ale ono jest w całej Unii na podobnym poziomie. Drugi to problem demograficzny. Z nim sobie powoli radzimy. Urlopy i dodatki macierzyńskie przynoszą już efekt

– zaznaczył Niesiołowski.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 15

%20.0 %80.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) fot. Ares


Komentarze do artykułu (87)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --46
  ~ powiec
  Sobota, 16.05

  Dajesz Stefan goń pisiorów!;)

 2. 2
  +47
  ~ heniek
  Sobota, 16.05

  Wal się bucu i spadaj na mirabelki chamie !

 3. 3
  +21
  ~ cieciorka
  Sobota, 16.05

  to fakt wystarczy tylko w szczycie zobaczyć jakie kolejki samochodów stoją w korku. Druga sprawa ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania i ile samochodów jest zarejestrowanych w UM a jest 46 tysaut!!! A więc bieda faktycznie mieszkańcy tylko mirabelki i szczaw jedzą a knajp.........

 4. 4
  +43
  ~ dno
  Sobota, 16.05

  DNO i tyle.

 5. 5
  +51
  ~ lola
  Sobota, 16.05

  oby tego gada wiecej nie ogladac w sejmie dno cham prostak do roboty dziadu

 6. 6
  +41
  ~ gg
  Sobota, 16.05

  To pojeb po co on tu przyjechal , zasmrodzic Elblag . Oszust i klamca niech s ***ala.PO-wiec. Do kamieniolomow albo na biale niedzwiedzie. Precz PO

 7. 7
  +23
  ~ Twój e-mail
  Sobota, 16.05

  Zastanawiam się czym tłumaczyć dziwne zachowanie pana POsła ? Wielki Plujczy Platformy i głoszona przez niego ideologia z hasłami „ Kto nie z nami, ten przeciw nam” przypomina mi czasy gdy tylko jedna partia w kraju była przewodnią siłą narodu. Ten znany profesor, oraz dietetyk z zamiłowania w roku 2013 opracował nowoczesny projekt dotyczący zdrowego żywienia. Według jego projektu Polska ma się stać głównym producentem szczawiu na świecie. Pomysł POsła ma być także alternatywą dla biednych dzieci. Chyba właśnie od tego momentu wyszliśmy z cienia i przestaliśmy zaliczać się do krajów biedy i niedostatku. W swoim obszernym wywodzie POseł zapomniał jednak wytłumaczyć „Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle ?”

 8. 8
  +27
  ~ ag
  Sobota, 16.05

  Duda musi wygrac, chociaz nie jestem za PIS-em ale PO dosc zniszczylo ten kraj. i dalej jak beda u wladzy to nie chce myslec co bedzie dalej. Duda im plany zepsuje. I dlatego jestem za Duda choc bym miala suchy chleb zjesc. dosc zlodzieje nakradli.

 9. 9
  +18
  ~ On dalej obraża
  Sobota, 16.05

  Sam jest ELEMENTEM.

 10. 10
  +27
  ~ WETERYNARZ
  Sobota, 16.05

  Spokojnie długo nie pociągnie, po jesiennych wyborach się zagotuje. Jak gada jad ,tego gada wypala od środka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1695780754089