Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Bronisław Komorowski w Elblągu. Co miał do powiedzenia?

05.05.2015, 16:25:57 Rozmiar tekstu: A A A
 Bronisław Komorowski w Elblągu. Co miał do powiedzenia?
Fot. Adrian Sajko

Dzisiejsze spotkanie Bronisława Komorowskiego odbyło się w samo południe, w Bibliotece Elbląskiej. Nie każdy mógł w nim jednak uczestniczyć. Osoby popierające Janusza Korwina- Mikke, które postanowiły zbojkotować wizytę zostały przed budynkiem.

W spotkaniu wzięli udział lokalni politycy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz sympatycy Platformy Obywatelskiej, którzy uprzednio znaleźli się na liście. Po 20 minutowym przemówieniu obecnego Prezydenta PR nastał czas na pytania.

Padło z sali pytanie dotyczące prywatyzacji lasów państwowych. - To jest przejaw politycznej paranoi - stwierdził Bronisław Komorowski. - Wyraźnie konkurencja polityczna stara się stworzyć wrażenie, że istnieje tendencja do sprywatyzowania lasów państwowych albo ich sprzedaży to po, by bronić lasy państwowe przed tym zagrożeniem. Tego zagrożenia w ogóle nie ma i nigdy nie było.

Elblążanin prosił o obronę dialogu pracowników i pracodawców. - To poważny kłopot dla państwa polskiego i społeczeństwa, że prawie dwa lata temu  dialog został zerwany, funkcjonujący na mocy starej ustawy - stwierdził Bronisław Komorowski. - Zerwały to porozumienie związki zawodowe. Rolą Prezydenta było podjąć próbę  powrotu do dialogu choćby nawet w zmienionej formule. Ja to zrobiłem i wydaje się, że jest szansa za sukces.

Został również poruszony temat stosunków z Rosjanami.  - Państwo polskie musi postępować tak, musi szykować swoje systemy do odparcia ewentualnego zagrożenia. Musi także wykorzystać potencjał pozamilitarny (...) do wzmocnienia systemu obronności państwa polskiego na potencjalne możliwe zagrożenia - stwierdził. - To się dzieje  (...) równolegle, głęboko w to wierzę i też traktuję to jako swoje wielkie, ważne wyzwanie, że trzeba  wszystkimi siłami starać się budować jak najlepsze relacje sąsiedzkie i stawiać na współpracę.

Przedstawicielka Kongresu Kobiet poruszyła kwestie związane z przemocą w rodzinie i polityki prorodzinnej. - W tych sprawach też staram się zachowywać racjonalnie. Być jak najdalej od ideologicznych zaangażowań. Problemy polskiej rodziny (...) muszą być rozwiązywane w pewnym dystansie od podziałów światopoglądowych. Wszystkie zjawiska patologii, które funkcjonują w jakiejkolwiek grupie społecznej (...) są zagrożeniem przede wszystkim dla tego organizmu - zaznaczył Bronisław  Komorowski. - Nie
przyjmuję do wiadomości, że ze względów światopoglądowych czy ideologicznych należałoby w ogóle tego problemu nie podnosić.

Na koniec spotkania wicemarszałek województwa warmińsko - mazurskiego - Jacek Protas oraz Prezydent Elbląga - Witold Wróblewski wręczyli Bronisławowi Komorowskiemu prezenty pamiątkowe w postaci busoli oraz obrazu przedstawiającego część elbląskiej Starówki.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 19

%26.3 %73.7


Galeria / Prezydent Bronisław Komorowski w Elblągu ( zdjęć 51 )
Dodano: 2015-05-05 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ PROSTO
  Wtorek, 05.05

  co miał do powiedzenia Komorowski? Przypuszcza, że merytorycznie niewiele, to co zawsze: https://www.youtube.com/watch?v=dq0yhEjcLsc

 2. 2
  +16
  ~ śmiećportal
  Wtorek, 05.05

  Nie mogliście po prostu napisać: osoby, które postanowiły zbojkotować wizytę zostały przed budynkiem.

 3. 3
  +14
  ~ tolo
  Wtorek, 05.05

  ...lepsza była by "czarna polewka"...ale kruk krukowi oka nie wykoli....

 4. 4
  --5
  ~ My parafianki
  Wtorek, 05.05

  z koła różańcowego od świętego Antonika i tak wiemy na kogo głosować i żadne dyrdymały nas nie przekonają. W niedzielę jak jeden mąż staniemy do urn-nie wiesz na kogo głosować-przyjdz do nas-wyjaśnimy kto jest jedynym słusznym kandydatem.

 5. 5
  +13
  ~ obserwatorka
  Wtorek, 05.05

  widzę, że władza z bratniego Olsztyna nie zawiodła-fakt urząd wicewojewody mamy w Elblągu-tylko się cieszyć!

 6. 6
  +16
  ~ spotkan_czar
  Wtorek, 05.05

  Nawet Kryspin się pofatygował na tak ważne spotkanie (zdjęcie 11) :)

 7. 7
  +13
  ~ ktosik
  Wtorek, 05.05

  ~spotkan_czar : to nie Kryspin, to konsul Mołdawii !!! Ale po tym artykule chyba szybko zamknie konsulat.. .http://wpolityce.pl/swiat/243303-protesty-w-moldawii-po-zniknieciu-ponad-miliarda-dolarow-z-systemu-bankowego-pieniadze-poplynely-do-rosji

 8. 8
  +17
  ~ wiceconsul
  Wtorek, 05.05

  Pieniądze popłynęły do Cleanera. Wiadomo skąd taki szmal mają. A ten consul to umie się ustawiać jaka partia przy władzy to po paluszku w d... wchodzi. Prawdziwy mosiek.

 9. 9
  +25
  ~ Marek
  Wtorek, 05.05

  O ja cież ***ol...ę - towarzystwo wzajemnej adoracji z "babą w klapkach" na czele...

 10. 10
  +24
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 05.05

  " Bęben tak głośny , bo próżny " , taka... mała refleksja po wystąpieniu , pierwszego z Polaków .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.83450508117676