Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Minister Kwiatkowski: W Elblągu powstanie najnowocześniejszy sąd w Polsce

01.10.2011, 15:41:16 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Kwiatkowski: W Elblągu powstanie najnowocześniejszy sąd w Polsce
fot. Antek Rokicki

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podczas dzisiejszej wizyty w Elblągu, zapowiedział, że w przyszłym roku przy ul. Płk. Dąbka rozpocznie się budowa najnowocześniejszego i najwyższego budynku sądu w Polsce. Elbląskie sądownictwo będzie jako nieliczne w kraju stosowało najnowsze technologie informatyczne. Poza tym elbląski areszt śledczy podczas Euro 2012 będzie tzw. placówką zastępczą dla gdańskiego aresztu.

Dzisiaj w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz posłów - Sławomira Rybickiego i Stanisława Żelichowskiego. Jak zaznaczył na wstępie minister Kwiatkowski, do Elbląga przyjechał z trzema dobrymi informacjami.

Areszt Śledczy w Elblągu został bowiem wytypowany jako jedna z kilkunastu placówek w kraju, które wspomagać będą areszty miast, w których rozegrane zostaną mecze Euro 2012. – Elbląska placówka będzie wykorzystywana wtedy, gdy areszt śledczy w Gdańsku będzie już zapełniony – mówił minister. - Mamy jeszcze pół roku, więc czekają nas pewne szkolenia dotyczące sprawnej organizacji pracy.

Minister spotkał się też z pracownikami Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego w Elblągu oraz z pracownikami ośrodka migracji danych. – Dochodzimy do finału pewnych decyzji – tłumaczył Krzysztof Kwiatkowski. - Pierwszą z nich jest ustalenie koncepcji budowy nowoczesnego budynku Sądu Okręgowego i Rejonowego. Budynek ten będzie najwyższy w Polsce, a wartość projektu wyniesie 70 milionów złotych – dodał.

Minister argumentował swoją decyzję tym, że elbląskie sądy narzekają na niedobór powierzchni. - Jest to nawet kilka tysięcy metrów kwadratowych – zapewniał. - Inwestycja będzie gotowa w pełni najprawdopodobniej za trzy lata.

W naszym mieście utworzona zostanie siedziba Elektronicznego Bankowego Tytułu Egzekucyjnego. Od czerwca ubiegłego roku Polacy mogą korzystać z ksiąg wieczystych przez Internet. - Prace związane z migracją danych powinny skończyć się w ciągu najbliższych dwóch lat – mówił Kwiatkowski. - Elbląg będzie siedzibą tzw. bankowego tytułu egzekucyjnego. Pierwszy polski e-sąd znajduje się w Lublinie, teraz do grona miast, które wykorzystują nowe technologie w sądownictwie, dołączy właśnie Elbląg. To pierwsze tego typu miejsce w Polsce, w którym nadawane będą wspomniane bankowe tytuły egzekucyjne. 

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%87.5 %12.5
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ za kilka dni
  Sobota, 01.10

  To że przyjechał Minister to chwała za to że chce zobaczyć Elbląg i że popiera budowanie nowych obiektów .Szkoda tylko że lotniska nie remontują.Ale co tu szuka ten P. z PSL ani to Elblążanin ,co poparcia szuka niech się spyta kolegi z PSL DLACZEGO BLOKUJE rozbudowę Ogrodów w Elblągu. .A MOŻE TAK PORA NA EMERYTURKĘ .I DAĆ SZANSE MŁODYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PO i PSL w całej Polsce wyrywkowo TV pokazuje jak witają wasze autobusy Polacy .JESTEŚCIE SKOŃCZENI.SONDAŻE KŁAMIĄ.W Elblągu wygra PIS bo chce przekop mierzei wreszcie wykonać a wy 8 lat rządzicie i tylko obietnice a Elbląg upada.Bieda ,młodzi za granica pracy szukają.ZA TO dostaniecie czerwoną kartkę !!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  +20
  ~ POzytywny
  Sobota, 01.10

  Panie Ministrze Kwiatkowski bardzo ładnie, że popiera Pan w Elblągu kandydata PO z Gdańska i kandydata z ...PSL. A elbląskich kandydatów PO ma Pan w d....? Powinien Pan za to wylecieć z PO na kopach.

 3. 3
  0
  ~ jasus
  Sobota, 01.10

  tak zeby mogli dalej niewinnych ludzi wsadzac i oskarzac jak to mialo miejsce w przypadku pana z Pasleka - co tam tylko 4 miesiace nieslusznego arezstu z zarzutem gwaltu i zabojstwa ale ten portal jakos tego nie sprostowal......

 4. 4
  +16
  ~ Wasyl
  Sobota, 01.10

  Tak się kończą wizytki z Warszawy aby POpierać wszystkich tylko nie z Elbląga.Macie co chcieliście

 5. 5
  +8
  ~ troll
  Sobota, 01.10

  z tego co pamietam to kolejny któryś z kolei ternim rozpoczęcia budowy tego obiektu z resztą podobnie jak siedziby Straży Pożarnej i innych zaplanowanych prac. Wolałbym jeden rozpoczęty a nie dziesięć planowanych co roku na rok następny

 6. 6
  +7
  ~ psie gówienka wszędzie!
  Sobota, 01.10

  TAK! ZA!!! Ale narazie jest to WIELKA OSIEDLOWA psia sralnia!

 7. 7
  +6
  ~ Elg.
  Sobota, 01.10

  Dać sędziom większe gabinety żeby mogli w komfortowych warunkach wypuszczać małolatów na wolność.A co tam niech sieją terror na ulicach i tłuką wszystkich.A tak swoją drogą to może by tak któryś z redaktorów sprawdził jaki koniec miała ta sprawa gdy małolaty pobiły faceta a potem pani sędzina ich wypuściła.

 8. 8
  0
  ~ z ukosa
  Sobota, 01.10

  Ja dziękuję bardzo Panu Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, że parę dni temu w TV odparł (merytorycznie i spokojnie) ATAK furiata i dewianta politycznego, który nazywa się Z. Romaszewski. Ludzie - czy wy nie widzicie, że PiS kształtują stricte - tacy dewianci?? Gościu Romaszewski - z sejmowej jałmużny skorzystałeś, że cię tam wybrali do Senatu .... ć... podkul swoje skrzydła, bo nawet pegeerowski chłop się z ciebie (c... niewykształcony).....

 9. 9
  --3
  ~ Piciulas
  Sobota, 01.10

  Modrzewa tam była :-)

 10. 10
  --5
  ~ polki
  Niedziela, 02.10

  takich politykow jak on powinno byc jak najwiecej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4903140068054