Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Była prezydentowa ponownie odwiedzi Elbląg, by wesprzeć elbląskie kandydatki w wyborach

25.08.2011, 15:08:11 Rozmiar tekstu: A A A
Była prezydentowa ponownie odwiedzi Elbląg, by wesprzeć elbląskie kandydatki w wyborach
fot. nadesłane

Elblążanki ze Stowarzyszenia Kongres Kobiet intensywnie pracują nad przygotowaniami do kolejnej konferencji. Tak jak wszystkie poprzednie i ta poświęcona będzie kobietom, tym razem kobietom startującym w październikowych wyborach parlamentarnych.

- Chcemy promować kandydatki z Elbląga i regionu bez względu na ich polityczne przekonania. Podziwiamy i cenimy kobiety, które podjęły polityczną „rękawicę” i chcemy utwierdzić je w przekonaniu, że tej na wyboistej, jakby nie patrzeć, drodze nie są same – zaznacza Anna Kowalska z Kongresu Kobiet w Elblągu. - 4 października w Elblągu będzie z nami m.in. Jolanta Kwaśniewska. Czekamy jeszcze na potwierdzenie udziału pań: Hanny Gronkiewicz – Waltz i Ireny Eris.

Bieżący rok w kalendarium „kongresowiczek” z Elbląga to dwie duże, zrealizowane już, konferencje. Pierwsza poświęcona kobiecej aktywności na rozmaitych polach działania, druga - sytuacji kobiet, opiekujących się tzw. osobami zależnymi: niepełnosprawnymi dziećmi czy ciężko chorymi rodzicami.

Ten ostatni temat ma, z naszej inicjatywy, pojawić się w jednym z paneli dyskusyjnych na III Kongresie Kobiet (17-18 września). Z naszym, oczywiście, udziałem!

- Swoje działania rozpoczęłyśmy w roku 2009, pamiętnym roku 20-lecia polskiej transformacji ustrojowej, tuż przed wyjazdem na I Kongres Kobiet – podkreśla Jadwiga Król, liderka elbląskich „kongresowiczek” - Zmobilizowałyśmy wówczas grupę wspaniałych, aktywnych kobiet, zorganizowałyśmy w Elblągu debatę z udziałem prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej a potem… wybrałyśmy się do Warszawy na I kongres. Wszystkie w czerwonych koszulkach z napisem ELBLĄG. Kolorową, radosna grupę dostrzegły wówczas nie tylko media. Już wtedy otworzyło się przed nami także wiele innych serc.

Z czasem elblążanki dopracowały się grona przyjaciółek spoza regionu Warmii i Mazur. Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, Jolanta Kwaśniewska, prof. Maria Fuszara, Olga Krzyżanowska, Henryka Krzywonos, Kazimiera Szczuka, minister Irena Wóycicka czy Jolanta Banach to zaledwie wierzchołek „góry lodowej” kobiet, na które wsparły ich działania.

Ukoronowaniem ich pracy była wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli na osobiste zaproszenie Danuty Huebner.

- Tych, których interesują działania Kongresu Kobiet, już dziś zapraszamy na debatę, na którą zaprosimy wszystkie kobiety kandydujące do Parlamentu RP z naszego okręgu wyborczego. Spotykamy się 4 października w sali kina „Światowid” - zachęca Anna Kowalska.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --15
  ~ wrażliwy
  Czwartek, 25.08

  nie chce tej gęby ogladac niech nie zanieczyszcza atmosfery w Elblagu

 2. 2
  +2
  ~ Przytomny...
  Czwartek, 25.08

  Cały czas trąbią że w październiku mają być Wybory Parlamentarne, a w Elblągu jak zwykle wszystko musi być odwrotnie, oto dowód: "tym razem kobietom startującym w październikowych wyborach samorządowych".

 3. 3
  --7
  ~ A.TOM.
  Piątek, 26.08

  Lepiej niech wspiera Olka jak sie za mocno nawali, bo ,bo się wywali hi. hi.

 4. 4
  +2
  ~ siwy
  Sobota, 27.08

  wrażliwy żeby twoja matka tak wyglądała

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.