Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Szpital Miejski w Elblągu na 5 miejscu w rankingu BFF

20.11.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital Miejski w Elblągu na 5 miejscu w rankingu BFF
fot. archiwum redakcji

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu zajął 5. miejsce w rankingu Najlepiej Zarządzane Szpitale Publiczne Według BFF. W tegorocznej edycji rankingu udział wzięło 221 szpitali. W tym 101 powiatowych, 54 wojewódzkie, 17 uniwersyteckich, 16 gminnych i 33 ministerialne.

 

Zestawienie nie obejmuje jednostek, które są niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej, przychodniami otwartymi, ambulatoriami, lecznictwem otwartym, zakładami medycyny pracy, stacjami pogotowia ratunkowego, oddziałami szpitali, sanatoriami, regionalnymi centrami krwiodawstwa i krwiolecznictwa.


Wszystkie objęte analizą jednostki zostały podzielone na trzy grupy ze względu na wartość przychodu z NFZ. Ocenie zostały poddane następujące wskaźniki:


•    efektywność aktywów pozwalającą na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala,
•    rentowność sprzedaży netto, pokazującą jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków,
•    dynamikę przychodu z NFZ, czyli procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku.


Klasyfikacja opiera się wyłącznie na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych placówek za 2018 r. i nie obejmuje innych danych.


Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest BFF Banking Group.


Grupa BFF Banking Group – jeden z wiodących banków działających na rynku europejskim, oferujących usługi finansowe dla przedsiębiorstw współpracujących z podmiotami administracji publicznej – ogłosił dziś zwycięzców konkursu „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne ”. To już 5. edycja rankingu, którego celem jest promowanie najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz ocenę, które szpitale osiągają najwyższe wyniki zarządcze  i finansowe.


Kategoria: Kontrakt NFZ wyższy niż 39 mln i równy 89 mln PLN


1.    Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy
2.    Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie
3.    Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi
4.    Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
5.    Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu
6.    Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie
7.    Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie
8.    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze
9.    Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim
10.    Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie


Źródło: LIDERZY ZARZĄDZANIA NAJLEPIEJ ZARZĄDZANE SZPITALE PUBLICZNE WEDŁUG BFF


Link do ceremonii ogłoszenia wyników rankingu:

 

Małgorzata Adamowicz

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Jfuf
  Tydzień temu, Piątek, 20.11

  Brawo,a co na to Pani Gelert,gdzie jej szpital?

 2. 2
  +2
  ~ Mnb
  Tydzień temu, Piątek, 20.11

  Super. A gdzie szpital wojewódzki. Słaba dyrekcja. Pani dyrektor tylko po wiecach lata a nie zajmuje się szpitalem . Może czas iść na emeryturę

 3. 3
  +4
  ~ Żelka
  Tydzień temu, Piątek, 20.11

  Sorry, ja głupia dziewucha spod Emblonga, ale ten BFF to co jest? BEST FRIEND FOREVER? To je taki rańking? A mój Józiek tam je? Bo on jest mój BFF!!!

 4. 4
  +3
  ~ Ilikeelblag
  Tydzień temu, Piątek, 20.11

  Ten Szpital ma ogromną rezerwę terenu pod rozbudowę (w stronę ul Kochanowskiego). Rozbudowa nie powinna jednak ograniczać się tylko do nowego bloku operacyjnego, ale tak fatalna lokalizacja tego nowego bloku jak widać z projektu może skutecznie uniemożliwić rozbudowę Szpitala. Trzeba już przewidywać nowe skrzydło tzw. łóżkowe (nowe oddziały np. pediatria) oraz lądowisko HEMS LPR.

 5. 5
  +1
  ~ Tynoza.
  Tydzień temu, Piątek, 20.11

  Ten ranking dotyczy kwestii finansowych w ocenie szpitali, a nie ich efektywności i jakości leczenia. Ponadto w ocenie szpitali brano pod uwagę dane finansowo - ekonomiczne za 2018 rok. Stąd ten ranking należy oceniać z dużym dystansem. Wydaje się, że ta informacja może jedynie wskazywać na możliwości szpitala, ale w sytuacji normalności. Teraz w epoce pandemii te wszystkie elementy oceny raczej nie mają racji bytu.

 6. 6
  0
  ~ mis
  6 dni temu, Sobota, 21.11

  a miasto ma na to pieniadze ?czy liczy na unije dotacje a z tymi moze byc bardzo krucho po wecie piniokia

 7. 7
  +4
  ~ m
  6 dni temu, Sobota, 21.11

  Grtatulację! Należy sie! Miałam okazję w ostatnim okresie korzystać z usług wielu oddziałów szpitalnych (nie tylko w Elblągu) oraz poradni. mam doskonałe porównanie szpitala miejskiego i zespolonego. Róznica jest diametralna na korzyśc miejskiego, począwszy od rejestracji na najwyższym poziomie, skończywszy na lekarzach na oddziałach - SUPER. Natomiast w szpialu zespolonym panuje taki burdel, że chyna tylko bomba mogłaby przerwać ten syf. Nieznajomośc przepisów i niekończące sie dyskuje na ten temat z abrdzo opryskliwym personelem (choc nie powinnam dyskutowac ani sekundy, tylko pisac skargi do NFZ, szkoda czasu i energii) niekompetencja pielęgniarek i lekarzy, a do tego olewanie i tumiwisizm! Odzział II wewnetrzny to jest umoeralnia, straszy samonty człowiek nie masz szans na wyzdrowienie

 8. 8
  +2
  ~ z "level" czerepaka
  6 dni temu, Sobota, 21.11

  Ten ranking ma sens jedynie wtedy, gdyby nasz zacny "prezydent" kurował się tam po rodeo na harleyu - podstawą rankingu byłby efekt leczniczy super pacjenta, słuchacza płyt. Czyżby szpitale elbląskie wstydziły się tego pacjenta skoro nie używają jego przypadku do reklamy służby zdrowia w mieście ? Po tylu miesiącach od rodeo w warunkach epidemii (po odkażeniu) tajemnica nadal obejmuje nazwę szpitala, w którym odzyskał sprawność nasz zbawca.

 9. 9
  +1
  ~ bankier
  5 dni temu, Niedziela, 22.11

  Coś jak rankingi w biznesie - TWA ( Towarzystwo Wzajemnej Adoracji )

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2766940593719