Poniedziałek, 30.11.2020, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

W szpitalu przy ul. Komeńskiego będą leczeni pacjenci z COVID-19. To oznacza zamknięcie funkcjonujących tam oddziałów

04.11.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W szpitalu przy ul. Komeńskiego będą leczeni pacjenci z COVID-19. To oznacza zamknięcie funkcjonujących tam oddziałów

Jeszcze w listopadzie w szpitalu miejskim w Elblągu utworzonych zostanie 170 dodatkowych łóżek covidowych. Oznacza to zamknięcie większości oddziałów funkcjonujących przy ul. Komeńskiego. Część pacjentów zostanie wypisana, pozostali będą musieli szukać opieki w innych szpitalach. 

Szpital Miejski św. Jana Pawła II, który od początku pandemii świadczy opiekę dla osób zakażonych koronawirusem, po raz kolejny zwiększy liczbę łóżek covidowych. Od 7 do 20 listopada, to termin wyznaczony przez wojewodę warmińsko-mazurskiego, ma uruchomić 170 dodatkowych miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Łącznie będziemy mieli blisko 240 łóżek dla osób z COVID-19. Te dodatkowe powstaną przy ul. Komeńskiego. To oznacza wyłączenie z funkcjonowania oddziałów zajmujących w tej chwili od pierwszego po trzecie piętro. Wśród nich są: chirurgia, chirurgia ręki, interna, część psychiatrii, laryngologia i okulistyka, oddział rehabilitacji ogólnej i neurologiczny. Pacjenci, których można wypisać, zostaną wypisani. Pozostali będą przenoszeni do innych placówek. Większość pacjentów niecovidowych będzie zabezpieczał szpital wojewódzki. Przy ul. Komeńskiego poza miejscami covidowymi, na parterze, nadal będzie funkcjonowała psychiatria

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. 

W tej chwili szpital miejski, w budynku przy ul. Żeromskiego, dysponuje 69 łóżkami dla pacjentów chorych na COVID-19. - Obecnie, to dane z godz. 7.30 dziś, mamy 59 pacjentów z koronawirusem. Wszystkie łóżka "oiomowe", respiratorowe są w tej chwili zajęte - teraz mamy ich 10, w najbliższej przyszłości liczba ich powiększy się o 5 - dodaje Małgorzata Adamowicz.

W Elblągu, dane lokalnego sanepidu z 4 listopada, zakażonych koronawirusem jest 770 osób. Obecnie 1847 mieszkańców objętych jest kwarantanną, a 18 nadzorem epidemiologicznym. Nadal więc codziennie przed szpitalem, na ulicy Żeromskiego ustawiają się kolejki osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, do pobrania wymazu skierowanych przez lekarza rodzinnego, szpital lub stacje sanitarno-epidemiologiczną. Od 2 listopada czynny jest stacjonarny punkt przy ul. 3 Maja 12-14 lok. 17. We wtorek (3 listopada) uruchomiono kolejny. Żołnierze 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzącego w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowali punkt drive thru dla zmotoryzowanych na parkingu przed halą sportowo – widowiskową przy al. Grunwaldzkiej 135.

Pierwszego dnia funkcjonowania w nowym punkcie drive thru pobrano wymazy od 88 osób. W środę (4 listopada), do godziny 13.30, od kolejnych 56 osób

- informuje ppor. Anna Szczepańska z 43. BLP w Braniewie.

Codziennie mamy około 200 takich osób. Mamy więc kolejki. W tej chwili jeszcze trudno powiedzieć czy te dodatkowe punkty rozładował sytuację u nas. Mam nadzieję, że tak się stanie. My u siebie postawiliśmy pięć dużych, wojskowych namiotów, aby w razie niepogody służyły osobom oczekującym na wymaz

- dodaje Małgorzata Adamowicz.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Becia M.
  Środa, 04.11

  szpital rzeźnia, a zwłaszcza jego SOR

 2. 2
  --8
  ~ Sciema, gdzie są dane ?!
  Środa, 04.11

  na stronie internetowej SANEPIDu woj.warmińsko-mazursie i Elblag , brak danych dotyczącch zachoroań. Czyli CORONOŚCIEMA . Wącz myśłenie , rząd Cie oszukuje , wyłącz telewizor. Oto dowód, strona SANEPIDu, a na niej ani jednego chorego na COVID 19 :https://www.gov.pl/web/wsse-olsztyn/wiadomosci

 3. 3
  +14
  ~ Nadal
  Środa, 04.11

  Aby dalej od SIEBIE. Dlaczego olsztyn nadal nie ma szpitala polowego i w olsztyńskich szpitalach nie leczy się chorych na koronawirusa. Odsylacie aby dalej.

 4. 4
  +19
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 04.11

  Wszystkie inne choroby na czas COVID-19...... mają wolne ?

 5. 5
  +11
  ~ Elblazanka
  Środa, 04.11

  Zapomnieli dopisać jeszcze o likwidacji oddziału położniczego.... 😡😡

 6. 6
  +10
  ~ Hanka
  Czwartek, 05.11

  Łóżka respirator owe powiększą się o 5? To chyba jakiś żart

 7. 7
  --4
  ~ obserwator
  Czwartek, 05.11

  pewien ratownik medyczny nalał sok tymbark do 2 testów antygenowych.obydwa soki miały koronawirusa...dobre co?

 8. 8
  +10
  ~ Vitamminka
  Czwartek, 05.11

  Czyli pediatria w Elblągu praktycznie nie istnieje?!?!?!?!?!?

 9. 9
  +15
  ~ Fredek
  Czwartek, 05.11

  Brawo panie wojewodo, dokończył pan dzieło upadku miasta,z którego pan pochodzi,tak trzymać.

 10. 10
  +6
  ~ obserwator
  Czwartek, 05.11

  proponuję zapoznać sie z tym materiałem https://plandemicseries.com.na dole strony można włączyć polskie napisy.może to choć trochę skruszy beton w waszych głowach i zmieni podkarpacką mentalność

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0473639965057