Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Rzucali w klientów CH Ogrody... śluzem. „Gdzie była ochrona?”

08.01.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Rzucali w klientów CH Ogrody... śluzem. „Gdzie była ochrona?”
Fot. Nadesłane

W środę, 5 stycznia, w Centrum Handlowym Ogrody doszło do nietypowego zdarzenia. Dwójka chłopców postanowiła dla zabawy rzucać w klientów zabawkowym, lepkim śluzem. - Oni to robili przez godzinę. Gdzie była w tym czasie ochrona? - pytała elblążanka, która widziała całe zdarzenie.

 

 

 

Ćwiczyłam na siłowni, która znajduje się w CH Ogrody. Przez szybkę widać co się dzieje m.in. przy windzie na trzecim piętrze, nieopodal wejścia na górny parking. To tam dwójka chłopców postanowiła urządzić sobie zabawę w rzucanie w ludzi śłuzem

 

– opowiadała elblążanka.


Całe zdarzenie trwało godzinę. - Najpierw nie wiedziałam, co tam się dzieje. Widziałam jak coś wyrzucili, a potem się śmiali. Obserwowali chodzących na dole ludzi, jakby kogoś szukali. Potem znowu coś wyrzucili i znowu się śmiali – opowiadała elblążanka.

 

 

Byłam zajęta ćwiczeniami, więc początkowo nie analizowałam, co tam się dzieje. Pomyślałam, że może coś rzucają komuś kogo znają. Dopiero, gdy po godzinie, gdy znowu ćwiczyłam w tym samym miejscu zauważyłam, że oni dalej coś wyrzucają. Niestety nadal nie widziałam co to jest

 

– przyznała.

 

Elblążankę dziwił fakt, że w trakcie godziny nikt z ochrony nie zainteresował się tym, co robią chłopcy. - Na piętrze byli sami. Od czasu do czasu ktoś wychodził lub wchodził na parking, wtedy uciekali kawałek, ale szybko wracali – podkreśliła. - Ich zachowanie wydawało się podejrzane, ale ja nie pracuje w ochronie. To nie ja powinnam być od tego, żeby interesować się takim zachowaniem.

 

 

Przeraziłam się w momencie, kiedy to, co wyrzucił jeden z chłopców przykleiło się do szyby przy której stali. Pomyślałam, że to musiało być coś strasznie lepkiego skoro nawet nie próbowali tego odkleić. Zrozumiałam, że czymś takim rzucają w ludzi. Od razu pobiegłam do nich. Niestety zanim dotarłam na miejsce ich już nie było

 

– stwierdziła.Nasza czytelniczka zrobiła zdjęcia tego, co zastała, czyli pustych opakowań po zabawkowym śluzie. - W ostatnim momencie udało mi się także im zrobić zdjęcie. Gdybym ja dostała taką mazią w głowę byłabym wściekła. Gdzie była ochrona? Dlaczego nikt nie zareagował? Mam nadzieje, że nie trafili żadnej osoby, ale sam fakt, że było takie zagrożenie daje do myślenia. Okazuje się, że mamy się jeszcze martwić o to, czy możemy spokojnie zrobić zakupy? - dodała elblążanka.


Skontaktowaliśmy się z kom. Krzysztofem Nowacki, oficerem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. - Otrzymujemy różne zgłoszenia dotyczące wątpliwego zachowania młodzieży przebywającej na terenie Centrum Handlowego Ogrody. To konkretne zdarzenie opisane przez elblążankę nie zostało jednak zgłoszone – poinformował.


Co o tej sytuacji sądzą nasi czytelnicy?

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Norma
  Niedziela, 08.01

  Zwykle puste głupole i wytwory dzisiejszych pustych czasów i zalatanych rodziców! A druga sprawa to brak nadzoru ! Codziennie siedzi zgraja dzieciaków bo inaczej czasu spędzać nie umieją!

 2. 2
  +26
  ~ Parodia
  Niedziela, 08.01

  Ochrona to tylko z nazwy. Jakby ich nie było

 3. 3
  +21
  ~ MM
  Niedziela, 08.01

  A gdzie rodzice tych dzieciaków? Że zdjęć widać że nie są pełnoletni, ale napewno samopas lub patologia nic innego nie nasuwa się na usta...

 4. 4
  +18
  ~ Ochrona w Ogrodach nic nie może
  Niedziela, 08.01

  Ochrony w Ogrodach praktycznie nie ms. Chowają sie gdzieś w toaletach by odbembnić dyżur. SOLID pozarmtródniał tam jakiś nieprawych nieudaczników. Gdy kiedyś była zgrana ekipa ochroniarzy, każdy wiedział co miał robić i działać to trzeba było ekipę rozwalić i eksperymentować. I jest to co jest. Gdy pomagaliśmy we dwóch z kolegą klientowi ktiry osunął się przy slupie na posadzkę to zamiast wsparcia, pomocy że strony dowódcy zmiany to jeszcze opier....przez radio dostaliśmy, że gościa eogole ruszamy. A gdy kiedyś po galerii chodził fałszywy policjant z piwem w kieszeni w mundurze kupionym ma jednym z portali zakupowych, to dowódca zmiany zamiast podjąć decyzję i pomoc nam ująć gościa, pozwolił mu zwyczaj ie uciec. Wybiegł ten fisc od strony płk.Dabka, niszcząc drzwi. Policja zamiast ująć go bezpośrednio, bo przebiegł im przed radiowozem , woleli orzyjechac do na i obrazki z monitoringu oglądać. Ot i taka to jest ochrona w Ogrodach, gdzie znikając rowery w roweriwniach i nikt nic nie wie.

 5. 5
  +24
  ~ jonasz
  Niedziela, 08.01

  Jaka ochrona? Emeryci po pięciu zawałach...ochrona za dychę.

 6. 6
  +3
  ~ Klient
  Niedziela, 08.01

  Co może zrobić 4-5 pracowników na taki obiekt to nie tylko hole ale 3 parkingi iteren na zewnątrz niech najlepiej zmniejszą do 2 a wy jak nie wiecie to nie piszcie głupot

 7. 7
  +14
  ~ Marcel
  Niedziela, 08.01

  Ja bym zapytał czy rodzice wiedzą co wyrabiają ich pociechy ochrona jak się domyślam nie pełni tu roli wychowawczej. Pilnują porządku, ale jak to w życiu bywa winny zawsze musi się znaleźć. Podziwiam wpisy tych, którzy tak pięknie piszą o tej służbie czemu sami się nie zgłosicie do pracy. No właśnie.. Jak znam realia naszego pięknego kraju to w większości tego typu obiektów są podobni pracownicy, a jeżeli ktoś widział takie centrum w który pracują komandosi... to życzę powodzenia. Przychodzę do centrum średnio dwa razy w tygodniu i jakoś nie mam problemu, żeby ich napotkać. Pewnie większości marzy się żeby na jednego klienta przypadał jeden ochroniarz.. Nierealne.

 8. 8
  +11
  ~ Zojol
  Niedziela, 08.01

  Rozumiem że ci wszyscy świadkowie narzekający na.ochrone zgłosili to jej pracownikowi, czy jednak pp zrobieniu zdjęć telefonem przyglądając się przez godzinę jednak nie zrobili nic prócz pisania do portalu ?

 9. 9
  +9
  ~ Kri
  Niedziela, 08.01

  Na początku jak otworzyli Ogrody to widać tam było zgranych ochroniarzy, którzy potrafili interwieniować nie bać się itd ale jak nie chodzi o nic to chodzi o pieniądze, więc co taki emeryt czy niepełnosprawny może? Sam widziałem jak kobieta ochroniarz kulawa w okularach jest wysmiewana i nagrywana przez dzieciaków. Może właściciele centrum wezmą to sobie do serca i coś się zmieni,czy musi dojść do tragedi lub przyjazdu tv.

 10. 10
  +15
  ~ gość89
  Niedziela, 08.01

  Ja bym to od razu zgłosił do ochrony. Od tego są. Jak raz ostatnio chciałem zrobić sobie selfie w Ogrodach to nie wiadomo skąd spod ziemii pojawił się dziadek z ochrony że nie wolno fotografować. I głupiego selfie nie można było sobie zrobić by potem wysłać do mojej Luby. A tu jakaś gó***żeria rzuca czymś w ludzi i ochrony nie ma...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1279599666595