Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Park Kajki: Wandale się "bawią". Po interwencji info.elblag.pl zdemontowano zdewastowane urządzenie 

21.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Park Kajki: Wandale się "bawią". Po interwencji info.elblag.pl zdemontowano zdewastowane urządzenie 
Fot. zdjęcia nadesłane przez Czytelnika

Na zdewastowane urządzenie znajdujące się na placu zabaw w Parku Kajki, zwrócił uwagę nasz Czytelnik. - Poruszcie tę sprawę, zanim komuś stanie się krzywda - napisał elblążanin w liście do redakcji. Po interwencji info.elblag.pl zostało ono zdemontowane. Problem w tym, że jak się okazuje podobne dewastacje na elbląskich placach zabaw to codzienność. 

 

 

Przypomnijmy. Na początku sierpnia otrzymaliśmy informację od Czytelnika w sprawie jednego z urządzeń znajdujących się na placu zabaw w Parku Kajki. 

 

Byliśmy dziś z synem na placu zabaw w Parku Kajki i doznaliśmy szoku... Przesyłam zdjęcia... Więcej chyba pisać nie muszę. Prosiłbym poruszyć tę sprawę, zanim się komuś krzywda wydarzy

 

- napisał mężczyzna do redakcji. 

 

Chodziło o drewniane, zabawkowe auto, wewnątrz którego znajdowały się zardzewiałe śruby wystające z desek. Zabawa w takim "pojeździe" mogła skończyć się dla malucha nieszczęściem. 

 

O sytuacji poinformowaliśmy Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Administrator placu po naszej interwencji zdecydował się na demontaż niebezpiecznego urządzenia. 

 

Wskazane urządzenie zabawowe zlokalizowane w parku Kajki w Elblągu zostało uszkodzone w wyniku niewłaściwego korzystania.  Z uwagi na powstałe uszkodzenia, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci, ZZM podjął decyzję o zdemontowaniu urządzenia. Do czasu jego usunięcia, zostało oznakowane taśmą ostrzegawczą. Demontaż przeprowadzono w godzinach porannych 11 sierpnia. Po sprawdzeniu jego stanu technicznego podjęta zostanie decyzja co do dalszych losów urządzenia

 

- informuje Maria Brejdak, asystentka do kontaktów medialno-marketingowych w ZZM w Elblągu. 

 

Okazuje się, że przypadek z Parku Kajki nie jest odosobniony. Zniszczone urządzenia co jakiś czas pojawiają się na innych elbląskich placach zabaw. Część z nich psuje się podczas normalnej eksploatacji, ale wiele z nich jest dewastowana przez wandali. 

 

 

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu regularnie przeprowadza przeglądy stanu technicznego urządzeń zabawowych zainstalowanych na elbląskich placach zabaw. Czynności te, w okresie letnim, są wykonywane nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu. Przy każdej kontroli dokonywane są drobne naprawy, a w przypadku stwierdzenia większych uszkodzeń obiekt zostaje oznakowany taśmą ostrzegawczą i zgłoszony, w zależności od stopnia uszkodzenia,  do naprawy bądź likwidacji. Z przykrością stwierdzamy, że mimo ich naprawy wykonywane są bardzo często, pojawiają się nowe uszkodzenia, które najczęściej wynikają z niewłaściwej eksploatacji lub wandalizmu

 

- dodaje Maria Brejdak. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Zdziwiony
  Niedziela, 21.08

  Gdzie są komentarze tych "prawdziwych" elblążan dla, których Elbląg to dziura?

 2. 2
  +5
  ~ Złapani na lep.
  Niedziela, 21.08

  Po prostu przestraszyli się, bo niewykluczone, że wśród nich są właśnie ci wandale niszczacy nie tylko urządzenia, ale też i miasto.

 3. 3
  +6
  ~ Do Zdziwionego
  Niedziela, 21.08

  Tak to prawda że Elblag nie jest miastem godnym żeby mówić że ma dobrego gospodarza jest (dziura)niema żadnych ulepszeń dla mieszkańców patrząc jak z roku na rok wszystko marnieje i jest niszczone np.basen na ul spacerowej jest przykładów bardzo dużo ale podwyżki bardzo wysokie do pensji w urzędzie to wiedzą jak i komu dac wielki wstyd dla rządzących tym marniejacym Elblagiem

 4. 4
  +2
  ~ kjm
  Poniedziałek, 22.08

  Jak nic "patrioci" ...

 5. 5
  +1
  ~ qaz
  Poniedziałek, 22.08

  Prawda jest taka, że te przeglądy to fikcja przykład plac przy św. Rodziny karuzela rozwalona chyba ze 3 lata, bocianie gniazdo lepiej zdemontować niż naprawiać, ubytki w podłożu. Naprawa generalnie odbywa się przez zdemontowanie i tyle.

 6. 6
  +1
  ~ Stan
  Wtorek, 23.08

  Na rogu Częstochowskiej i Bartniczej patologia wyrzuca gruz z remontu do Jaru. To zawartośc dużego kontenera.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.720428943634