Czwartek, 30.06.2022, Imieniny: Emilia, Lucyna, Arnold
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Czy na stacjach paliw w Elblągu nie obowiązuje już noszenie maseczek?

20.04.2021, 19:30:02 Rozmiar tekstu: A A A
Czy na stacjach paliw w Elblągu nie obowiązuje już noszenie maseczek?

- Na stacjach paliw wciąż spotykam osoby, które nie noszą maseczek. Już kilkanaście razy widziałem, że osoby tankują samochody bez maseczki, a potem idą zapłacić za paliwo oczywiście bez maseczki. O co tu chodzi? - pytał p. Andrzej.

 

Mam wrażenie, że jeśli chodzi o noszenie maseczek ludzie mają podwójne standardy. Na ulicach widać, że zdecydowana większość ludzi nosi maseczki. Nie wiem, co się dzieje z kierowcami, którzy podjeżdzają na stacje benzynowe. Mam wrażenie, że dla większości z nich nakaz zasłaniania nosa i ust przestaje obowiązywać 

 

- stwierdził nasz czytelnik.


Przypomnijmy, że od 25 lutego br. w całej Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust przy użyciu maseczki (nie można stosować szalików czy przyłbic). Nakaz ten dotyczy zarówno zamkniętych pomieszczeń (tj. sklepy czy apteki), jak również przestrzeni publicznej (tj. ulice czy parki).
 
Wybraliśmy się na jedną z elbląskich stacji paliw, aby sprawdzić, ile przyjdzie nam czekać na kogoś bez maseczki. Okazało się, że wystarczyła chwila, aby na stację podjechał mężczyzna, który o obowiązku noszenia maseczki najwyraźniej zapomniał.


I nie był w tym osamotniony. "Chwilowa amnezja" dopadła także innych klientów tej stacji paliw. Zapytaliśmy pracownicę stacji, dlaczego tacy klienci są obsługiwani.

 

Bardzo bym chciała móc wyprosić takiego klienta, ale nie mogę. On już zatankował i jak powiem, że go nie obsłuże to on chętnie z tego skorzysta i nie zapłaci. Nie mam wyboru

 

- przyznała pracownica jednej ze stacji benzynowych w Elblągu.


- Nie możemy też zwracać uwagi klientom chociaż nas narażają. Przecież nigdy nie wiadomo kto może nas zarazić. Może przechodzić koronę bezobjawowo. Rzadko zdarza się, aby jakiś klient w maseczce zwrócił uwagę klientowi, który nie ma maseczki. A szkoda - dodał pracownik stacji paliw.


Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Zachęcamy do komentowania.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 10

%10.0 %90.0


Galeria / Bez maseczek na stacjach benzynowych w Elblągu... ( zdjęć 21 )
Dodano: 2021-04-20 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Nowy
  Wtorek, 20.04

  A gdzie są noszone,gdzie nie spoglądasz pełno tych bez masek,bo nie ma konsekwencji.

 2. 2
  +24
  ~ Ja
  Wtorek, 20.04

  Polecam iść ulicą z dziećmi i wołać by się słuchały. Albo zakupy nieść w masce. Już od tego czuć że coś nie tak z oddechem. W sklepie ok ale na powietrzu? Ktoś odkaża przyciski od sygnalizacji? W autobusach siedzenia na każdym przystanku są odkażane. A klamki w sklepach czy aptekach? Ludzie trafiają już do szpitali na grzybice płuc. W szpitalu też było kilku znajomych i z opieką szału nie ma i większe przeżycie jest w domu bo ciągle ktoś koło nas jest a i też nakarmi jak siły nie mamy. Co do maseczek... z nich wdychamy klej - wyprasuj jednorazową i się przekonaj ☹

 3. 3
  +14
  ~ Franek
  Wtorek, 20.04

  Na świeżym powietrzu to i bąka można puścić

 4. 4
  +15
  ~ PLANdemia
  Wtorek, 20.04

  Przestańcie się srać z tymi maskami. Na szczęście społeczeństwo mądrzeje i znaczna część osób już ich nie nosi. Tak trztmać

 5. 5
  --9
  ~ Mały
  Wtorek, 20.04

  Srać to ty będziesz pod siebie jak wylądujesz w szpitalu. PamiętajDaj znać w komentarzu że byłeś głupi

 6. 6
  0
  ~ były MO
  Wtorek, 20.04

  Gdzie jest policja. No tak stoi wozami w ciasnych uliczkach i je śniadanie popijając kawą z MC

 7. 7
  +4
  ~ Monia
  Wtorek, 20.04

  Ostatnio byłem na Lotosie przy Kauflandzie tam nagminnie mają wywalone.Wchodzą jak do domu kupują kawkę grzebią w lodach. Bez masek. Ostatni gość wszedł i zaczął kasłać i kichać . Po zwróceniu mu uwagi powiedział to odejdź jak Ci przeszkadza

 8. 8
  +16
  ~ Qwez
  Wtorek, 20.04

  Tankując auto mam zachowaną odległość minimum 2 metrów od innych więc nie widzę potrzeby i nie będę zakładał maseczki. Natomiast wchodząc do sklepu, czy stając w kolejce już jak najbardziej.

 9. 9
  --5
  ~ Black
  Wtorek, 20.04

  Nie nosiłem tego ***a na twarzy, nie noszę i nosić nie będę, bo nie mam jeszcze na czole napisane debil, tak jak ma to wypalone na czółkach większość bezmózgów

 10. 10
  +6
  ~ turban
  Wtorek, 20.04

  Znowu oszołomy karmione propagandą donoszą na innych? Jak jesteście tak głupi ze zakładacie kagance na pysk to sie chociaż tym nie chwalcie. Chodze bez maski i mozecie mnie cmoknac w pompe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1743259429932