Sobota, 17.11.2018, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Te ulice nie widziały remontu od wielu lat! Kto odpowiada za taki stan dróg?

06.07.2018, 10:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Te ulice nie widziały remontu od wielu lat! Kto odpowiada za taki stan dróg?
Fot. Ryszard Biel

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik z prośbą o interwencję. Informując o stanie ulic w pobliżu których mieszka, nie chcieliśmy uwierzyć, że w naszym mieście są jeszcze ulice o tak zniszczonej nawierzchni. Wybraliśmy się we wskazane miejsca a materiał zdjęciowy pokazuje stan ulic, po których czytelnik codziennie się przemieszcza.

 

      W naszym mieście od wielu miesięcy były lub są prowadzone prace modernizacyjno - naprawcze elbląskich ulic. Są to głównie ulice o dużym natężeniu ruchu i często ekspleatowane. Ale są w Elblągu miejsca , gdzie remontu lub  nawet drobnej naprawy nawierzchni nie wykonano od lat. Przykładem są ulice Chopina, Skłodowska, Kopernika oraz częściowo Pionierska.

Sa to ulice o niskiej zabudowie a na niektórych odcinkach jest to zabudowa jednorodzinna. Nie sądzimy aby ten rodzaj zabudowy odstawił na " boczny tor"  naprawę tych ulic.

 

Informację jaką przekazał czytelnik,  traktowaliśmy początkowo jak trochę koloryzowaną. Zdjęcia, które publikujemy sa dowodem na to , że w jego informacji nie było najmniejszej przesady.

 

Idąc za "ciosem" wybraliśmy się również na ulicę Kościuszki. To ulica od wielu lat o bardzo dużym natężeniu ruchu. Odcinek od ul. Marymonckiej do mostu nad wodospadem posiada bardzo zniszczoną nawierzchnię , z wieloma zapadnięciami i dziurami.

Ten odcinek drogi , ze względów bezpieczęństwa,  aż prosi o pilny remont. Zapadnięcia nawierzchni sprawiają, że jest to bardzo niebezpieczny odcinek drogi i to w centrum miasta.

 

Czytelnik za naszym pośrednictwem, oczekuje od władz miasta pilnej interwencji.

 Na dzień dzisiejszy pozostaje tylko wzmożona uwaga podczas jazdy i .... szerokiej drogi kierowco!!

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Dziurawe ulice ( zdjęć 28 )
Dodano: 2018-07-04 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Obserwator
  Środa, 04.07

  Niech radni PIS dalej rozdają pieniądze, a niedługo nie będzie na nic.

 2. 2
  --8
  ~ ?????????
  Środa, 04.07

  Kto to tak szuka igły w stogu siana? czy wcześniej tego nie było jak rządził PIS, proszę pokazać swoją interwencje za czasów rządu PIS. Teraz ile mogli to zrobili jak nigdy tyle dróg zostało naprawionych, no ale są ograniczone środki.

 3. 3
  +3
  ~ Winny
  Środa, 04.07

  Szukać winnych niedaleko - olsztyn a szczególnie urzędnicy i politycy. Jest kasa nabudowr nowych ulic, chodników, ścieżek rowerowych w olsztynie to musi być kasa na to samo w Elblągu. Krótko i zwięźle. Zero tłumaczenia. Są dwa równorzędne miasta albo bajki

 4. 4
  +9
  ~ ursus
  Środa, 04.07

  burdel w miescie! ile jeszcze?!! tak czy siak wrobel na wylocie.zaraz za nim leci nowak. czyscimy elblag

 5. 5
  +6
  ~ Nagel
  Środa, 04.07

  To zapraszam jeszcze na Stefczyka, Ogrodową, Polną, Widok, Wyspiańskiego. Można tak wymieniać i wymieniać.

 6. 6
  +4
  ~ Jenio
  Środa, 04.07

  No to zescie Ameryke odkryli. Czy autor tego czegos co tekstem nazwać nie można pierwszy raz jest w Elblągu?

 7. 7
  +3
  ~ JamCi
  Środa, 04.07

  Hehe, zapraszam na wyprawę na uliczki osiedla Metalowców... Wzdłużne uszkodzenia byłyby tam mile widziane. Niestety, są tylko poprzeczne, ewentualnie sięgające owalnie ku wnętrzu miasta.

 8. 8
  +4
  ~ ASF
  Środa, 04.07

  Niezadowolonych ze stanu nawierzchni zapraszam na Freta

 9. 9
  +5
  ~ Machupichcę
  Środa, 04.07

  Droga Redakcjo, przy okazji Tour de Dziura zapraszam na Artyleryjską i Czarnieckiego. Pokazane w fotorelacji ulice to mały Pikuś.

 10. 10
  +3
  ~ mir1950
  Środa, 04.07

  zapraszam na A.Struga pani radna mieszka

 11. 11
  +2
  ~ jurekogorek
  Środa, 04.07

  zapraszam na ulice Wiślicką wjazd od Piłsudskiego

 12. 12
  +2
  ~ a Okrężna????
  Środa, 04.07

  A Szarych Szeregów od radnego do Odrodzenia przy Carefour? Zapomniał bóg, pis i "prezydent". Radny wyremontował do siebie i startuje do koryta a pozostali łamią podwozia . Kto jest szefem dróg miejskich? Warto go wymienić jeszcze przed wyborami. Podobnie warto wymienić w dużym mieście dyrektorkę szkoły fałszującą dokumenty. Wstyd, że z taką etyką nadal ocenia pracowników i zachowanie uczniów. Zeświniła prezydenta, RM, KO, 2 prokuratorów, sędzinę. Żadnej przyzwoitości, godności , honoru. Zasłużyli wszyscy na tytuł ześwinionego i wzajemną pogardę w tej grupie i wspólną pogardę dla zeświniającej fałszerki - ich osobowość i honor wyglądają jak te opisane drogi. Tylko, że drogi można naprawić a ześwinionych raczej nie. Będą wami gardzić też najbliżsi znający wasze "zasługi" zgodne z przysięgą.

 13. 13
  +3
  ~ Ori
  Środa, 04.07

  To efekt niekontrolowanego przez władze rozlewania się miasta. Jest kasa na drogi do pięciu domków na krzyż na Bielanach itp. a w centrum dziury!

 14. 14
  +7
  ~ Karolina
  Środa, 04.07

  Martwicie się o samochody? Samochody są cenniejsze niż życie ludzkie? Ulica Czarneckiego i Artyleryjska nie ma chodnika a kamienie i częsci popękanej ulicy strzelają spod kół samochodów. W każdej chwili może dojsć do nieszczęscia. Dla rządzących miastem ważniejsze jest przenoszenie torów tramwajowych niż życie ludzkie.

 15. 15
  +1
  ~ jaa56
  Czwartek, 05.07

  Toruńska wygląda nie lepiej od 40 lat nikt nie robił remontów, a ruch się zwiększył przez rozbudowane obiekty...

 16. 16
  +2
  ~ Z innej beczki
  Czwartek, 05.07

  Dlaczego ulice jednokierunkowa z dwoma pasmi są non stop zablokowane jeden pas bo stoją samochody. Chcę parkować niech płaci za pas jezdni. Przez te parkowanie służby ratunkowe maja problemy z dojazdem i wjazdem pod budynki. Radni i prezydent widzicie czy okulista kłania się.

 17. 17
  +2
  ~ JaroSławek
  Czwartek, 05.07

  Ulica Morszyńska i jej odnogi wyglądają podobnie. Nie wspominając doli chodników :/

 18. 18
  0
  ~ Qwez
  Piątek, 06.07

  Na Kościuszki widać co roku tylko łatki doklejają, można policzyć ile lat jak słoje w pniu drzewa... Zamiast wyfrezować fragment i mieć spokój na kilka lat to lepiej co roku kilka placków dorzucić...

 19. 19
  +1
  ~ iska
  Piątek, 06.07

  Szkolna

 20. 20
  0
  ~ Darcel
  Piątek, 06.07

  Ul.Metalowców tam się jedzie jak po schodach wstrząs dyni gwarantowany

 21. 21
  0
  ~ Darecki
  Piątek, 06.07

  Mieszkańcy ul. Metalowców nic nie robią nie monitują to nic nie zrobią ,ja tam nie mieszkam ale często przejeżdżam ruszcie mieszkańcy dup......ka samo się nie zrobi ile razy można jechać autem jak po schodach

 22. 22
  +1
  ~ zez
  Sobota, 07.07

  W Gdyni jest wiele ulic ktore nie widzialy remontu od 50 lat , a to fajne miasto nowoczesnie rządzone . Przed wyborami amatorzy PiS i SLD budzą się ,by znależć haki na Prezydenta Wroblewskiego . ale choć nie jestem zwolennikiem zadnej z obecnych w Elblągu partii tylko oceniam ludzi za ich poglady i dokonania nie pamiętam by ktoryś poprzedni prezydent dokonal tyle w remontach drog..

 23. 23
  0
  ~ Marcin
  Niedziela, 08.07

  Zapraszam na ul Stanisława Witkiewicza, droga która praktycznie nigdy nie widziała remontu...

 24. 24
  0
  ~ Krzyś
  Wtorek, 10.07

  Ktoś napisał Szkolna tam jest taka tragedia że można tylko czołgiem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.