Środa, 27.05.2020, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Duże korki w Kazimierzowie po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu! Materiały graficzne oraz film

26.10.2017, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Duże korki w Kazimierzowie po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu! Materiały graficzne oraz film
Fot. nadesłane

W związku z kolejnym etapem prac na budowie S7 Gdańsk - Elbląg wczoraj (24. października) została zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z  wyjazdem z Elbląga w miejscowości Kazimierzowo. Otrzymaliśmy list od czytelnika, który suguruje, że dobre rozwiązanie, czyli prowizoryczrne rondo które funkcjonowało dotychczas zastąpiono znacznie bardziej kolizyjnym skrzyżowaniem z pierwszeństwem przejazdu, co powoduje większe korki.

Uwagę na tą sytuację zwrócił nam czytelnik, który codziennie jeździ kilka razy przez to skrzyżowanie.
 

Rondo sprawiało, że ruch z wszystkich kierunków był bardziej płynny. Teraz po zamknięciu jednego z wjazdów na rondo wybudowano ok. 100 metrów objazdu i ustawiono znak pierwszeństwa przejazdu dla jadących dotychczasową drogą nr 7.  To powoduje że kierowcy chcący skręcić w lewo z "7" do Elbląga blokują pojazdy jadące dalej w kierunku Pasłęka. Analogicznie auta z Elbląga chcące się włączyć (szczególnie skręcając  w lewo na "7" w kierunku Pasłęka ) skutecznie blokują wyjazd z Elbląga. To potęguję korki z obu kierunków. Sytuacji nie ułatwia niesymetryczne ułożenie skrzyżowanie (bardzo ostry skręt w lewo do Elbląga). Uważam że znacznie lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie tymczasowego ronda i likwidację pierwszeństwa przejazdu.


Trudno się nie zgodzić z naszym czytelnikiem obserwując sytuację drogową chociażby na Google Maps, przez cały wtorek (od rana do późnych godzin popołudniowych) korek na "7"  sięgał skrzyżowania do Adamowa. Pojawiły się także wcześniej rzadko spotykane zatory od strony Elbląga.

Obecną sytuację oraz sugestię naszego czytelnika pokazujemy na poniższych grafikach:

OBECNA SYTUACJA

 

SUGESTIA NASZEGO CZYTELNIKA

 Czy wprowadzana zmiana organizacji ruchu poprawiła czy utrudniła jazdę? Czekamy na Wasze opinie. Powyższą propozycję z prośbą o komentarz przesłaliśmy także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 123

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Kierowca
  Środa, 25.10

  Zmiana ewidentnie utrudniła jazde

 2. 2
  +23
  ~ niestety
  Środa, 25.10

  Ale znowu będzie tu pełno dzwonów.

 3. 3
  +35
  ~ Kazimierzowianin :)
  Środa, 25.10

  Jeżdżę codziennie i zgadzam się z opinią. Niedługo posypią się "dzwony". Zrobić Rondo tymczasowe JAK NAJSZYBCIEJ !!!

 4. 4
  --32
  ~ Zgredzior
  Środa, 25.10

  W czym problem? Że ktoś nie umie jeździć?? Człowieku 50 m dalej masz rondo? Masz. Pojedz tam zrób nawrotkę i już skręć w prawo do Elbląga. Bez stania i tworzenia korków. Jest remont to musi być jakieś utrudnienie. Ale my Polacy zamiast rozwiązywać problemy, to wylewamy żale, a wystarczy pomyśleć za kierownicą spojrzeć i ułatwić życie sobie i innym. Ale po co skoro np. można zająć 2 lub wiecej miejsc na parkingu i narzekać.

 5. 5
  +16
  ~ m
  Środa, 25.10

  zgadzam się z sugestią, codziennie pokonuję ta trasę zrobić rondo proszę bo to masakra!!

 6. 6
  +14
  ~ ****
  Środa, 25.10

  Codziennie pokonuję tę trasę przynajmniej 4 razy i zgadzam się z opinią zawartą w artykule. Sytuacja naprawdę jest dramatyczna. Co wtedy, kiedy służby - pogotowie, straż, policja- będą jechały na pomoc? Też utkną w korku przy salonie Toyoty? Rondo tymczasowe JAK NAJSZYBCIEJ !!! Czytaj więcej na https://info.elblag.pl/20,52102,Duze-korki-w-Kazimierzowie-po-wprowadzeniu-nowej-organizacji-ruchu-Materialy-graficzne-oraz-film.html#ixzz4wWFg9exC

 7. 7
  +9
  ~ Krzychu7777
  Środa, 25.10

  Rondo jak najszybciej, albo niech ten chory system płaci za wypadki, życie ludzkie jest bezcenne. Ile ludzi i pieniędzy można by było zaoszczędzić żeby to rondo było od początku gdy zrobili obwodnicę?

 8. 8
  +6
  ~ Do Zgredzior
  Środa, 25.10

  Masz trochę w tym racji ALe problem jest wtedy kiedy chcesz się w lewo włączyć z Elbląga w stronę Warszawy. No i masa ludzi jedzie na pamięć na rondzie prosto a tam zonk i trzeba robić kółko i blokować ruch :(

 9. 9
  --15
  ~ Ugc
  Środa, 25.10

  Ludzie jeżdżą jak cioty, dlatego zawsze będą korki.

 10. 10
  +8
  ~ Ewika
  Środa, 25.10

  Myślę że rondo jest lepszym rozwiązaniem. Wczoraj tam jechałam i rzeczywiście korkują się dwie strony i te do Elbląga i z Elbląga.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.