Piątek, 22.01.2021, Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Elbląski "Trójkąt Bermudzki". Jak należy poruszać się po skrzyżowaniu Pionierskiej z Beniowskiego?

24.07.2017, 07:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski "Trójkąt Bermudzki". Jak należy poruszać się po skrzyżowaniu Pionierskiej z Beniowskiego?
Fot. Ryszard Biel

Z naszą redakcją skontaktował się Czytelnik, który zwrócił uwagę na dość problematyczne skrzyżowanie ulic Pionierskiej i Beniowskiego. - Skrzyżowanie to jest wielkim placem asfaltowym nie posiadającym pasów ruchu. Wielu kierowców jadących ul. Pionierską często gubi się na nim, nie wiedząc jak się ustawić do skrętu w lewo. Powoduje to często zamęt i momentami groźne sytuacje - uważa Pan Damian.

Skrzyżowanie Pionierskiej z Beniowskiego przypomina z góry kształt trójkąta. Od wielu lat stanowi wielki asfaltowy plac bez wysepek rozdzielających pasy oraz oznakowania poziomego. Wielu, zwłaszcza młodych lub przyjezdnych kierowców traci na nim orientację. Problem pojawia się zwłaszcza przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo z ulicy Pionierskiej w Beniowskiego. Niektórzy kierujący decydują się na przecięcie skrzyżowania i zjazd bliżej lewej strony ul. Pionierskiej. Rodzi to sytuacje kolizyjne, zwłaszcza w sytuacji, gdy inne pojazdy zamierzają skręcić z ul. Beniowskiego w Pionierską.

Byłem już raz uczestnikiem takiego zdarzenia. Skręcałem w lewo z Pionierskiej i podjechałem bliżej lewej strony skrzyżowania. Natomiast z obu kierunków ul. Beniowskiego dwaj inni kierowcy sygnalizowali manewr skrętu w ul. Pionierską. Nagle wszyscy stanęliśmy w miejscu i nie wiedzieliśmy, kto powinien pojechać pierwszy

- opowiada nasz Czytelnik.

Takie sytuacje to nie rzadkość na tym skrzyżowaniu, dlatego postanowiliśmy zapytać elbląskich policjantów, jak należy się zachować w tym miejscu w przypadku skrętu w lewo z ul. Pionierskiej w Beniowskiego.

Przede wszystkim zalecamy kierowcom, by poruszać się na tym skrzyżowaniu ostrożnie i z rozwagą, tym bardziej teraz, gdy zwiększył się tu ruch pojazdów ze względu na prace prowadzone na ul. Płk. Dąbka. Na tym skrzyżowaniu drogą z pierwszeństwem jest ulica Beniowskiego. Kierowcy jadący Pionierską, dojeżdżając do skrzyżowania powinni ustąpić pierwszeństwa jadącym ul. Beniowskiego i co ważne trzymać się prawej krawędzi jezdni. Lewa strona wylotu z ul. Pionierskiej przeznaczona jest dla skręcających z ul. Beniowskiego właśnie w Pionierską. Jako Policja zgłosimy do Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego wniosek o lepsze oznakowanie tego skrzyżowania np. poprzez namalowanie znaków poziomych na jezdni wyznaczających kierunki jazdy

- przekazał nam podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Z pytaniem dotyczącym możliwości lepszego oznakowania wspomnianego skrzyżowania zwróciliśmy się również do Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. Obecnie czekamy na odpowiedź w tej sprawie.  


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Kacper
  Poniedziałek, 24.07

  Wystarczy namalowac obszar wyłaczony z ruchu i powinno byc po problemie :)

 2. 2
  +19
  ~ Proste
  Poniedziałek, 24.07

  Ustawić bloczki na środku i jest rondo i problem znika.

 3. 3
  +18
  ~ boss
  Poniedziałek, 24.07

  namalować kółko na asfalcie i strzelić rondo, miejsca full

 4. 4
  +10
  ~ Janos
  Poniedziałek, 24.07

  Jak napisał boss, rondo rozwiąże problem.

 5. 5
  +14
  ~ jjj
  Poniedziałek, 24.07

  jak ktos sobie nie radzi za kierownica to powinien na piechote sie poruszac albo srodkami komunikacji miejskiej

 6. 6
  +9
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 24.07

  zastanawia mnie po co ta psychoza strachu od ponad 100 lat jeżdzą tam samochody i nie słyszałem żeby tam doszło do jakiegokolwiek wypadku! Dla wszystkich którzy zdali egzamin na prawo jazdy a nie załatwili sobie za worek z ziemniakami kaczkę beą wiedzieli kto i jak ma jechać......

 7. 7
  +8
  ~ Ulo
  Poniedziałek, 24.07

  Rondo rozwiaze problem

 8. 8
  +1
  ~ Bąbel
  Poniedziałek, 24.07

  To skrzyżowanie nie istnieje sto lat. Wystarczy namalować pasy ruchu na trójkącie, bo tu jest problem dla przyjezdnych, miejscowi sobie radzą z tą "piekielną zagadką", a ci co sobie nie radzą powinni oddać prawojazdy do urzędu.

 9. 9
  +8
  ~ mius
  Poniedziałek, 24.07

  Wszyscy mądrzy. A dlaczego skręcający z Beniowskiego w prawo w Pionierską zatrzymują się i ustępują pierwszeństwa jadącym Pionierską od strony Królewieckiej ?! Skoro Beniowskiego ma pierwszeństwo, to ten skręt w prawo ma również pierwszeństwo! Może wypadków tam nie było ale skrzyżowanie jest dla niektórych problematyczne i nic nie stoi na przeszkodzie aby namalować znaki poziome, również te o ustąpieniu pierwszeństwa przejazdu. Do ~jjj i ~Kat Na Idiotów : najbardziej na drodze boję się właśnie takich głupio-mądrych, którym wydaje się, że wszystko wiedzą...

 10. 10
  +7
  ~ DO CEBULI
  Poniedziałek, 24.07

  Jak czytam te wasze śmieszne komentarze to aż mi się płakać chce. Oznakowanie poziome powinny być pomyślcie też o młodych kierowcach i przyjezdnych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3809258937836